«Щоб поміняти трубу, треба перевести місто на погодинну подачу води, мінімум на пів року». Стало відомо про стан справ на КП «Чернівціводоканал»

У Чернівецькій міській раді відбулася пресконференція щодо перших трьох місяців роботи нової команди КП «Чернівціводоканал». Спікерами виступили: керівник комунального підприємства Андрій Колесник, технічний директор Анатолій Чабан та керівник групи реалізації проекту «Модернізація і реконструкція муніципальної інфраструктури м.Чернівці-Україна» Геннадій Дудко.

Генеральний директор КП «Чернівціводоканал» Андрій Колесник зауважив, що час роботи нової команди вдалося зменшити кредитну заборгованість па 5 мільйонів гривень, відновити регулярний розрахунок з постачальниками та взяти під контроль основні показники фінансово-господарської діяльності підприємства. Вивчивши досвід міжнародних консультантів було прийнято рішення змінити структуру підприємства для оптимізації роботи його підрозділів. Було змінено статут підприємства, що допомогло актуалізувати його структуру відповідно до сьогоденних вимог роботи у сфері централізованого водопостачання та водовідведення.

Про реорганізацію абонвідділу

Андрій Колесник повідомив, що найближчим часом підприємство запустить в дію телефонні застосунки, які допоможуть споживачам передати показники споживання води, оплатити та замовити різні послуги постачальника.

– Ми провели аналіз абонентного відділу. І за його результатами прийняли рішення про створення абсолютно нової структури «Центр обслуговування споживачів (ЦОС). Анонсую, що найближчим часом чернівчани будуть бачити зовсім іншу комунікацію. Отож, зараз тривають роботи по диджиталізації послуг Центру. Тут підприємство співпрацює з компанією SoftServe, лідером Східної Європи на ІТ-ринку. Ми оновили «Особистий кабінет», там з’явилась послуга оплати водопостачання та водовідведення без комісії, через кілька тижнів презентуємо чатботи Telegram і Viber. Там буде багато цікавих та корисних опцій. Але про це буде окрема пресконференція, – сказав Андрій Колесник. Посадовець додав, що контролери тепер ходитимуть з мобільними телефонами з геолокацією, будуть також доступні функції замовлення різних послуг: перевірка лічильника, заміна пломби, передача показників та інші. Загалом Чернівці стануть третім містом, де працюватиме така система. Першими є Київ і Львів.

На запитання «БукІнфо», що найбільше вразило Андрія Колісника з часу перебування на посаді, він відповів: «У мене є 12-річний досвід управління великим акціонерним товариством, іншими структурами. Бачив різне. На КП «Чернівціводоканал» мене вразила велика бюрократичність комунальної системи, складність прийняття рішень, багаторівнева організація прийняття банального рішення. І це у той час, коли є можливість це зробити швидше. І звичайно вразила абсолютна відсутність диджиталізації підприємства. Всі обліки ведуться у паперовій формі. І це у 21 столітті! Тож зараз розробляються швидкі рішення, які зможуть оптимізувати ці процеси».

У спадок – багатомільйонні борги

Андрій Колесник каже, що прийшов на підприємство як антикризовий менеджер і хоче вивести підприємство з фінансової кризи та сформувати нову ефективну структуру управління активами.

– Проаналізувавши фінансовий стан КП «Чернівціводоканал» та вивчивши його матеріально-технічну базу, стало зрозуміло що фактично КП «Чернівціводоканал» знаходився на межі банкрутства: за перші 3 місяці 2021 року збиток склав приблизно 9 мільйонів гривень (це при тому, що підприємство отримало фінансову підтримку з бюджету громади 13,4 мільйона гривень). Зобов’язання перед кредиторами складали 49 мільйонів гривень, з них за електроенергію – 39,6 мільйона, за паливно-мастильні матеріали – близько 1 мільйона гривень, за державну охорону об’єктів 600 тисяч гривень, технічне обслуговування підстанцій – 3 мільйони гривень, за матеріали, роботи, послуги – З мільйона гривень. Також підприємство отримало судову претензію на 9 мільйонів гривень від одного з постачальників. Шляхом переговорів вдалось підписати мирову угоду в досудовому порядку, - повідомив очільник КП «Чернівціводоканал».

«Поміняти трубу – це означає перевести місто на погодинну подачу води»

Технічний директор Анатолій Чабан каже, що проблеми із водопостачанням, у Чернівцях, виникли не вчора. Посадовець заявив, що через велику кількість проривів, у місті є значну кількість витоків. І зараз ці втрати води сягають 67%. Над вирішенням аварійних проблем із водопостачанням працюють 5 укомплектованих бригад:

«Ми зробили детальний аналіз поривів минулих років і зрозуміло, що такий стан водогону виник не вчора. І як показав аналіз у цю пору найбільше відбувається проривів. При ліквідації проривів ми робимо все можливе, щоб місто не відчувало цих проблем. Перші два прориви на водоводі діаметром 900 мм намагалися зробити так, щоб містяни не відчули наслідків цієї аварії. Та нам не вистачило води з джерел водопостачання.

Всі кажуть «треба поміняти трубу». Але люди не розуміють, що для того, щоб її міняти, треба перевести місто в режим погодинної подачі води мінімум на пів року - рік. Нас не влаштовує таке рішення. З Дністровського водозабору було передбачено в проектах 67% подачі води на Чернівці і всього лише 33% - подача з Прутського водозабору. Тож перед тим, як відключати трубу, ми маємо забезпечити водопостачання в місті з інших джерел. Адже у нас крім Дністровського водогону є інші станції видобутку води – насосні станції «Рогізна», «Магала», «Біла». Зараз ми закінчуємо розробляти комплекс заходів, які дозволять зняти навантаження з Дністровського водогону. Чернівчани не повинні навіть помітити, що в нас на водогоні ідуть ремонтні роботи – таку мету ми перед собою ставимо. Максимум, що ми можемо собі дозволити, але і цього не хотілося б це – нічні відключення».

Посадовець додає, що треба буде прокласти кілька додаткових ліній трубопроводу і вони дозволять з’єднати місто з необхідними насосними станціями. Так зможемо дочекатись початку практичної реалізації міжнародного проекту.

Шалені борги за реагенти

Генеральний директор КП «Чернівціводоканал» Андрій Колесник зауважив, що вони застали критичну ситуацію із наявністю реагентів. Також не було регулярних розрахунків з контрагентами. Так по критично важливим для підприємства поставкам хімічних реагентів (знезараження та підготовка води) КП «Чернівціводоканал» мало заборгованість 2 мільйона 640 тисяч грн. Також виявили факт необлікованого споживання реагентів у 2020 році, внаслідок чого півтора місяця тому виникла ситуація, коли на підприємстві була критична кількість залишків реагентів.

У коментарі «БукІнфо» Андрій Колесник розповів, що наразі підприємство «Чернівціводоканал» абсолютно прогнозовано тримає всі розрахунки за реагенти: «На сьогодні у нас немає кредиторської заборгованості. Та заборгованість, що є – це у межах місячної поставки. Тут не обійшлося без допомоги міської ради. Була надана допомога у сумі 2,5 млн. грн. Коли ми закрили заборгованість, навели лад з розрахунками і на сьогодні всі поставки реагентів відбуваються у плановому режимі».

Також посадовець зазначив, що переглядається інвестиційна програма, оскільки вона не закриває першочергові погреби підприємства. – Наприклад, в 2020 році за інвестиційною програмою було придбано автомобіль МАЗ вартістю І 650 000 гривень без відповідного обладнання, хоча в той же час існують багаторічні витоки на магістральному водогоні та на розподільчій мережі. Кошти необхідно використовувати на ліквідації аварій на розподільчих водогонах, – каже Андрій Колесник.

Керівник групи реалізації проекту «Модернізація і реконструкція муніципальної інфраструктури м.Чернівці-Україна» Геннадій Дудко розповів, що станом на сьогодні триває процес погодження фінального оціночного звіту про дану тендерну процедуру, після його погодження фінальні результати закупівель будуть оголошені публічно:

«Стосовно коштів передбаченим в Державному Бюджеті України на 2021 рік, тут варто зазначити, що заявки на формування бюджету надавались в липні-серпні 2020 року і КП «Чернівціводоканал» надавав прогнозовані розрахунки щодо планової вибірки коштів з врахуванням підписання Зх контрактів у 2021 році:

1. «Заміна аварійних ділянок водогону», 2. «Встановлення фабрики з виробництва гіпохлориту на ВОС «Вікно» та третій - «Реконструкція ВНС «Митків» та ВОС «Вікно», проте в держбюджеті за результатами розподілу між різними проектами в рамках бюджетної програми на Чернівці було передбачено тільки 1,7 млн грн. В зв’язку з чим, водоканал неодноразово протягом 2021 р. звертався до Мінфіну та Мінрегіону стосовно недостатності передбачених коштів для реалізації запланованих проектів, оскільки планувалось підписати 3 договори на роботи в 2021 році».

Із здобутих перемог керівник групи вказує на завершений повторний тендер по встановленню фабрики з виробництва гіпохлориту на ВОС «Вікно». Так 30 квітня було підписано контракт з підрядником, що став переможцем за результатами тендеру. Власне незабаром розпочнуться роботи.

Альона ЧОРНА, спеціально дня БукІнфо (с)
Світлини авторки


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації