Чи повинні українці за кордоном обов'язково ставати на військовий облік і які зміни для них готують: роз'яснення

В Україні тривають загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військову агресію Росії. Відповідно до цього призову підлягають військовозобов’язані чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки. Українці, зокрема і за кордоном, зобов‘язані ставати на військовий облік у дипустановах, інакше до них можуть бути застосовані обмеження.

Що важливо знати, повідомляє OBOZ.UA.

Так, усі особи, які підпадають під військовий обов'язок, зобов'язані стати на військовий облік, який проводиться за місцем їх проживання, згідно з положеннями частини 3 статті 33 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

Військовий облік здійснюється з урахуванням встановленого в Україні порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування) громадян, і його проведенням займаються державні органи, а також підприємства, установи та організації, де ці особи працюють чи навчаються.

Стосовно громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном, особливості ведення військового обліку визначаються Кабінетом міністрів України згідно зі статтею 36 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу".

Слід зазначити, що громадяни України, які постійно проживають за кордоном, не підлягають військовому обліку.

Згідно з Постановою "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів", закордонні дипломатичні установи України здійснюють низку заходів, включаючи сприяння поверненню осіб, що підпадають під військовий облік, на територію України під час проведення мобілізації або воєнного стану.

У разі виїзду громадян за кордон, де вони перебувають на тимчасовому консульському обліку, військовий облік проводиться за відповідним списком, який зберігається в закордонній дипломатичній установі України протягом п'яти років.

Необхідно зазначити, що особи, які виїжджають за кордон на термін понад три місяці, повинні особисто звернутися до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки для зняття з військового обліку.

У разі порушення вимог Порядку, передбачено відповідальність згідно зі статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що може включати штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України продовжує розгляд законопроєкту щодо мобілізації, включивши до нього пункт про обмеження надання консульських послуг громадянам України за кордоном без наявності військово-облікових документів.

Нагадаємо, командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк закликав українців ставати до лав Збройних сил. Генерал-лейтенант наголосив, що відсидітися нікому не вдасться, адже на кону стоїть доля країни та нації.

Раніше повідомлялося, що згідно із законодавством за ухилення від мобілізації може настати як адміністративна, так і кримінальна відповідальність, яка передбачає позбавлення волі.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації