Свято в час війни: у Чернівцях відзначали День Державного Прапора біля багатостраждального флагштоку (фоторепортаж)

23 серпня, після шестимісячного вторгнення рашистських загарбників в Україну, ми відзначаємо День державного прапора України. З цієї нагоди у Чернівцях біля найбільшого в області стягу, що у парку «Жовтневому», за участю влади і громадськості краю провели святковий захід і урочисто підняли жовто-блакитний стяг. Розпочався захід із хвилини мовчання за загиблими воїнами у війні проти рф.

Фото: Чернівецький обласний ТЦК та СП

Міський голова Чернівців Роман Клічук зазначив, що державний прапор є символом країни та особисто його сім’ї. – Зараз про наш державний символ знає весь світ. Він є частиною кожного з нас. Я пригадую час, коли український прапор був забороненим, але ми завжди шанували його та берегли. Також ніколи не забуду той день, коли під час фестивалю “Червона рута”, у 1989 році в нашому місті вперше масово майорів синьо-жовтий прапор. Це неймовірна гордість за свою країну та місто. І цінність цієї свободи ми маємо шанувати кожного дня,– зауважив Роман Клічук.

Під час спілкування з журналістами начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк зауважив, що український прапор є символом, за який пролилося й проливається дуже багато крові. Тож кожен має цінувати цю велику ціну свободи та державності.

За словами Запаранюка, територія біля чернівецького флагштока є знаковим місцем для всіх буковинців та потребує реалізації гарного простору.

– Ще дуже багато треба зробити, щоб цей простір виглядав належним чином. Ми лише на початку. У період війни видатки заморожені, першочергово підтримуємо військовослужбовців та ми зробимо все можливе, знайдемо кошти й однозначно приведемо цю територію в порядок, – зазначив Руслан Запаранюк.

На запитання БукІнфо, як буде облаштована територія біля флагштоку, очільник ОВА відповів: “Буде все згідно проекту. Думаю ми все зможемо зробити. Потрібний певний час. Скільки саме, не готовий сказати. На проекті все дуже гарно виглядає, але в житті є не завершено. І це є наш біль, який ми проходимо й маємо це все виправити”.

У коментарі БукІнфо депутат Чернівецької обласної ради Володимир Мороз розповів, що зі студентських часів прапор України став для нього священним: “Пам'ятаю як після нашої “Червоної рути” ми їздили з прапорами з Києва, також вивішували наші стяги на стінах у гуртожитку. В певний час це було заборонено, але потім був переломний період, коли всім стало зрозуміло, що назад повернення не може бути”.

Заступник міського голови Чернівців Юрій Лесюк у коментарі БукІнфо розповів, що державний стяг для нього протягом всього життя є сакральним: “Пригадую як на початку 90-го року, бувши студентами, ми їхали на могилу Тараса Шевченка. Над нашим автобусом ми підняли великий жовто-блакитний стяг. Це було заборонено, але поруч з небезпекою, ми відчували величезну гордість, що ми українці! І ми маємо право на свою свободу та державні символи”.

Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко привітав буковинців з Днем державного прапора з фронту, куди поїхав відвідати наших захисників:

Довідка: День державного прапора України був започаткований указом другого президента України Леоніда Кучми у 2004 році. Дату святкування обрали невипадково. Саме 23 серпня 1991 року група депутатів уперше внесла національний прапор України до сесійної зали Верховної Ради. Тепер він зберігається у музеї Верховної Ради. До 2004 року свято відзначали лише у Києві, тоді святкування випадало на 24 липня, оскільки цього дня 1990 року український прапор підняли над будівлею столичної адміністрації. 2009 року президент України Віктор Ющенко вніс зміни до указу Кучми, змінивши дату святкування на 24 серпня.

Традиційно у День державного прапора у багатьох населених пунктах України відбуваються урочисті церемонії підняття державного прапора, проводять також й інші заходи.

Через бойові дії в країні, заплановані у Чернівецькій області урочистості відбудуться з дотриманням усіх вимог безпеки, будуть лаконічними та короткотривалими. Рада оборони Чернівецької області з метою безпеки громадян обмежила проведення масових заходів на День Незалежності.

“На жаль, цього року ми не можемо запросити на свято усіх та віримо, що найбільше державне свято у серці та душі кожного. 24 серпня на Центральній площі міста відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, Молебень за Україну та Перемогу і короткі привітання від очільників області та міста. У зв’язку з підвищеним рівнем небезпеки на площі може зібратись обмежене коло учасників”, - йдеться у повідомленні.

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Світлини авторки


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації