У Чернівцях парафіяни церкви готують тушкованку для ЗСУ: чого бракує і як допомогти

У Чернівцях при Церкві Різдва Богородиці УГКЦ від початку війни буковинці закрили близько 15 тисяч банок тушкованки різних видів.

Кореспондент molbuk.ua бачив, як парафіяни готують тушкованку для бійців ЗСУ, та з’ясував, що волонтерам бракує коштів, а особливо порожніх півлітрових банок. Тому дуже просять, у кого вони є, допомогти.

Виготовляють тушкованки на кухні Чернівецького професійного ліцею залізничного транспорту. Кухня велика, має кілька кімнат. В одній готують консерви, в другій фасують в банки м’ясо. Людей працює багато. За словами пані Люби, яка керує процесом, коли привозять свиней чи індиків, то працює людей близько 20, а от коли рибу, то й 40, адже це важче.

Фото МБ

Любов працює у Чернівецькому торговельно-економічному інституті, проте роботу поєднує з волонтерством. Каже, що почали працювати одразу в перший понеділок після початку війни.

"Спочатку, коли все починалось і не було постійного приміщення, люди брали банки додому й готували там. Згодом директор ліцею Василь Сидір надав нам їдальню, і тепер ми тут працюємо", – розповідає Любов.

Пані Любов нарікає на брак коштів.

Фото МБ

"Рибу поки що дають нам безкоштовно, а свині та індики ми вже купуємо", – каже жінка.

Гроші на тушкованки для бійців зазвичай збирали люди, церква має свій рахунок, проте, за словами Любові, останнім часом відчувається, що люди вже не можуть скільки допомагати.

"Ще після війни доведеться працювати, не тільки під час. Але в людей запал спав. Випий одну каву в ресторані, а одну пожертвуй на війну", – каже Любов.

Фото МБ

Колектив підібрався хороший. Майже усі ходять до церкви, що поруч, тому знайомі між собою. Також є кухарі, які тут працювали і до війни.

Володимир – військовий кухар. Каже, що ще в 2014-му ходив у військкомат, проте не взяли – сказали, що старий. Сам працював головним кухарем у цій їдальні. Після вторгнення Росії волонтерить разом з усіма.

"Я люблю країну свою, тому буду допомагати як можу", – говорить чоловік.

Пані Ольга, яка приїхала разом із чоловіком Костянтином та онукою Анною з Нікополя, також допомагають. Костянтин закручує банки, а Анюта закриває банки кришечками та подає дідусеві.

Фото МБ

"Нас тут дуже добре прийняли, тому хочемо допомагати", – каже жінка.

"Ми поїхали після того, як там почались перші вибухи, бо злякалися за дитину", – каже Ольга.

Розробляє туші свиней Сергій, який після початку війни повернувся в Україну та хотів іти на фронт. Проте у військкоматі сказали, що вже не потрібно.

"Місяць посидів дома, але щось треба робити. Хтось там воює зі зброєю, а хтось тут із м’ясом", – каже чоловік.

Куди звертатися:

Можете принести банки за адресою: вулиця Капеланська, 31.

Або переказати кошти на картку:

4731219641238989 – Дрогомерецький В.В, староста храму.

Контактна особа: +380951536929 – Мирослав.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації