Затриманим НАБУ на Буковині митникам обиратимуть запобіжні заходи. Попередньо Миколі Салагору пророкують заставу у 200 мільйонів гривень
Детективи НАБУ у Чернівцях сьогодні затримали і вручили кримінальну підозру ексначальнику Чернівецької митниці минулих років, колишньому депутатові обласної ради Миколі Салагору.
Про це стало відомо БукІнфо із власних достовірних джерел.
ОНОВЛЕНО:
Крім цього, за даними нашого джерела, також затримано нинішнього заступника начальника Чернівецької митниці Миколу Нікулеску. Вручено підозри підсанкційним Юрію Кушніру (просять суд із можливістю застави 83 млн. грн.) і Олександру Єрімічуку через дружину, бо він за кордоном.
Наразі підозрюються 11 учасників злочинної організації: троє службовців Чернівецької митниці та вісім фізичних осіб. Одного співорганізатора злочинної організації та чотирьох учасників затримано. Суд повинен обрати для них запобіжний захід.
ОНОВЛЕНО:
290 млн грн збитків на Чернівецькій митниці: повідомлено про підозру 11 членам злочинної організації
Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Національним антикорупційним бюро України викрито та припинено діяльність злочинної організації, яка складалася з 3 організованих груп, що діяли на Чернівецькій митниці.
До складу злочинної організації входили 11 осіб, у тому числі колишній начальник митниці, колишній депутат Чернівецької обласної ради та ще два керівники митниці.
Учасниками злочинної організації було запроваджено низку схем ухилення від сплати митних платежів, реалізація яких завдала збитків на загальну суму майже 290 млн грн у вигляді несплачених податків.
Так, протягом 2017–2019 років через пункт пропуску на румунсько-українському кордоні вантажними автомобілями ввозились комерційні товари на підставі підроблених документів, що призводило до застосування нижчих ставок ввізного мита, зокрема нульових. У деяких випадках транспортні засоби з товарами при вʼїзді на митну територію України заявлялись як порожні.
При цьому керівництвом митниці був забезпечений позачерговий пропуск таких автомобілів та безперешкодне митне оформлення задекларованих товарів «групи прикриття».
Зауважимо, що ці схеми діяли тривалий час, а її учасники поводилися цинічно та зухвало. Коли журналісти намагалися викрити діяльність злочинної організації, керівництво митниці організувало їхнє жорстоке побиття.
Наразі викрито 11 членів злочинної організації, серед них три службовці Чернівецької митниці та вісім фізичних осіб. Їхні дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 345-1, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК України.
Одного співорганізатора та чотирьох учасників злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК України.
Зауважимо, що завдяки співпраці з компетентними органами Туреччини, Болгарії, Румунії, Чехії та Словаччини були здобуті основні докази у справі та встановлені завдані збитки.
Слідчі дії тривають.
Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Нагадаємо, у липні 2019 року під час наради в Ужгороді президент Володимир Зеленський, який лише прийшов до влади, закликав Миколу Салагора, який на той час очолював Чернівецьку митницю ДФС, звільнитися за власним бажанням через «неналежну боротьбу з контрабандою».
Кадри цієї скандальної наради тоді облетіли всю Україну, оскільки звільнитися за власним бажанням пропонувалося не лише Миколі Салагору, але й деяким іншим керівникам регіональних митниць.
24 жовтня під час візиту до Чернівців тодішній керівник Державної митної служби Максим Нефьодов сказав, протягом місяця запрацює нова буковинська митниця, куди переведуть лише тих працівників, які пройдуть переатестацію.
Салагора звільнили у кінці грудня 2019 року за наказом в.о. голови Державної фіскальної служби, аргументуючи це негативною оцінкою його роботи. "у зв'язку з отриманням державним службовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності у 2019 році", йшлося у документі.
З тих під Микола Салагор неодноразово оскаржував своє звільнення, називаючи його безпідставним. Він вимагав скасувати наказ Державної фіскальної служби про його звільнення. Як співвідповідача до справи залучали Державну митну службу України, йдеться в ухвалі Чернівецького окружного адміністративного суду.
Нагадаємо, 5 квітня Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування персональних санкцій проти 86 юридичних осіб, а також сімох фізичних, серед яких – громадяни іноземних держав.
Відповідний указ оприлюднений на сайті глави держави, пише Економічна правда.
Згідно з додатками до рішення РНБО, 73 із 86 юридичних осіб, проти яких введені санкції, зареєстровані на підконтрольній уряду території Україні, ще два – у тимчасово захопленому Маріуполі Донецької області, три – в окупованому Севастополі. Місцезнаходженням решти юридичних осіб є Російська Федерація та Китай.
Обмежувальні заходи проти згаданих юридичних осіб введені на три та десять років.
Санкції терміном три роки запроваджені проти шістьох фізичних осіб: Вадима Альперіна, Олександра Єрімічука, Юрія Кушніра, Ореста Адамчо, Віктора Шермана й Андрія Попова.
Санкції терміном три роки запроваджені проти шістьох фізичних осіб: Вадима Альперіна, Олександра Єрімічука, Юрія Кушніра, Ореста Адамчо, Віктора Шермана й Андрія Попова.
Вадиму Альперіну на три роки заблокували активи, заборонили проводити будь-які торговельні операції, виводити капітал за територію країни, брати участь у приватизації тощо.
Обмежувальні заходи на 10 років введені проти Араіка Амірханяна. За даними "Миротворця", він причетний до рейдерських захоплень, організації нелегальних переправлень через державний кордон, відмивання грошей із подальшим виведенням у Росію та тимчасово окупований Крим.
Підприємець Юрій Кушнір, засновник фірми "Чернівецький завод будівельних матеріалів" та охоронного агентства "Сокіл". Був обраний депутатом від "Партії регіонів" у Чернівецьку облраду в 2010 році.
У 2020 році був фігурантом у справі про хабар екс-голові облради сумою у 200 тисяч доларів. В ухвалі Вищого антикорупційного суду, йдеться про те, що тодішній голова Чернівецької обласної ради від партії Батьківщина Іван Мунтян за гроші Кушніра мав сприяти передачі в оренду санаторію "Брусниця" на 49 років.
Витяг з Указу Президента України:
Як пи повідомляли, у вересні 2022 року Володимир Зеленський позбавив громадянства 4 контрабандистів: мають російські і румунські паспорти. Кажуть, серед них був Юрій Кушнір. Про Єрімічука тоді не повідомлялося.
Про цей йшлося у традиціному відеозверненні Зеленського.
"Сьогодні (7 вересня 2022 року - ред.) важливу операцію проведено Службою безпеки України – щодо діяльності деяких підсанкційних осіб на території нашої держави. Я неодноразово наголошував: контрабандистам і кримінальним мережам в Україні місця не буде. Схоже, дехто з них не зрозумів. Що ж, зрозуміють.
Посадовці митниці, які допомагали контрабандистам, зокрема й серед керівників, відсторонені та отримають законну відповідь на всі свої незаконні дії.
А щодо тих з підсанкційних осіб, у кого ще й виявлено іноземне громадянство, зокрема російське та румунське, то на підставі пропозиції СБУ та згідно з нормами чинного законодавства ухвалив рішення про припинення українського громадянства цих осіб", сказав тоді президент Володимир Зеленський.
Нових подробиць очікуємо згодом.
-
Ховався у готелі на Черкащині: затримано "кримінального авторитета", який побив військового у Смілі, – кадри від Нацполіції
-
Нардепа Железняка дістала "тупа брехня". Він назвав прізвища людей, через яких півкраїни сидить без світла. Це "енергетичні пацюки"!
-
"У Кіцмані зріє бунт" - мер міста Булега
-
Стало відомо, як нардеп Дмитрук утік за кордон. "Операція" з переправлення була ретельно спланована та завчасно організована - ДБР
-
НАБУ проводить обшуки у службовому кабінеті керівника Івано-Франківської обласної прокуратури Романа Хими - інтернет ЗМІ
-
Усик знову пішов на богослужіння у Московський партіархат