Нова мобілізація: у Раді ломають голову, де знайти на це додаткові 322 мільярди

«Це нетривіальне завдання» – голова бюджетного комітету розповіла, як держава вишукує додаткові кошти для потреб оборони та мобілізації.

Як повідомляє Телеграм-канал “Правда Геращенко”, Роксолана Підласа, зокрема, зазначила, що мобілізація від 400 до 500 тисяч людина цього року коштуватиме країні 322 млрд гривень додаткових витрат.

Ці кошти підуть одяг, навчання, харчування, грошове забезпечення мобілізованих. Плюс додаткова потреба на закупівлю та модернізацію військової техніки у розмірі близько 400 млрд гривень. Саме такі цифри озвучувало Міністерство оборони на зустрічах щодо мобілізації та відкритих засіданнях оборонного комітету.

«Тобто, разом йдеться зараз про додаткову потребу на 2024 рік близько 720 млрд грн. Тут слід розуміти, що 700 млрд грн – це колосальна сума. Це близько 22,5% усіх наших витрат у 2024 році та 41% наших витрат на оборону», – заявила Роксолана Підласа у підкасті Центру економічної стратегії.

Оскільки на потреби оборони можна спрямовувати лише власний ресурс, не залучаючи коштів міжнародних партнерів, «розмови, де взяти додаткові гроші до бюджету, є наслідком цієї необхідності».

"Збільшити власні надходження на 40% за кілька місяців - це дуже нетривіальне завдання", - констатувала нардеп.


Закон про мобілізацію дасть змогу набрати потрібну кількість людей, треба скоріше — Міноборони

Павлюк заявив, що Міноборони виступає за якнайшвидше ухвалення законопроєкту про мобілізацію

Закон про мобілізацію дасть змогу набрати потрібну кількість людей, треба скоріше — Міноборони
Іларіон Павлюк (Фото: Іларіон Павлюк/Facebook)

Міністерство оборони виступає за якнайшвидше ухвалення законопроєкту про мобілізацію Верховною Радою, щоб удосконалити механізми призову. Про це повідомив представник відомства Іларіон Павлюк у ефірі національного телемарафону, пише Liga.net

За його словами, йому не хотілося б говорити про розбіжності у парламенті щодо законопроєкту.

"Документ зараз такий, який відповідає вимогам часу і тому, чого ми хочемо для ефективної мобілізації. Нам потрібно удосконалити механізм мобілізації. Для нас принциповим питанням є оновлення механізму мобілізації якнайшвидше", – сказав Павлюк.

Він наголосив на важливості норми про демобілізацію через 36 місяців, але для неї мають працювати й інші пункти законопроєкту — всі вони взаємопов'язані.

"Потрібен механізм ротації, який посилить, а не послабить армію. Якнайшвидше прийняття закону відповідає інтересам країни. Законопроєкт не створений під цифру, він дозволить залучити стільки людей, скільки потрібно", — заявив спікер Міноборони.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації