Заступник міського голови Чернівців Маховіков знову делікатно довів повну некомпетентність та подвійні стандарти голови ОДА Осачука

Заступник мера Чернівців Євген Маховіков на цифрах довів, що голова ОДА Сергій Осачук каже не правду буковинцям щодо надлишку коштів у бюдеті Чернівців, зокрема, що місто заробляє на депозитах і не вкладає ці кошти на розвиток міста. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

Стосовно цитати Сергія Осачука «Якщо ти такий хитрий – вибачте, - сидиш на своїх грошах і не хочеш їх перетворювати на якісну інфраструктуру, то не треба показувати на нас пальцем». Якщо планування витрат для всіх сфер і потреб територіальної громади, ефективне управління тимчасово вільним залишком коштів називати хитрістю, то як назвати цей факт? - риторично запитує на своїй сторінці у Фейсбук заступник міського голови Чернівців Євген Маховіков голову Чернівецької ОДА Сергія Осачука.

За словами Є.Маховікова, з отриманої на початку 2020 року державної субвенції на дороги, станом на 1 червня 2020 року Чернівецька область освоїла аж 9% (12 млн. з фактично отриманих 128 млн.). У підсумку за рік освоїли 89% з 343 млн.грн (тобто 38 млн. не освоїли взагалі). В той же час сума на депозиті ОДА станом на 1 червня 2020 року складала 129 млн.грн. “Хитрість? Подвійні стандарти ? Чи просто забули)?, - пише заступник мера.

Процитуємо публікацію заступника мера міста повністю. Бо вона того варта.

Як і обіцяв, коментую про "багато грошей на депозиті.. візьміть і потратьте.."

Напишу на прикладі сімейного бюджету: Є родина, котра заробляє 25 тис. грн. на місяць.

✅ (бюджет міста 2,4 млрд.грн. на 21й рік)
Відкладати не виходить. Щомісяця - комуналка, продукти, проїзд/бензин, батькам допомогти, тощо.

✅ (видаткова частина міського бюджету дорівнює дохідній і розписана щомісячно)
Але рік складний і вносить корективи :
- Школи на локдауні. На кишенькові та на нові мешти дитині витрат немає. А потім взагалі літні канікули.

✅ (економія закладів освіти на енергоносіях, зарплаті, сумах тендерів та інше)
- Виявили, що сусід крав електроенергію. Вирішили. Платять тільки за своє

✅ (з`ясували, що у попередній рік на виконання того ж обсягу робіт по утриманню доріг МіськШЕПом палива списувалось значно більше. Економія з врахуванням і цього факту склала 13 млн.грн)
- Татові без попередження на початку місяця всю зарплату виплатили та ще і аванс на наступний видали.

✅ (резервування коштів на заплановані витрати у майбутньому ,перевиконання дохідної частини міського бюджету за 8 міс.)
Таким чином в сімейному бюджеті з`явилися додаткові 10 тис. грн.

✅ (станом на 01/09/21р. на депозиті ЧМР по загальному фонду було 270 млн. грн.)

Звісно, можна було пройтися по магазинах і за день все витратити, як радили «добрі» сусіди («я знаю, що у фінансистів на все є пояснення, а ви візьміть і потратьте» (с) депутатка ЧМР).

Але:

Ціна на газ шалено зростає ( в 2,5 рази з початку року). Отже, орієнтовно все, що зекономили , піде в оплату комунальних. І можливо, ще й не вистачить.

✔ (Зростання тарифів на енергоносії для бюджетних установ, погашення боргу Теплокомуненерго мінімум 20 млн.грн., аванс восени за газ)
Машину треба відремонтувати та в хаті лад навести. Замовили матеріали та запчастини, скоро прийдуть, треба оплатити.
✔ ( аванс по лізингу тролейбусів 10 млн. та оголошено/проведено тендерів на поточний ремонт доріг на суму близько 30 млн.грн)
Батькам восени треба теж допомогти
✔ (фін. підтримка комунальних підприємств)

Платити за все це авансом безглуздо, але планувати видатки треба. Тому, що б іще додаткова копійка набігла - поклали свої 10 тис на депозит.

Цікаві факти:

🟢 Основний розподіл перевиконання дохідної частини відбувається за результатами перших 6 місяців при умові виконання на 105%. Потім комісії, потім сесії, кожна з яких навмисно затягується окремими депутатами. Тому цільовий розподіл по сумах та розпорядниках зрозумілий у серпні-вересні.

🟢 Умови депозиту дуже зручні. Кожного дня можна довкладати чи знімати майже всю суму без втрати відсотків. Тому депозит ЧМР - це не строкове заморожування грошей, а інструмент для ефективного і оперативного управління тимчасово вільними коштами.

🟢 Будь-яка сума, що не буде використана, нікуди не пропаде, а залишиться в казні.

З врахуванням ідеї збільшення витрат у наступному році на капітальний та поточний ремонт доріг в декілька разів, реалізації проекту в партнерстві з ЄІБ по закупівлі тролейбусів, закупівлі автобусів, закупівлі комунальної спецтехніки, кожна копійка буде важлива і потрібна. Головне, 2022 рік буде досить складним для нашого бюджету - починаємо платити по запозиченнях - проект НЕФКО (енергомодернізація закладів освіти), кредити Водоканала, Теплокомуненерго), - підкреслив у своєму пості на Фейсбук Євген Маховіков.

Нагадаємо, тиждень тому заступник мера Чернівців Євген Маховіков на цифрах також довів, що голова ОДА Осачук свідомо вводить в оману буковинців.

Натрапив на інтерв'ю шановного очільника Чернівецької ОДА, де він розповідає про "..місто плаче, що ОДА не дає гроші на дороги...я - патріот Чернівців... депозит 300 млн... покажіть, що ви витратили всі свої кошти, а ми вам тоді додамо... "

Він нагадав чернівчанам деталі однаєї бюджетно-дорожньої історї.

Стосовно цитати Осачука: "насправді кошти у міста є на банківських рахунках, тож Чернівці наразі не потребують фінансової підтримки з держбюджету".

В кінці грудня 2020 р. депутати нового скликання прийняли бюджет, підготовлений до них. Точніше, мусили прийняти, тому що змінювати або вносити глобальні правки не було часу та можливості. На капітальний ремонт доріг у ньому було закладено 52.5 млн.грн., на поточний 0 (нуль!) млн.грн. Слід зауважити, що в спадщину дісталися перехідні об’єкти - вул.Рівненська (кошторис 45 млн.грн) і вул. Кармелюка (кошторис 47,5млн.грн., несплачена сума по договору станом на 01.01.20 близько 28 млн.грн.)

Таким чином, на початок року мали зобов’язань по кап.ремонту на 63 млн. , у бюджеті - 52.5 млн.грн, - пише далі Маховіков.

У кінці січня на рахунки ОДА надійшла державна субвенція на дороги в сумі майже 280 млн.грн.(згідно Постанови Кабінету міністрів 20% могли бути витрачені на дороги міста).

Міська рада оперативно направила звернення про виділення грошей на дороги Чернівців з обгрунтуванням, в якому ну дуууже доступно було викладено інформацію про те, що навіть на 2 вищевказані вулиці в бюджеті міста на той момент коштів не вистачає. Але 04.02.21 було видано розпорядження ОДА No 122-р. з розподілом ВСІЄЇ суми субвенції з вже відомим нульовим результатом для нашого міста.

Напевно, це та сама "любов до Чернівців", настільки палка, що готові терпіти биття бамперами авто на "хвилях" вулиці С. Бандери біля будинку з левами (тендер на ремонт якої містом вже оголошений).

Ну і на останок зауважу відносно фрази з інтерв"ю: "Якщо ти такий хитрий – вибачте, - сидиш на своїх грошах і не хочеш їх перетворювати на якісну інфраструктуру…".

2020 рік область закінчила з залишком невикористаних грошей на ремонт доріг у сумі 38 млн. грн. Нагадаю, держава дає гроші на початку року. 38 млн. - це орієнтовна вартість капітального ремонту однієї великої вулиці нашого з вами міста із заміною комунікацій.

Нагадаємо:

Нещодавно у спільному інтерв"ю телеканалам ТВА і “Чернівецький промінь” голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук розлого пояснив, чому обласна влада не виділила коштів Чернівцям на ремонт доріг міста, тим, що на банківських рахунках зберігається 300 мільйонів з міського бюджету. Зокрема, журналіст поцікавився в очільника ОДА, чи не пов’язано те, що цьогоріч із 330 мільйонів гривень, які виділили на ремонт доріг в області, Чернівці не отримали нічого, із якимсь конфліктом між обласною та міською владами.

Осачук на це відповів, що насправді кошти у міста є на банківських рахунках, тож Чернівці наразі не потребують фінансової підтримки з держбюджету.

Скріншот відео ТВА

"Міська влада має на рахунках 300 мільйонів гривень, не спроможна перетворити їх у 2021 році у нові дороги, але при цьому щотижня плачуть великими крокодилячими слізьми, багатоголосо, залучаючи ще різних секретарів до цього хору, що обласна адміністрація не дала кошти", - сказав Осачук.

За його словами, на фінансування з держбюджету можна розраховувати тоді, коли справді немає грошей.

"ОДА, як і Офіс Президента, як уряд України, користується єдиним принципом: покажіть, що ви витратили всі свої кошти, а ми вам тоді додамо. Якщо ти такий хитрий – вибачте, - сидиш на своїх грошах і не хочеш їх перетворювати на якісну інфраструктуру, то не треба показувати на нас пальцем. При тому, що відповідальність облдержадміністрації – за всі 52 громади. Більшої любові, ніж у мене до Чернівців, у мене годі й шукати. Тобто ясно, що я патріот Чернівців. Але відповідальність ОДА – допомогти кожному", - запевнив Сергій Осачук.

Нагадаємо, цьогоріч на ремонт доріг в Чернівецькій області з держбюджету виділили понад 330 мільйонів гривень. Чернівці не отримали нічого.

Нещодавно БукІнфо повідомляв, що ОДА веде «тиху війну» з Клічуком: на дороги Чернівців «нуль», на Вікно 87 млн., податки Чернівецької РДА – у Веренчанку.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації