Росіяни закатували 78-річного волонтера під Маріуполем за фото з військовими ЗСУ. Жахливі подробиці

У Мелекіному, що під Маріуполем, росіяни до смерті закатували Євгена Баля. 78-річний чоловік був письменником, журналістом, волонтером, а раніше – морським офіцером.

Трагічну звістку повідомила його донька Наталія Рум'янцева. Колега її батька, письменник Павло Кущ, у Фейсбуці розповів подробиці про загибель Баля. Про це пише видання MRPL.CITY

18 березня окупанти увірвалися у дім до Євгена Баля. Там вони знайшли фото морського офіцера з українськими морпіхами, членський квиток Національної спілки письменників України й інші "докази фашизму".

Через це чоловіка забрали до Мангуша, у "тюрму-підвал". Родичі ветерана просили не поширювати цю інформацію, адже сподівалися, що його відпустять.

21 березня пенсіонер повернувся додому – після кількох днів катувань. У розмові з колегою Євген Баль підтвердив, що росіяни сильно його побили, але запевнив, що обов'язково одужає. "Відпустили, бо, мовляв, "нє воюєм с вєтєранамі флота СССР..." Це після кількох днів побиття", – зазначив Павло Кущ.

"А цинізм рашистів полягає ще й тому, що капітана 1 рангу, підводника Євгена Баля, захопили якраз 19 березня, коли відзначається День моряка-підводника", – підкреслив колега письменника.

Ветеран погодився, щоб йому організували евакуацію з небезпечної зони. Найближчим часом, коли він оговтається від знущань російських окупантів. На жаль, 2 квітня життя Євгена Баля обірвалося, він не витримав наслідків тортур. Через 5 днів йому б мало виповнитися 79 років.

Колеги закатованого звернуться до Національної спілки письменників України з клопотанням щодо нагородження Євгена Миколайовича орденом "За мужність" ІІІ ступеня посмертно.

Євген Баль був капітаном 1 рангу. Автор книг "Фарватер не відомий", "Меридіани штурмана Барка", "Хроніки пса Филимона" та інших. Морський офіцер, який понад 30 років служив на підводних човнах Північного й Тихоокеанського флотів. Не раз ходив у автономне плавання. З 2014 року вів волонтерську діяльність у Приазов'ї. Часто зустрічався із захисниками Маріуполя, передав їм свої книги, писав матеріали про гібридну війну.

Вічна слава Герою! Смерть рашистським окупантам!


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації