Зеленський і Макрон підписали договір про гарантії безпеки між Україною та Францією

Україна та Франція за підсумками зустрічі президентів двох країн підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки строком на десять років – вона діятиме, доки Україна не вступить до НАТО. В межах угоди Париж додатково виділить 3 млрд євро на військові потреби України протягом 2024 року.

"Ми сповнені рішучості стояти пліч-о-пліч з Україною, щоб Росія програла війну", – заявив президент Франції Еммануель Макрон на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським, пише Oboz.ua

Макрон сказав, що радий вітати Зеленського в Парижі – це третій візит українського лідера з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

"Сьогодні я хотів би передати всьому українському народу наше захоплення й нашу рішучість продовжувати підтримку України. Довгострокову підтримку. Вона буде такою ж сильною, як і на початку вторгнення і буде лише посилюватися. Саме в цьому дусі ми підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки", – сказав Макрон.

За його словами, підписаний документ конкретизує зобов'язання Франції, взяте разом з іншими країнами G7 на Вільнюському саміті НАТО в липні 2023 року.

"І також наша підтримка не тільки довгострокова, а вона має колективний вимір, оскільки Велика Британія вже підписала (аналогічну угоду. – Ред.), Німеччина також. І саме цим шляхом йдуть всі країни Великої сімки", – заявив президент Франції.

Макрон розповів, що угоду підписано на десять років, вона діятиме, доки Україна не вступить в НАТО.

Також Франція зобов’язалась додатково виділити на військові потреби України у 2024 році 3 млрд євро.

За словами Макрона, договір допоможе посилити обороноздатність України, захищати її суверенітет і територіальну цілісність.

Зеленський своєю чергою заявив, що в угоді Франція чітко і принципово підтримала членство України в НАТО. Також у ній згадуються санкції проти РФ і відповідальність російської влади, співпраця України та Франції в галузях інформаційної та кібербезпеки, розвідки та контррозвідки, захисту критичної інфраструктури тощо.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації