Справа Чернівецької митниці: за підозрюваного внесли заставу понад 83 млн. гривень.

Застосовано запобіжний захід до ще одного підозрюваного у справі про контрабандні оборудки на Чернівецькій митниці.

Як повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, 2 травня 2024 року слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та застосував до співорганізатора злочинної організації – організатора однієї зі злочинних груп, яка діяла на Чернівецькій митниці, запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 83 260 916 грн.

На особу покладено такі процесуальні обов’язки: прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду; не відлучатися за межі Чернівецької області без дозволу детектива, прокурора та суду; повідомляти детектива, прокурора та суд про зміну місця свого проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у справі та свідками; здати на зберігання до ГУ ДМС у Чернівецькій області свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного - до 2 липня 2024 року.


Нагадаємо, НАБУ розшукує двох бізнесменів, котрі підозрюються в участі у схемі контрабанди на Чернівецькій митниці. Про це повідомляє вилання 368.media з посиланям на матеріали кримінальної справи № 52017000000000802.

Мова йде про Олександра Єрімічука ((Ierimiciuc Alexandru, Єріміцюц Александру) — засновника підприємства «Віп ком». Він брат експрокурора Кіцманського району Миколи Єрімічука. Президент Зеленський своїм наказом ввів проти нього санкції та позбавив громадянства. В базі МВС його карточки поки що немає.

Його розшукують за підозрою у створенні злочинної організації на митниці. Разом з ним у розшук оголошений Андрій Ремарчук (ч.3 ст.212, ч.1 ст.255 КК) — засновника підприємства «Жесар».

За даними слідства, бізнесмени разом з митниками з 2016 по 2019 роки розробили схему «сірого імпорту», яка полягала у ввезенні на митну територію України товарів із заміною кодів української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.

Як передає видання мова йде про маскування реально імпортованих дороговартісних товарів, їх кількості та вартості, із Республіки Туреччини та Румунії дешевими товарами групи «прикриття» (тканина, деревостружкові плити, склоровінг), або ж переміщення товарів поза належним митним контролем по «зеленому» коридору зоні спрощеного митного контролю, як транспортні засоби без вантажу, у результаті чого було спричинено тяжкі наслідки державним інтересам, у вигляді не надходження коштів до державного бюджету України.

Нагадаємо, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) та Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) викрито та припинено діяльність злочинної організації, яка складалася з 3 організованих груп, що діяли на Чернівецькій митниці.

До складу злочинної організації входили 11 осіб, у тому числі колишній начальник митниці, колишній депутат Чернівецької обласної ради та ще два керівники митниці.

Учасниками злочинної організації було запроваджено низку схем ухилення від сплати митних платежів, реалізація яких завдала збитків на загальну суму майже 290 млн грн у вигляді несплачених податків.

Так, протягом 2017–2019 років через пункт пропуску на румунсько-українському кордоні вантажними автомобілями ввозились комерційні товари на підставі підроблених документів, що призводило до застосування нижчих ставок ввізного мита, зокрема нульових. У деяких випадках транспортні засоби з товарами при вʼїзді на митну територію України заявлялись як порожні.

При цьому керівництвом митниці був забезпечений позачерговий пропуск таких автомобілів та безперешкодне митне оформлення задекларованих товарів «групи прикриття».

Зауважимо, що ці схеми діяли тривалий час, а її учасники поводилися цинічно та зухвало. Коли журналісти намагалися викрити діяльність злочинної організації, керівництво митниці організувало їхнє жорстоке побиття.

Наразі викрито 11 членів злочинної організації, серед них три службовці Чернівецької митниці та вісім фізичних осіб. Їхні дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 345-1, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК України.

Одного співорганізатора та чотирьох учасників злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Зауважимо, що завдяки співпраці з компетентними органами Туреччини, Болгарії, Румунії, Чехії та Словаччини були здобуті основні докази у справі та встановлені завдані збитки.

Слідчі дії тривають.


Фігурант кількох кримінальних проваджень, зокрема по контрабанді на Чернівецькій митниці та справі про хабар за санаторій "Брусниця" підсакційний бізнесмен з Буковини Юрій Кушнір пішов на угоду зі слідством.

Мунтян і Кушнір. Фото з відкритих джерел

Про це БукІнфо повідомили власні достовірні джерела.

За даними джерела, Юрій Кушнір вирішив піти на угоду зі слідством, оскільки розуміє, що ймовірність "сісти за грати", особливо після нещодавньої справи, викритою НАБУ на Чернівецькій митниці, “зросла стократно”.

“Всі спроби зам’яти ”Брусинецьку справу", яка тягнеться зе з 2019 року, не вдалися. Столичні слідчі НАБУ виявилося непоступливими, хоча багато кому пропонувалися шалені гроші. Санкції РНБОУ та нещодавня справа по Чернівецькій митниці загрожує Кушніру не лише втратою активів і накопичених на “контрабандних схемах” коштів, але й позбавленням волі на досить тривалий термін. І це не пусті слова. Він добре уявив свою перспективу", - зазначає джерело БукІнфо.

Тепер слід чекати, що головними обвинуваченими в митних оборудках стануть не люди Кушніра, за себе і за яких він заплатив мільйонні застави, зокрема й за свого родича Миколу Нікулеску, а затриманий минулого тижня колишній керівник Чернівецької митниці Микола Салагор та його чернівецькі друзі, які мають відношення до однієї з відомих політичних партій", - зазначило наше джерело.


Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд відмовився закривати справу за обвинуваченням колишнього голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна і бізнесмена Юрія Кушніра у хабарництві. Таке рішення 23 січня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«У задоволенні клопотання захисника про закриття кримінального провадження стосовно обвинувачених (Юрія Кушніра – ред.) та (Івана Мунтяна – ред.) – відмовити», – йдеться в рішенні.

Надаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу колишнього голови Чернівецької облради Івана Мунтяна і бізнесмена Юрія Кушніра. За версією обвинувачення, Мунтян висловив мешканцю міста Чернівці Юрію Кушніру прохання надати неправомірну вигоду в сумі 200 000 доларів.

Таку суму він просив нібито за передачу одній із підконтрольних цьому мешканцю фірм у довгострокову оренду цілісного майнового комплексу Чернівецького обласного комунального підприємства «Бальнеологічний санаторій «Брусниця». Детективи нібито мають інформацію про отримання Мунтяном 180 000 дол. неправомірної вигоди від цього мешканця.

Голова Чернівецької облради у липні 2019 року висловив прохання одному з підприємців Чернівецької області надати йому неправомірну вигоду у 400 тисяч доларів за сприяння в передачі в оренду оздоровчого комплексу. Слідство задокументувало, що у період з серпня по жовтень 2019 року частину коштів у сумі 180 тис. дол. голова Чернівецької облради Мунтян таки одержав від підприємця.

З моменту, коли ексголові Чернівецької облради Івану Мунтяну оголосили підозру в хабарі, пройшло більше чотирьох років. Його справу розглядають у Вищому антикорупційному суді. Мунтяна підозрюють в отриманні 180 тисяч доларів хабаря від підприємця за передачу в оренду на 49 років комунального санаторію "Брусниця".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації