Чернівчанка Катерина Худик отримала грант 10 000 доларів від уряду США на допомогу дітям-переселенцям з особливими освітніми потребами в час війни

Освітянка з Чернівців Катерина Худик займається питаннями захисту прав біженців у Західній Україні завдяки гранту Фонду сприяння громадській дипломатії Державного департаменту США

Чернівчанка Катерина Худик отримала грант у розмірі 10 000 доларів США від Фонду сприяння громадській дипломатії Державного департаменту США для допомоги дітям з особливими освітніми потребами, переміщеним внаслідок війни Росії в Україні.

На початку цього року Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США запросило випускників усіх програм обміну, що фінансуються урядом США, подавати заявки на отримання грантів у розмірі до 10 000 доларів США в рамках програми Фонду сприяння громадській дипломатії (Citizen Diplomacy Action Fund). Випускники програм обміну з усіх куточків Сполучених Штатів Америки подавали пропозиції щодо проєктів громадської діяльності.

Катерина Худик, з Чернівців, очолює відділ впровадження та адміністрування в Україні, а також займається адвокаційною та інформаційно-просвітницькою діяльністю українською мовою в Молодіжному Центрі в Україні: Допомога внутрішньо переміщеним дітям. Вона є активною учасницею освітньої спільноти Чернівців, випускницею International Visitor Leadership Program USA (2018), а також лінгвісткою, яка понад 10 років викладає в Чернівецькому національному університеті та власній мовній школі CLA.

Беккі Боссхарт з Вашингтону, округ Колумбія, очолює грантовий менеджмент та займається питаннями адвокаційною та інформаційно-просвітницькою діяльністю в проєкті. Вона є членом Альянсу волонтерів Корпусу Миру, які повернулися в Україну (служба в Україні 2012-14 рр.) та Асоціації випускників Програми ім. Фулбрайта в США (Румунія 2015-16 рр.). Допомагає у розробці навчальної програми зі спеціальної освіти доктор Даніель Лейч з Платвіля, штат Вісконсін. Випускник програми ім. Фулбрайта (Львів, Україна, 2010-12), Лейч має понад 30 років досвіду роботи у сфері спеціальної освіти.

Молодіжний центр в Україні забезпечить рівні можливості для дітей-переселенців розвивати навички, необхідні для досягнення успіху та адаптації до освітнього середовища, що змінюється. За словами Худик, з моменту ескалації війни в лютому 2022 року західноукраїнське місто Чернівці прихистило 80 000 людей, переміщених із зон конфлікту на сході країни. Сорок відсотків з них — це діти, які відвідують місцеві школи, 10 відсотків — з особливими освітніми потребами.

"Майже всі ці діти страждають від посттравматичного стресового розладу і стикаються з проблемою інтеграції в сучасну шкільну систему, - сказала пані Худик. "Молодіжний хаб створить безпечне місце для цих дітей, де вони зможуть розвивати свої навички у власному темпі та задовольняти свої потреби, щоб вони могли бути реінтегровані у шкільну систему. Протягом п'яти місяців ми надамо послуги 70 дітям".

Цей проєкт також дає надію освітянам і творцям контенту, які опинилися в скрутному становищі. Одна з дипломованих вчителів спеціальної освіти зі школи Худик працює на волонтерських засадах вже понад 10 років, при цьому ніколи не отримуючи за це зарплатню. Викладачі розроблятимуть навчальні програми та матеріали для підготовки вчителів з математики, природничих наук, мистецтва, мов, комп'ютерних технологій та фізкультури.

"Навчальна програма буде розміщена на сайті, розробленому громадською організацією "Об'єднаймося заради України", для використання іншими педагогами та вихователями, які працюють з дітьми з особливими потребами, переміщеними внаслідок конфлікту", - сказала пані Худик. "Щоб зробити цей сайт центром позитиву та творчості, ми розпочнемо супровідну кампанію у соціальних мережах, щоб поширити інформацію про ці доступні ресурси".

Цей проєкт вже отримав грант від Альянсу "Перемога" "Волонтери Корпусу Миру, що повернулися до України" на суму 1 100 доларів США для забезпечення школи в центрі Чернівців надійним енергопостачанням та доступом до Інтернету через регулярні перебої в електропостачанні, спричинені масовим тероризмом, спрямованим проти цивільного населення України, здійснюваним Російською Федерацією.

Конкурс 2023 року, який став найконкурентнішим відбором з моменту заснування Фонду сприяння громадській дипломатії у 2019 році, профінансує 47 проєктів у 22 країнах та регіонах.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації