Вищий антикорупційний суд відпустив Лієва з-під варти під власне зобовʼязання

Вищий антикорупційний суд відпустив з-під варти ексчиновника Міноборони Олександра Лієва, який є підозрюваним у справі про заволодіння майже півтора мільярда гривень на закупівлі боєприпасів для ЗСУ.

Про це повідомив адвокат Назар Кульчицький у коментарі Суспільному.

"Суд змінив міру запобіжного заходу Олександру Лієву — перебування під вартою на звільнення. Суд відпустив його під особисте зобов'язання і надіслав ухвалу до СІЗО", — сказав адвокат.

На даний момент захист не знає, чи Лієв вдома, оскільки ухвала не передбачає його присутності при звільненні з під арешту.

ВАКС 15 березня розглядав скаргу адвокатів чиновника, які просили суд відпустити підзахисного із СІЗО. Справу розглядав суддя, який вже раніше уже відпускав Лієва з-під варти.

Як стало відомо із запису трансляції засідання, під час розгляду справи прокурор з невідомих причин не був присутній.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 12 лютого взяла під варту Лієва до 8 квітня включно із правом внесення застави у розмірі 50 мільйонів гривень.

Олександр Лієв. Фото: Суспільне

Що відомо про справу щодо розкрадання коштів на закупівлі снарядів для ЗСУ

27 січня правоохоронці прийшли з обшуками до посадовців Міноборони та менеджерів "Львівського арсеналу".

СБУ за сприяння Міністерства оборони викрила схему розкрадання державних коштів під час закупівлі боєприпасів для ЗСУ. Вони задокументували дані та встановили всіх причетних до оборудки.

За матеріалами справи, п'ятьом фігурантам оголосили підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою). Їм загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.

За даними слідства, у жовтні 2022 року фігуранти справи уклали з Міністерством оборони контракт на постачання 100 тисяч мінометних пострілів іноземного виробництва. Постачання озброєння не відбулося, попри зобов’язання розпочати їх у грудні 2022 року. Водночас Міноборони переказало постачальнику озброєнь — компанії "Львівський арсенал" — 97% суми, передбаченої угодою.

Одного з підозрюваних, а саме ексочільника департаменту Міноборони Олександра Лієва, затримали під час спроби виїхати за кордон.

Нагадаємо, За даними СБУ, у серпні 2022 року посадовці Міноборони уклали контракт на закупівлю гуртової партії артилерійських снарядів з постачальником озброєнь «Львівський арсенал». Потім Міноборони перерахувало на рахунки підприємства гроші, однак артснаряди компанія не відправила. Надалі «Львівський арсенал» переказав гроші словацькій компанії Sevotech, до ради директорів якої входить колишній чиновник «Укроборонпрому» Олексій Хорошаєв.

Своєю чергою Sevotech переказала частину грошей хорватській WDG, якою володіє сім’я місцевого торговця зброєю Звонка Зубака. Однак хорвати замість купівлі зброї витратили ці гроші на свій розсуд, зокрема — купили зруйнований завод з виробництва пороху в Боснії та Герцеговині. Решту грошей, які залишилися на рахунках «Львівського арсеналу», арештували.

Зазначимо, що у травні 2022 року Міноборони та компанія Sevotech укладали контракт на постачання 18 тисяч балістичних жилетів та 18 тисяч шоломів. Але фактично компанія доставила 4,5 тисячі шоломів та 2 тисячі бронежилетів. Прокурор звернув увагу на те, що Лієв мав про це знати, оскільки його департамент робив перевірку ризиків контракту.

26 січня стало відомо, що Міноборони відсудило у «Львівського арсеналу» 1,5 млрд грн. А 27 січня СБУ затримала ексчиновника Міноборони Олександра Лієва, який фігурує в цій справі, під час спроби перетнути кордон. Загалом у цій справі повідомили про підозру п’ятьом чинним і колишнім працівникам Міноборони, а також керівникам «Львівського арсеналу» та представнику іноземної структури. Їм інкримінують привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою.

Як зауважили у громадській організації «Центр протидії корупції», рішення про передоплату за мінометні снаряди підписував безпосередньо тодішній міністр оборони Олексій Резніков. Однак ані Резніков, ані його заступники не є підозрюваними в цій справі.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації