Рука руку миє? Або чому Сергій Осачук так піклується у воєнний час про Івана Мунтяна і Василя Продана (ДОКУМЕНТ)

Голова Чернівецької обласної військової адміністрації Сергій Осачук в середині березня надіслав листа Голові Державної прикордонної служби України, генерал-майору Сергію Дейнеку з проханням посприяти рекомендованому переліку осіб з Буковини до 13 квітня у пропуску через державний кордон України до сусідньої Румунії. Копію листа редакція БукІнфо отримала з власних джерел.

Як йдеться у документі, це робиться (цитую Осачука) «з метою здійснення перевезень для потреб Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги».

Документ на перший погляд, логічний. Бо в умовах воєнного стану за межі держави заборонено виїзд чоловіків віком від 18 до 60 років. Але, як кажуть, диявол ховається в деталях. У запропонованому Сергієм Осачуком переліку осіб ми виявили досить одіозних людей – Івана Мунтяна та Василя Продана. І, чомусь, одну жінку – депутатку міської ради від «Народного контролю» Яну Брус, яка (якщо вона й займається волонтерством) може вільно, без жодних додаткових дозволів і прохань виїжджати за кордон та займатись благими справами.

Саме тому у нас закралася підозра, що це прохання-перелік очільника Чернівецької ОВА до керівництва Держприкордонслужби якраз має послужити певною «індульгенцією» не лише для виїзду за межі держави у цей час, але й від надмірних перевірок під час перетину кордону для “наближених до тіла” осіб. Для чого?

Нам просто цікаво, за які заслуги потрапив до цього списку колишній голов облради, батьківщинівець Іван Миколайович Мунтян, який майже два роки ходить під серйозною кримінальною підозрою НАБУ і над яким (якби не війна) вже мав винести вирок Вищий антикорупційний суд України у «брусницький справі»?

Справу Івана Мунтяна, нагадаю, ще у вересні 2021 року передали до Вищого антикорупційного суду і почали розгляд по суті. Екс голову облради підозрюють в отриманні хабаря. Санкція статті передбачає позбавленням волі на термін від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати деякі посади.

Звісно, оплативши заставу в 10 мільйонів гривень, він, на вимогу суду, здав свої закордонні паспорти і про жодні виїзди за кордон до виголошення вироку ВАСУ не могло йтися взагалі.

Засідання ВАСУ у “Брусницькій справі” Івана Мунтяна. Скріншот відео

Судове засідання Вищого антикорупційного суду України (ВАСУ) у справі “брусницького хабара” ексголови Чернівецької облради Івана Мунтяна було призначене на 2 березня цього року, (яке, зрозуміло, не відбулося через початок війни – БукІнфо).

Як заявив в інтерв’ю molbuk.ua напередодні російського вторгнення в Україну директор Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Тарас Лопушанський (цитуємо):

– Якщо говорити про Чернівецьку область, то наразі найбільша сума неправомірної вигоди, за версією слідства, була отримана колишнім головою Чернівецької обласної ради. На стадії досудового розслідування детективами Національного бюро було задокументовано, що голова обласної ради у липні 2019 року висловив прохання одному з підприємців області надати йому 400 тисяч доларів неправомірної вигоди за сприяння у передачі в оренду цілісного майнового комплексу Чернівецького обласного комунального підприємства "Бальнеологічний санаторій "Брусниця". Упродовж серпня-жовтня 2019 року голова Чернівецької облради одержав від підприємця частину коштів у розмірі 180 тисяч доларів.

Відповідаючи на запитання, на якій стадії наразі перебуває справа ексголови облради Івана Мунтяна, Тарас Лопушанський заявив наступне: “У лютому 2020 року йому було повідомлено про підозру. Слід зазначити, що також детективи НАБУ повідомили про підозру приватному підприємцю. Після проведення необхідного комплексу процесуальних дій кримінальне провадження було скеровано до Вищого антикорупційного суду”.

Він додав, що судове засідання у цій справі призначено на друге березня 2022 року.

Близькі соратники: Василь Продан (на задньому плані) і Сергій Осачук

Тарас Лопушанський також зазначив, що існує низка справ, досудове розслідування у яких триває. Тому, за його словами, розголошення будь-якої інформації щодо них може зашкодити розслідуванню.

Так само виникає чимало запитань по іншому духовному соратнику та ідеологічному побратиму діючого губернатора Буковини, котрий також потрапив до цього списку – депутату фракції «Рідне місто» в Чернівецькій міській раді Василю Продану, який, якщо нам не зраджує пам’ять, не значиться серед відомих в краї волонтерів. Спитайте будь-кого у волонтерському середовищі. Проте, його дуже часто бачать в гуманітарному хабі в «Олімпії»…

Отже, які такі волонтерські доручення особливої гуманітарної ваги мають виконувати Іван Мунтян з Василем Проданом за кордоном, якщо за них так піклується Сергій Осачук?

Але залишаємо це питання для відповіді нашим читачам…

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)
Фото Чернівецької ОВА та з відкритих джерел


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації