Кулеша по-гуцульски: що відбувається в організмі, коли ви їсте цю страву

Кулеша, таке звичне для нас блюдо, приносить неймовірну користь організму, кажуть фахівці. Кукурудза багата ненасиченими жирними кислотами (85-90%), вона містить багато клітковини, вуглеводнів, білка, багато вітамінів групи В, вітамін Е, вітамін К, залізо, фосфор, магній, цинк, калій і волокна. Хоча при варінні вона втрачає частину поживних речовин, більше 60% з них зберігаються в готовій страві.

Кукурудза володіє терпким, сечогінну, протизапальну, тонізуючу властивостями і в першу чергу використовується в якості продукту харчування групи зернових, а потім як лікарської рослини. Вона вже давно присутня у традиційній гуцульській кухні у вигляді кулеші, яка вариться з кукурудзяного борошна.

Кукурудза ефективна проти стресу, багата вітамінами групи В, особливо вітаміном В1, який діє на функції нервової системи, м'язів, серця і на виробництво червоних кров'яних клітин. Вітамін Е в її складі захищає від артриту, знижує рівень холестерину, тим самим зменшуючи ризик розвитку атеросклерозу і, отже, захищає від інфаркту. Вона також допомагає процесу оновлення клітин. Крім того, варена кукурудза містить калій, необхідний для належного функціонування м'язів і серця.

При підвищеній кислотності, гастриті і виразці корисно замінити пшеничний хліб теплою кулешою, оскільки, крім зниження кислотності, вона володіє і легким заспокійливим, седативною дією.

Вуглеводи, що містяться в кукурудзі, заряджають організм енергією і перешкоджають накопиченню жиру. Помірне споживання може призвести до втрати ваги, тому що деякі молекули в складі кукурудзи прискорюють розщеплення жирів. У той же час міститься в ній вітамін А є природним антиоксидантом, дуже важливим для здоров'я та правильного функціонування організму, для прискорення обміну речовин, який допомагає легше схуднути.

Завдяки багатому вмісту волокон кукурудза регулює роботу кишечника. Це хороший сечогінний засіб, і при регулярному споживанні може запобігти затримці води в організмі. Для детоксикації рекомендуються і кукурудзяні рильця, заварені у вигляді чаю.

Споживання кулеші регулює концентрацію глюкози в крові, тому вона корисна для діабетиків. Кулеша допомагає детоксикації та очищенню кишечника, а детоксикація полегшує навантаження на печінку шляхом нейтралізації токсичних речовин, знижуючи ризик недостатності та цирозу печінки.

Кукурудза не містить глютен, тому вона може бути включена в раціон тих, у кого непереносимість клейковини (целіакія), і успішно замінює рис, пшеницю та інші зернові з клейковиною. Допомагає запобігти раку легенів через високого вмісту бета-криптоксантин.

Захищає зір, бо містить зеаксантин. Допомагає підтримувати пізнавальні здібності і уповільнює процес старіння мозку до 10% завдяки великому вмісту тіаміну. Сприяє зміцненню імунної системи і запобігає раку товстої кишки. Покращує настрій. Лікує застуди завдяки вітаміну А. Споживаючи кулешу, вагітні жінки можуть отримати потрібну дозу фолієвої кислоти.

Фейсбук-сторінка Товариство "Краяни Рахівщини"


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації