Що відомо про фандрейзингову платформу благодійних внесків UNITED24, яка збирає на “армію дронів”

«Армія дронів» — проєкт UNITED24, який вже зібрав декілька сотень мільйонів пожертв. Один із найвагоміших внесків на сьогодні зробив бізнесмен Макс Поляков.

Ініціатива Зеленського – платформа UNITED24
зі збору на проєкт «Армія дронів»

Проєкт «Армія дронів», запущений фандрейзинговою платформою UNITED24 спільно з Міністерством цифрової трансформації та Генштабом ЗСУ, лише за три тижні зібрав понад 500 млн гривень. До збору коштів долучилися представники всіх верств українського населення та багато іноземців. Один з найбільш вагомих внесків зробив відомий бізнесмен Поляков Максим Валерійович. Підприємець вже перевів на рахунки «Армії дронів» понад 100 млн гривень.

Як працює платформа UNITED24

UNITED24 — фандрейзингова платформа, яку було створено за пропозицією Президента України В. Зеленського. Головним її завданням є збір коштів на підтримку української армії та мирного населення, що постраждало в результаті дій агресора. Гроші надходять до Національного банку України на рахунки, якими розпоряджаються профільні міністерства. Станом на 2 серпня, зібрано понад 161 млрд доларів. Половина цих грошей вже пішла на придбання зброї, екіпіровки, медичного обладнання та багатьох інших необхідних речей.

Збір коштів ведеться за трьома напрямками:

  • Оборона та розмінування. Гроші йдуть переважно на закупівлю дронів, гвинтокрилів, машин, тепловізорів, бронежилетів та шоломів, одягу та взуття.
  • Медична допомога. Закуплені апарати ШВЛ, автомобілі швидкої допомоги класу C, анестезіологічні та рентгенівські установки, операційні столи.
  • Відбудова України. Понад $11 млрд пожертв, вже зібраних на цей момент, ще чекають свого часу.

Амбасадорами UNITED24 є футболіст Андрій Шевченко, тенісистка Еліна Світоліна, актор Лієв Шрайбер, музичний гурт Imagine Dragons, дизайнер Демна Гвасалія.

«Армія дронів»: подробиці проєкту

Проєкт «Армія дронів» стартував на початку липня. Це комплексна програма, головними цілями якої є системна закупівля безпілотників, їх ремонт та навчання операторів. Нові надходження БПЛА мають допомогти ЗСУ з моніторингом лінії фронту, яка наразі простягається приблизно на 2500 км, та нейтралізацією ворожих розвідувальних та бойових апаратів.

Першочергова мета — закупівля 200 дронів тактичного рівня для ведення повітряної розвідки. Такі БПЛА можуть за добу пролітати до 160 км на висоті до 5 км. Оснащені відеокамерами з програмним забезпеченням, тепловізором та датчиками положення, вони здатні проводити якісний моніторинг, залишаючись непомітними для ворога. В залежності від технічних можливостей, безпілотники будуть направлятися до першої, другої чи третьої лінії фронту.

В пригоді армії стануть навіть любительські апарати. Для кожного виду техніки знайдеться своє застосування. Люди, у яких є власні дрони, можуть пожертвувати їх для потреб українських військових та прикордонників. Мінімальні вимоги до БПЛА:

  • дальність польоту — 1 км;
  • батарея — 5000 мА•год (зарядка не менше 30 хв);
  • камера — 20 Мп (фото – 5280х3956, відео – 3840x2160);
  • наявність пульта управління або джойстика.

Величезна додаткова подяка за дрони, обладнані тепловізором. Не має значення, що апарат був в ужитку — головне, щоб він знаходився у робочому стані.

Допомога Україні від Максима Валерійовича Полякова

Поляков Максим Валерійович - IT-Підприємець з Запоріжжя

Переказ коштів на рахунки «Армії дронів» — далеко не перший випадок допомоги українській армії від підприємця Максима Полякова. У травні бізнесмен оголосив про те, що його компанія EOSDA буде безплатно передавати дані українським захисникам, отримані з мультиспектрального оптичного супутника GEOSAT2. Така інформація є надзвичайно цінною для військової розвідки ще й тому, що дозволяє відстежувати стан справ на тимчасово окупованих територіях та в прикордонних зонах ворожих країн.

Максим Валерійович Поляков не тільки допомагає збільшувати армію українських безпілотників, а й активно інвестує в обладнання, здатне перехоплювати ворожі дрони. Бізнесмен замовив партію 100 рушниць-антидронів загальною вартістю 1,2 млн доларів. Така техніка не знищує БПЛА, а дозволяє заволодіти ними, не спричинивши жодної шкоди. Вона генерує сигнал, який блокує частоту роботи системи, внаслідок чого апарат втрачає керування та орієнтацію у просторі.

Підприємець багато жертвує й на благодійність. Зокрема, у березні він передав близько $1 млн на потреби фонду «ТАПС-Україна», який займається допомогою переселенцям та незахищеним верстам населення. Ще більшу суму у квітні отримав фонд Сергія Притули. Заснована Максом Поляковим компанія «Асоціація Ноосфера» активно займається волонтерством у Дніпрі, охороняючи культурну спадщину міста, працюючи із переселенцями та над організацією постачання речей, необхідних на фронті.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації