Фігурант кримінальних проваджень, підсакційний бізнесмен з Буковини Юрій Кушнір пішов на угоду зі слідством, бо не хоче "сидіти" - джерела БукІнфо
Фігурант кількох кримінальних проваджень, зокрема по контрабанді на Чернівецькій митниці та справі про хабар за санаторій "Брусниця" підсакційний бізнесмен з Буковини Юрій Кушнір пішов на угоду зі слідством.
Про це БукІнфо повідомили власні достовірні джерела.
За даними джерела, Юрій Кушнір вирішив піти на угоду зі слідством, оскільки розуміє, що ймовірність "сісти за грати", особливо після нещодавньої справи, викритою НАБУ на Чернівецькій митниці, “зросла стократно”.
“Всі спроби зам’яти ”Брусинецьку справу", яка тягнеться зе з 2019 року, не вдалися. Столичні слідчі НАБУ виявилося непоступливими, хоча багато кому пропонувалися шалені гроші. Санкції РНБОУ та нещодавня справа по Чернівецькій митниці загрожує Кушніру не лише втратою активів і накопичених на “контрабандних схемах” коштів, але й позбавленням волі на досить тривалий термін. І це не пусті слова. Він добре уявив свою перспективу", - зазначає джерело БукІнфо.
Тепер слід чекати, що головними обвинуваченими в митних оборудках стануть не люди Кушніра, за себе і за яких він заплатив мільйонні застави, зокрема й за свого родича Миколу Нікулеску, а затриманий минулого тижня колишній керівник Чернівецької митниці Микола Салагор та його чернівецькі друзі, які мають відношення до однієї з відомих політичних партій", - зазначило наше джерело.
Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд відмовився закривати справу за обвинуваченням колишнього голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна і бізнесмена Юрія Кушніра у хабарництві. Таке рішення 23 січня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
«У задоволенні клопотання захисника про закриття кримінального провадження стосовно обвинувачених (Юрія Кушніра – ред.) та (Івана Мунтяна – ред.) – відмовити», – йдеться в рішенні.
Надаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу колишнього голови Чернівецької облради Івана Мунтяна і бізнесмена Юрія Кушніра. За версією обвинувачення, Мунтян висловив мешканцю міста Чернівці Юрію Кушніру прохання надати неправомірну вигоду в сумі 200 000 доларів.
Таку суму він просив нібито за передачу одній із підконтрольних цьому мешканцю фірм у довгострокову оренду цілісного майнового комплексу Чернівецького обласного комунального підприємства «Бальнеологічний санаторій «Брусниця». Детективи нібито мають інформацію про отримання Мунтяном 180 000 дол. неправомірної вигоди від цього мешканця.
Голова Чернівецької облради у липні 2019 року висловив прохання одному з підприємців Чернівецької області надати йому неправомірну вигоду у 400 тисяч доларів за сприяння в передачі в оренду оздоровчого комплексу. Слідство задокументувало, що у період з серпня по жовтень 2019 року частину коштів у сумі 180 тис. дол. голова Чернівецької облради Мунтян таки одержав від підприємця.
З моменту, коли ексголові Чернівецької облради Івану Мунтяну оголосили підозру в хабарі, пройшло більше чотирьох років. Його справу розглядають у Вищому антикорупційному суді. Мунтяна підозрюють в отриманні 180 тисяч доларів хабаря від підприємця за передачу в оренду на 49 років комунального санаторію "Брусниця".
Зеленський увів у дію рішення РНБОУ про санкції на три роки проти буковинських "королів контрабанди", громадян Румунії Кушніра і Єрімічука. Що відомо?
Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування персональних санкцій проти 86 юридичних осіб, а також сімох фізичних, серед яких – громадяни іноземних держав.
Відповідний указ оприлюднений на сайті глави держави, пише Економічна правда.
Згідно з додатками до рішення РНБО, 73 із 86 юридичних осіб, проти яких введені санкції, зареєстровані на підконтрольній уряду території Україні, ще два – у тимчасово захопленому Маріуполі Донецької області, три – в окупованому Севастополі. Місцезнаходженням решти юридичних осіб є Російська Федерація та Китай.
Обмежувальні заходи проти згаданих юридичних осіб введені на три та десять років.
Санкції терміном три роки запроваджені проти шістьох фізичних осіб: Вадима Альперіна, Олександра Єрімічука, Юрія Кушніра, Ореста Адамчо, Віктора Шермана й Андрія Попова.
Санкції терміном три роки запроваджені проти шістьох фізичних осіб: Вадима Альперіна, Олександра Єрімічука, Юрія Кушніра, Ореста Адамчо, Віктора Шермана й Андрія Попова.
Вадиму Альперіну на три роки заблокували активи, заборонили проводити будь-які торговельні операції, виводити капітал за територію країни, брати участь у приватизації тощо.
Обмежувальні заходи на 10 років введені проти Араіка Амірханяна. За даними "Миротворця", він причетний до рейдерських захоплень, організації нелегальних переправлень через державний кордон, відмивання грошей із подальшим виведенням у Росію та тимчасово окупований Крим.
Підприємець Юрій Кушнір, засновник фірми "Чернівецький завод будівельних матеріалів" та охоронного агентства "Сокіл". Був обраний депутатом від "Партії регіонів" у Чернівецьку облраду в 2010 році.
У 2020 році був фігурантом у справі про хабар екс-голові облради сумою у 200 тисяч доларів. В ухвалі Вищого антикорупційного суду, йдеться про те, що тодішній голова Чернівецької обласної ради від партії Батьківщина Іван Мунтян за гроші Кушніра мав сприяти передачі в оренду санаторію "Брусниця" на 49 років.
Витяг з Указу Президента України:
Як пи повідомляли, у вересні 2022 року Володимир Зеленський позбавив громадянства 4 контрабандистів: мають російські і румунські паспорти. Кажуть, серед них був Юрій Кушнір. Про Єрімічука тоді не повідомлялося.
Про цей йшлося у традиціному відеозверненні Зеленського.
"Сьогодні (7 вересня 2022 року - ред.) важливу операцію проведено Службою безпеки України – щодо діяльності деяких підсанкційних осіб на території нашої держави. Я неодноразово наголошував: контрабандистам і кримінальним мережам в Україні місця не буде. Схоже, дехто з них не зрозумів. Що ж, зрозуміють.
Посадовці митниці, які допомагали контрабандистам, зокрема й серед керівників, відсторонені та отримають законну відповідь на всі свої незаконні дії.
А щодо тих з підсанкційних осіб, у кого ще й виявлено іноземне громадянство, зокрема російське та румунське, то на підставі пропозиції СБУ та згідно з нормами чинного законодавства ухвалив рішення про припинення українського громадянства цих осіб", сказав тоді президент Володимир Зеленський.
290 млн грн збитків на Чернівецькій митниці: повідомлено про підозру 11 членам злочинної організації
Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Національним антикорупційним бюро України викрито та припинено діяльність злочинної організації, яка складалася з 3 організованих груп, що діяли на Чернівецькій митниці.
До складу злочинної організації входили 11 осіб, у тому числі колишній начальник митниці, колишній депутат Чернівецької обласної ради та ще два керівники митниці.
Учасниками злочинної організації було запроваджено низку схем ухилення від сплати митних платежів, реалізація яких завдала збитків на загальну суму майже 290 млн грн у вигляді несплачених податків.
Так, протягом 2017–2019 років через пункт пропуску на румунсько-українському кордоні вантажними автомобілями ввозились комерційні товари на підставі підроблених документів, що призводило до застосування нижчих ставок ввізного мита, зокрема нульових. У деяких випадках транспортні засоби з товарами при вʼїзді на митну територію України заявлялись як порожні.
При цьому керівництвом митниці був забезпечений позачерговий пропуск таких автомобілів та безперешкодне митне оформлення задекларованих товарів «групи прикриття».
Зауважимо, що ці схеми діяли тривалий час, а її учасники поводилися цинічно та зухвало. Коли журналісти намагалися викрити діяльність злочинної організації, керівництво митниці організувало їхнє жорстоке побиття.
Наразі викрито 11 членів злочинної організації, серед них три службовці Чернівецької митниці та вісім фізичних осіб. Їхні дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 345-1, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК України.
Одного співорганізатора та чотирьох учасників злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК України.
Зауважимо, що завдяки співпраці з компетентними органами Туреччини, Болгарії, Румунії, Чехії та Словаччини були здобуті основні докази у справі та встановлені завдані збитки.
Слідчі дії тривають.
Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
-
"Кинули щуку у річку": Апеляція скасувала заочний арешт організатора контрабандної справи про Чернівецьку митницю Олександра Єрімійчука, бо він став... громадянином Румунії
-
Отримували «відкати» від підприємців: ДБР затримало у Чернівцях посадовців Міноборони, які хотіли нажитися на ремонті військової казарми
-
Апеляційна палата залишила в СІЗО Миколу Салагора. Водночас ВАКС заарештував Назара Шептицького у спробі за хабар поставити «своїх людей» на керівницькі посади регіональних митниць
-
На Буковині двох гуцулів, які із сокирами напали на працівників ТЦК та намагалися збити машиною, посадять на сім років тюрми
-
Екс-директора перинатального центру у Чернівцях Манчуленка засудили до 6 років в'язниці
-
Працівник ТЦК, на якого наїхали та напали з сокирою на Буковині, воював з 2014 року у 10-й десантно-штурмовій бригаді - Суспільне