Чому люди набирають вагу: неочевидні причини

Існує безліч факторів, які можуть впливати на збільшення маси тіла, і не всі вони завжди очевидні. Неочевидні причини збільшення маси тіла можуть бути пов'язані не тільки з харчуванням та способом життя, але й з різними факторами, що впливають на обмін речовин, гормональний баланс та психологічний стан людини. Про деякі з них пише видання Діалог.

Нестача сну

Сон впливає вироблення гормонів, регулюючих апетит і відчуття насичення. При нестачі сну рівень греліну, що стимулює апетит, підвищується, а рівень лептину, що пригнічує апетит, знижується. Крім того, недосипання може призводити до стресу та втоми, які також сприяють переїданню.

Прийом ліків

Деякі ліки можуть впливати на метаболізм та апетит, викликаючи збільшення маси тіла. До таких ліків відносяться антидепресанти, протиепілептичні препарати, кортикостероїди, гормональні контрацептиви та інші. Якщо ви помітили, що ваша вага зростає після початку прийому ліків, зверніться до свого лікаря за консультацією.

Гіпотиреоз

Це стан, у якому щитовидна залоза виробляє недостатню кількість гормонів, відповідальних обмін речовин. При гіпотиреозі метаболізм уповільнюється, і людина починає набирати вагу. Інші симптоми гіпотиреозу можуть бути втомою, слабкістю, холодостійкістю, сухістю шкіри та волосся та депресією.

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ)

Це порушення роботи яєчників, у якому відбувається надлишкова вироблення чоловічих статевих гормонів (андрогенів). Це призводить до порушення овуляції та безпліддя. Крім того, андрогени сприяють відкладенню жиру в ділянці живота та талії. Інші ознаки СПКЯ можуть бути підвищеним зростанням волосся на обличчі та тілі, акне, випаданням волосся на голові та порушенням менструального циклу.

Депресія

Депресія може впливати на апетит та харчові переваги людини. Деякі люди при депресії втрачають інтерес до їжі і худнуть, інші навпаки втішають себе їжею і набирають вагу. Крім того, депресія може знижувати фізичну активність та мотивацію до здорового способу життя.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації