Основне з прес-конференції міського голови Чернівців Романа Клічука

Перевірка громадського транспорту, підготовка Чернівців до непростого опалювального сезону, ремонт доріг та тротуарів, куди перенесли демонтовані пам’ятники тоталітаризму, чому припинили “пішохідний експеримент” у центрі міста – про це і не тільки розповів на прес-конференції міський голова Роман Клічук.

ОНОВЛЕНО

«Ми були змушені їм дозволити»: чому в центрі Чернівців відновили скандальне будівництво

Мерія була змушена дозволити забудовнику проведення робіт по вулиці Шептицького, 7 у Чернівцях. Адже у нього було відповідне рішення суду.

Про це на брифінгу сьогодні, 26 серпня, повідомив Чернівецький міський голова Роман Клічук, пише molbuk.ua

Він розповів хронологію подій:

"Події на Шептицького відбуваються ще з 2005 року. У 2007-му році було прийняте рішення на виконкомі про надання забудовникові дозволу на будівництво. У них там була приватна власність 140 кв м, 95 квадратів – власність міста. Їм дали дозвіл на ці роботи, була заключена угода. Потім містобудівні умови вони отримали у 2015-му році, їм дали дозвіл на будівництво. Далі їм ставили палиці в колеса, цей договір закінчився. І в грудні 2020-го року їм цю угоду продовжили. Тобто у переддень виборів – зміни влади – їм цей договір продовжили. І вони отримали всі дозволи від головного архітектора, від культурної спадщини, від усіх – практично всі документи вони мали.

У зв’язку з тим, що вони все ж таки не отримували дозвіл, тому що ми сказали, що має бути дозвіл від Міністерства культури, вони написали лист на Мінкультури, яке їм відповіді не надало. І вони подали в суд. А там ухвалили рішення, що Мінкультури їм не надало відповіді взагалі, тож вони це повважали за мовчазну згоду. І рішенням суду змусили нас видати їм усі дозволи на початок робіт. Тому ми просто були просто змушені їм дозволити роботи згідно рішення суду", - пояснив Клічук.

Раніше повідомлялося, що на вулиці Андрея Шептицького, 7, відбуваються будівельні роботи. Жителі району - проти них, адже там колись був спортивний майданчик, де займались діти трьох шкіл, які знаходяться поблизу.

Що було раніше

У 2007 році був даний дозвіл збудувати на вулиці Андрея Шептицького, 7, офісне торгівельне приміщення. Взамін забудовник мав поновити та відремонтувати шкільний спортивний майданчик. У 2016 році був виданий дозвіл на будівництво двох житлових будинків взамін торговельного приміщення.

У цьому районі знаходиться три навчальних заклади: Чернівецький ліцей №15 "ОРТ" (колишня Чернівецька спеціалізована школа ОРТ №41), Чернівецький ліцей №14, Чернівецький ліцей №6 ім. Олександра Доброго. Всі ці заклади користувались одним спортивним майданчиком, де зараз має відбуватись будівництво.

Усі документи на будівництво були видані судом, попри те, що місто дозвіл не видавало. Зокрема, суд ухвалив рішення першої інстанції про продовження оренди, згодом - рішення першої інстанції про зміну цільового призначення земельної ділянки. Пізніше ухвалив рішення першої інстанції про надання дозволу на будівництво без погодження культурної спадщини на будівництво в центральному історичному ореалі м. Чернівці.

Хоча забудовник облаштує дитячий майданчик, проте мешканці кажуть - це зовсім не такий майданчик, на якому можуть займатися учні трьох шкіл.

"На плані показано, що майданчик буде між двома будинками, то який це шкільний майданчик, як це внутрішньо-будинковий. Він по плану в них буде чотири сотки. На такій площі буде займатись три школи серед будинків?" - обурюються мешканці.


Облаштування скверу по вулиці М. Кордуби в Чернівцях обійшлася удвічі дорожче, ніж благоустрій скверу біля ЧНУ.

Про це на брифінгу сьогодні, 26 серпня, повідомив Чернівецький міський голова Роман Клічук, пише molbuk.ua

Спочатку на запитання журналістів, у скільки ж обійшовся ремонт, мер відповів ухильно:

"Багато. Проте вважаю, що неправильно ходити і хизуватися цим".

Втім, на уточнююче запитання, чи ця сума перевищує 5 мільйонів, Клічук зауважив:

"Воно вийшло десь удвічі більше, ніж скверик біля резиденції. Він просто більший і ми його зробили іншим".

Як раніше повідомляв заступник міського голови Василь Зазуляк, облаштування скверу біля ЧНУ обійшлося меценатам у суму близько 4 мільйонів.

Клічук наголосив, що фінансування скверу по вулиці Кордуби відбулося за меценатські кошти.

Міський голова Чернівців Роман Клічук. Фото Михайла Крилюка

Наступною відремонтованою локацією після скверу по вулиці Мирона Кордуби у Чернівцях може стати Центральний парк культури та відпочинку імені Т. Шевченка.

Про це на брифінгу сьогодні, 26 серпня, повідомив Чернівецький міський голова Роман Клічук, пише molbuk.ua

"Мене запитують, який парк або сквер буде наступним. Аналізуючи звернення громадян, з якими погоджуюся, гадаю, що пора вже братися до парку Шевченка. Він набагато більший і там інвестиції мають бути більші. Гадаю, що ми звернемося до всіх заможних чернівчан, щоби вони допомогли з фінансуванням", - сказав міський голова.

Прес-конференція міського голови Чернівців Романа Клічука. Фото Михайла Крилюка

У міській раді Чернівців планують не продовжувати договір з підрядником, що ремонтує вулицю Рівненську. Угода з ним завершується 1 вересня цього року.

Про це на пресконференції сказав міський голова Роман Клічук, пише Суспільне.

За його словами, представники компанії не виходять на зв'язок та наразі не проводять роботи.

Відрізок вулиці Рівненську ремонтує компанія "Євродор". Вона мала капітально відремонтувати покриття, замінити мережі, облаштувати тротуари від пологового будинку №2 до вулиці Сторожинецької. За тендером, вартість робіт складає майже 45 мільйонів гривень.

У коментарі Суспільному керівник підрядної компанії "Євродор" Ігор Мхітарян сказав, що цього року виконували роботи, але не отримали за них фінансування. За торішні роботи міська рада перерахувала гроші.

Мхітарян говорить, наразі не отримували повідомлень про непродовження договору. Відтак коментар про це та перелік виконаних цього року робіт надасть згодом.

Журналісти Петро Кобевко і Юрій Чорней під час прес-конференції Роман Клічука 26 серпня 2022 року. Фото Михайла Крилюка

У Чернівцях з Соборної площі демонтують радянський постамент та обеліск. Їх зберігатимуть разом з пам'ятником невідомому солдату, який прибрали з площі раніше.

Про це під час пресконференції сказав міський голова Роман Клічук, пише Суспільне.

За його словами, радянський пам'ятник з Соборної площі демонтують повністю.

Пам'ятник невідомому солдату зберігають на територію МіськШЕПу. За словами Клічука, наразі розглядають два місця, куди можна перенести пам'ятник. Зокрема, на кладовище на вулиці Зеленій, де є алея слави та поховані радянські воїни, або ж у створений у майбутньому "парк тоталітаризму".

Постамент та обеліск будуть демонтувати за гроші меценатів.

Що буде на місці радянського пам'ятника на Соборній площі, вирішуватимуть після завершення війни.

Прес-конференція міського голови Чернівців Романа Клічука. Фото Михайла Крилюка

До вашої уваги - відеотрансляція пресконференції Чернівецької міськради у Фейсбук:


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації