Скоро у Чернівцях можна буде пити воду навіть з фонтану. Стало відомо з якого саме і коли

На розі вулиць Університетська та Богдана Хмельницького буде новий громадський простір. Як саме він буде виглядати розповів заступник Чернівецького міського голови Василь Зазуляк.

– Цей проєкт Чернівці реалізовують спільно з німецьким товариством міжнародного співробітництва «GIZ». Це організацією, яка давно працює і допомагає різним містам України. Як відомо, вони працювали над інтегрованою концепцією розвитку міста. Місце де буде впроваджено цей проєкт є дуже важливим, адже воно знаходиться на шляху туристичних потоків і цим проєктом ми можемо підкреслити дружнє відношення саме до пішоходів і сприяти збільшенню пішохідних зон у Чернівцях. Взагалі хочемо привернути увагу до проблеми руху пішоходів у центрі міста, – розповів Василь Зазуляк.

Проєкт планують реалізувати до 1 жовтня.

Посадовець зазначає, що весь бюджет проєкту складає 200 тис. євро: «З них 50 тисяч євро – це грантова складова від організації «GIZ» і 150 тисяч євро (у гривневому еквіваленті) – це внесок виконавчого комітету міської ради. У нас були проведені закупівлі, переможцем яких стала компанія «Грейп-2002». Вони виграли з сумою 5 млн 100 тис. грн. У нас є економія коштів, за рахунок якої плануємо провести тут заміну водопровідних мереж, бо наразі із ними є певні проблеми».

Відтак на місці незаконної парковки буде зупинковий комплекс, фонтан з питною водою належної якості, будуть кашпо з деревами, модернізують тротуари, переходи та проїжджу частину. Простір буде пристосований для паркування низькопідлогового громадського транспорту, також встановлять тактильну плитку для людей із вадами зору.

За словами Василя Зазуляка, вода буде фільтруватися за допомогою дорогих технологій. Не зважаючи на високу ціну, місто вирішило не економити на якості, адже мова йде про здоров’я людей.

На період робіт необхідним буде перекриття руху транспорту. Над схемою об’їзду наразі працюють відповідні фахівці та найближчими днями про неї стане відомо.

Василь Зазуляк у коментарі «БукІнфо» розповів, що проєкт розробляв і виграв конкурс чернівецький архітектор Ярослав Бойко.

Щодо подальшого відновлення скверів та створення громадських просторів Василь Зазуляк зауважує: «У нас багато проблем і мова не тільки про сквери, але й про парки. У нас фактично немає жодного парку, яким не те, що можна гордитися, а просто піти прогулятися. Ми прагнемо зробити оновлення скверів неперервним процесом. Тобто ми хочемо так, щоб у відновлених скверах громадськість могла проаналізувати все, що було зроблено, висловити свою думку про плюси й мінуси. І вже при відновленні наступному сквері ми будемо враховувати побажання чернівчан. Ми хочемо зробити процес оновлення парків неперервним! Навіть якщо зміниться влада, але тенденція збережеться. Думаю чернівчани від цього виграють».

Василь Зазуляк
Андрій Вакарюк

Заступник директора, начальник Управління капітального будівництва та ремонту доріг Департаменту інфраструктури та благоустрою Андрій Вакарюк у коментарі «БукІнфо» розповів, що наразі під час виконання робіт надзвичайно важливою є заміна водопровідної труби. – Також «Чернівціводоканал» повинен встановити засувки, щоб у майбутньому, якщо у цій частині міста, будуть виникати проблеми з водопостачанням, можна було перекрити і оперативно розв'язувати проблему. Ідея з реалізацією проєкту є вдалою і впевнений, що локація буде користуватися популярністю не тільки серед містян, але й гостей нашого міста.

Довідково:

Організація «GIZ» діє в Україні за дорученням чотирьох німецьких міністерств, Європейського Союзу та інших міжнародних партнерів. Нині пріоритетними напрямами німецько-української співпраці є: ефективне державне врядування, енергоефективність і клімат та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Фото авторки


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації