У Чернівцях парафіяни церкви готують тушкованку для ЗСУ: чого бракує і як допомогти
У Чернівцях при Церкві Різдва Богородиці УГКЦ від початку війни буковинці закрили близько 15 тисяч банок тушкованки різних видів.
Кореспондент molbuk.ua бачив, як парафіяни готують тушкованку для бійців ЗСУ, та з’ясував, що волонтерам бракує коштів, а особливо порожніх півлітрових банок. Тому дуже просять, у кого вони є, допомогти.
Виготовляють тушкованки на кухні Чернівецького професійного ліцею залізничного транспорту. Кухня велика, має кілька кімнат. В одній готують консерви, в другій фасують в банки м’ясо. Людей працює багато. За словами пані Люби, яка керує процесом, коли привозять свиней чи індиків, то працює людей близько 20, а от коли рибу, то й 40, адже це важче.
Любов працює у Чернівецькому торговельно-економічному інституті, проте роботу поєднує з волонтерством. Каже, що почали працювати одразу в перший понеділок після початку війни.
"Спочатку, коли все починалось і не було постійного приміщення, люди брали банки додому й готували там. Згодом директор ліцею Василь Сидір надав нам їдальню, і тепер ми тут працюємо", – розповідає Любов.
Пані Любов нарікає на брак коштів.
"Рибу поки що дають нам безкоштовно, а свині та індики ми вже купуємо", – каже жінка.
Гроші на тушкованки для бійців зазвичай збирали люди, церква має свій рахунок, проте, за словами Любові, останнім часом відчувається, що люди вже не можуть скільки допомагати.
"Ще після війни доведеться працювати, не тільки під час. Але в людей запал спав. Випий одну каву в ресторані, а одну пожертвуй на війну", – каже Любов.
Колектив підібрався хороший. Майже усі ходять до церкви, що поруч, тому знайомі між собою. Також є кухарі, які тут працювали і до війни.
Володимир – військовий кухар. Каже, що ще в 2014-му ходив у військкомат, проте не взяли – сказали, що старий. Сам працював головним кухарем у цій їдальні. Після вторгнення Росії волонтерить разом з усіма.
"Я люблю країну свою, тому буду допомагати як можу", – говорить чоловік.
Пані Ольга, яка приїхала разом із чоловіком Костянтином та онукою Анною з Нікополя, також допомагають. Костянтин закручує банки, а Анюта закриває банки кришечками та подає дідусеві.
"Нас тут дуже добре прийняли, тому хочемо допомагати", – каже жінка.
"Ми поїхали після того, як там почались перші вибухи, бо злякалися за дитину", – каже Ольга.
Розробляє туші свиней Сергій, який після початку війни повернувся в Україну та хотів іти на фронт. Проте у військкоматі сказали, що вже не потрібно.
"Місяць посидів дома, але щось треба робити. Хтось там воює зі зброєю, а хтось тут із м’ясом", – каже чоловік.
Куди звертатися:
Можете принести банки за адресою: вулиця Капеланська, 31.
Або переказати кошти на картку:
4731219641238989 – Дрогомерецький В.В, староста храму.
Контактна особа: +380951536929 – Мирослав.
-
"Передайте для армії мою коляду": чернівецький першокласник передав через директорку ліцею 17 тисяч гривень на потреби ЗСУ
-
Чернівчанка Катерина Худик отримала грант 10 000 доларів від уряду США на допомогу дітям-переселенцям з особливими освітніми потребами в час війни
-
Благодійний концерт «Авто для ТрО» на вулиці Кобилянської: підтримайте збір на купівлю авто чернівецьким захисникам, які воюють під Бахмутом
-
У Чернівецькому обласному центрі служби крові провели благодійний аукціон для придбання контейнерів для зберігання та транспортування крові на потреби захисників
-
“Ти маєш жити”: Проект, який рятує людські життя у прифронтових регіонах
-
Вимушені переселенці та певні категорії жителів Буковини можуть щоп’ятниці отримати продуктові набори на території Центрального парку ім. Тараса Шевченка