Це просто жах: майже за два роки великої війни рашистами в Україні пошкоджено 1523 медзаклади та ще 195 зруйнувано вщент

Станом на початок лютого 2024 року, внаслідок повномасштабної війни, розвʼязаної росією проти України, 1523 об’єкти медзакладів було пошкоджено та ще 195 — зруйновано вщент.

Російська армія вже майже два роки системно обстрілює та бомбардує мирні міста, атакує цивільну інфраструктуру України, зокрема й медичну, а саме: лікарні, амбулаторії, поліклініки тощо. Про це повідомляє Урядовий портал.

Внаслідок ворожих обстрілів найбільших втрат зазнали медичні заклади Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини, Чернігівщини, Дніпропетровщини, Херсонщини та Запоріжжя. Наразі у повному обсязі інформацію щодо Луганщини отримати неможливо.

Також від початку війни російська армія пошкодила 103 автівки екстреної медичної допомоги, знищила 258 автомобілів та захопила 125 автівок «екстренки».

Однак, попри тривалу повномасштабну війну та навантаження на систему охорони здоров’я, МОЗ України разом із партнерами продовжують працювати над відновленням української медичної інфраструктури. Щоби забезпечити українців доступом до потрібної та якісної медичної допомоги.

Зокрема, вже вдалося повністю відновити 502 об’єкти медзакладів, ще 362 — відбудовані частково або перебувають в процесі відновлення.

Йдеться в першу чергу про медзаклади, які зазнали невеликих ушкоджень, таких як вибиття вікон або пошкодження покрівлі, фасаду тощо. Найбільше відновлених медзакладів — на Миколаївщині, Дніпропетровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині. Роботи з відновлення триватимуть й надалі.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації