Набір ваги у немовляти: як допомогти?

Останнім часом діти народжуються з недостатньою вагою і це вже давно не рідкісне явище. Однією з причин стає народження раніше строку, але таке трапляється і з тими, хто народився у правильний строк. Через недостатню вагу такі діти дещо повільніше розвиваються, а лікарі слідкують за ними більш уважніше. Дитина почувається більш ослабленою, а отже їсть менше, а це може вплинути на стан здоров’я і формування імунітету. Як спровокувати набір ваги у немовлят? Більш конкретно пропонуємо дізнатися про це у матеріалі підготовленому EVA Blog*.

Норма набору ваги у немовлят

Щоб зрозуміти чи відповідає вага вашої дитини нормі, слід звернутися до свого педіатра:

  • У перші місяці свого життя немовля повинно набирати від 25 до 60 г на день – отже до 1,7 кг на місяць.
  • Після того як дитина досягне піврічного віку, вона стане набирати вагу значно повільніше – до 700 г на місяць.

І при правильному і регулярному харчуванні немовляти з недостатньою вагою також можуть швидко наздогнати своїх однолітків.

Зріст дитини за перший місяць також повинен змінитися на довжину від 4 до 7 см і також як і з вагою, у піврічному віці немовлята стане зростати значно повільніше – не більше 2 або 3 см на місяць. Однак варто пам’ятати, що кожна дитина індивідуальна і деякі можуть зростати значно повільніше чи навпаки дуже швидко.

Дитина погано набирає вагу: причини

Одна з найбільш розповсюджених причин – це відмова від грудей матері. Такі діти мало їдять, мають поганий апетит і дуже багато сплять. Батьки можуть дуже довго намагатися розбудити дитину, а після декількох хвилин смоктання пляшечки немовлята знову може заснути. Також це може бути викликано наявністю жовтяниці одразу після народження.

Педіатри рекомендують жінкам кормити дитину однією груддю, таким чином вона буде харчуватися не тільки верхнім молоком, а й заднім, яке є більш поживним. Але багато жінок про це не знають і пропонують немовляті харчуватися з обох грудей. Дитина вгамовує первинний голод і засинає – це неправильно.

Як допомогти дитині?

Насамперед мати повинна звернути увагу на своє харчування. В раціоні повинно бути багато рідини, молока і соків, які не викликають алергії. Також якомога більше вживайте звареного чи запеченого м’яса, не забувайте про вітаміни. Лікарі рекомендують підкормлювати немовля додатковими дитячими сумішами, які можна купити в спеціальних магазинах та аптеках.

Головне не хвилюйтеся – недостатня вага це не вирок і все можна виправити завдяки систематичним діям.

* на правах реклами


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації