“Ти маєш жити”: Проект, який рятує людські життя у прифронтових регіонах

За даними дослідження Українського центру охорони здоров’я, за рік бойових дій на території України було завдано 707 атак по медзакладам. Щонайменше дві атаки відбувались щодня у період з 24 лютого по кінець 2022 року, разом з бомбардуванням та обстрілами авто “швидкої допомоги”.

Наразі рано оцінювати масштаб завданої українцям шкоди. Втім, за даними Міжнародної організації міграції, кожен третій громадянин за останній рік відчув брак доступу до медичних ресурсів.

Найскладніша ситуація зараз у медзакладах, які знаходяться у зонах бойових дій та наближених до них територіях. З одного боку — це лікарняні форпости, які постійно працюють, надають допомогу, а з іншого, в нинішніх умовах їх персонал постійно перебуває в умовах надвисокого ризику.

СТАН МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ В ЗОНІ ВЕДЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ

Станом на лютий 2023 року збитки через руйнування українських лікарень перевищили позначку $1,5 млрд, — констатують у МОЗ. За останній рік ворог зруйнував 174 медзаклади, 1106 зазнали значних пошкоджень. Персонал лікарень Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської та Миколаївської областей щодня працює на межі героїзму.

Як приклад — лікарня у звільненому Вовчанську, яку містяни між собою називають “єдиним центром цивілізації”. Сьогодні зі штату тут залишилось працювати близько 25% лікарів, але ті, хто залишився, вражають своїм професіоналізмом. Медзаклад при цьому обслуговує не лише громаду Вовчанська, а й сусідні.

СИЛА УКРАЇНСЬКОГО ВОЛОНТЕРСТВА

Минулий рік показав, що справжня сила українців — у взаємопідтримці та об’єднанні. Зміцнів волонтерський рух, який став двигуном громадянського суспільства. Силами волонтерів об’єднуються міста, громади та всі соціальні групи. Після 24 лютого 2022 року небайдужі громадяни взяли на себе ключові сфери, які потребують допомоги. Вони допомагають армії, цивільним, малозабезпеченим, безхзатькам, рятують тварин та, неначе супергерої, роблять неможливе.

Але жоден волонтерський проект не можна здійснити без підтримки людей. Тому нам потрібно докладати зусилля, аби бажання підтримувати волонтерів стало звичною справою, вкладом у перемогу добра над злом.

Робота “Дипломатів” спрямована саме на підтримку українців, які опинились у складній ситуації. Для цього ми залучаємо всі необхідні ресурси, а також впроваджуємо нові інформаційні, медійні і благодійні проекти, завдяки яким світ знатиме про нас більше.

Проєкт #ТиМаєшЖити

Один з потужних напрямків роботи “Дипломатів” — це проект “Ти маєш жити”, в рамках якого наша команда відгукується на запити лікарень, які в силу обставин не мають повного забезпечення. Мета — врятувати якомога більше людських життів.

Як працює проєкт:

  • Команда отримує запит від медичного закладу через контакти на сайті;
  • Оцінює фінансову сторону питання, здійснює аналіз цін на медичне обладнання, сплановує закупку і логістику, якщо придбання відбувається за кордоном;
  • Далі здійснюється доставка до медичного закладу. Частину коштів організація покриває самостійно за рахунок меценатів та представників бізнесу, але цих коштів не вистачає на всі потреби, тому спеціально реалізується публічний збір коштів для формування резерву на екстрені запити;
  • Після закупівлі та доставки медичної техніки та обладнання волонтери детально звітують про витрачену суму на сайті, роблять фото та відео звіт.

ЯК СТАТИ ЧАСТИНОЮ ВОЛОНТЕРСЬКОГО РУХУ

Уявіть на мить, якщо волонтерів би в один день не стало — тоді б ми залишились сам на сам із валом проблем, більшість яких була б країні не по силам. Ми маємо розуміти, що волонтерство — це про особистий внесок кожного, адже лише спільними зусиллями ми здатні впоратись із глобальними викликами і, тим самим, зробити країну кращою.

Волонтери не можуть повноцінно здійснювати свою роботу без підтримки людей. Часто організаціям не вистачає як фізичної допомоги так і професійної підтримки — це написання контенту для сайту та соцмереж, розробка дизайну для фото та відео контенту та багато іншого.

Якщо ви хочете стати частиною волонтерського руху, зробити донат або допомогти своїми професійними скілами, то переходьте за єдиним лінком, в якому зібрана вся необхідна інформація.

Щодня робимо все, щоб забезпечити нашу перемогу! Слава Україні!


Команда організації "Дипломати":

Контактний номер телефону: +38 093 648 65 04 Володимир


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації