Конфлікт Новодністровська з Сокирянами - історія з продовженням

1 з 5

POSTFACTUM

"Шановні друзі!!! Після виходу матеріалу про наміри голови Чернівецької ОДА залишити нашу громаду без соціальних коштів від ПрАТ «Укргідроенерго», різко активізувалися «чесні ЗМІ» Сокирянської громади (схоже, що сторінку Василя Васильовича ведуть ті ж самі майстри пера).

Звісно ж, що в найкращих традиціях ведення пропаганди, відразу торкаються таких болючих тем, як: «наші діти нічим не гірші», «маємо право», «від будівництва постраждали села» і т.д. Також звинувачують всіх навколо, в тому, що заважають мудрому господарнику Козаку робити гарні речі. Навіть я заважаю!

І так, як ці новини розповсюджують і по мережах Новодністровської громади, то варто розставити крапки над «і»: 1. Самий основний аргумент, який завжди використовує Козак, це те, що «постраждали» землі сіл Ожеве, Василівка, Братанівка, Кормань, Непоротове, Волошкове (Ломачинці чомусь не згадує), ніби натякаючи, що Новодністровська в списку немає. Тепер згадаємо історію. Місто Новодністровськ будувалося в ті самі роки, що і відбувалися процеси переселення.

Саме місто розташоване на колишніх землях сіл Ожеве та Ломачинці. Але такі речі є широко розповсюдженими у всьому світі і мають відношення до урбанізації. Так, це тема болюча і неприємна але природна.

І давайте чесно:

а) всім сім‘ям, які були змушені переселятися, були видані державні компенсації;

б) величезна кількість людей була задіяна в будівництві, отже мали робочі місця і заробітні плати; в) за рахунок будівництва (законно і не дуже) побудувалися величезна кількість мешканців всього району.

Про це згадувати не прийнято але ж це правда. І якщо уявити, що будівництва не було б взагалі, то чи уявляєте ви своє майбутнє в наших «непостраждавших богатих селах» без міста під боком, без електростанцій та нормального сполучення з трьома обласними центрами??? Певно ми б до цих пір їздили по ґрунтових дорогах та чекали би газифікації наших ярів (я теж виходець з сім‘ї переселенців з яру Коютинський в Ломачинцях). І про будівництво не те, що Палацу культури за 165 млн., а й про нормальну лікарню не думали. Така моя думка. Тому ці аргументи є маніпулятивними.

Нагадаю, написану мною статтю для БукІнфо.

Якщо ви з нею ознайомитеся, то переконаєтеся в тому, що там не йде мова про те, що Новодністровськ проти спорудження цього Палацу чи бажає зла мешканцям сусідньої громади. Там фактами викладені сумніви в доцільності і реальності цифри 165 млн. та той факт, що саме в Новодністровської громади збираються забрати всі соціальні кошти (а мова йде про більш ніж 60 млн.), які нашій громаді потрібні не менше.

Так, особисто я маю сумніви в доцільності такого будівництва і вважаю, що всі села будуть його утримувати, що логічно. Але якщо мешканці цих сіл, вважають це за потрібне, то які питання??? Будуйте!!! Але будуйте за свої кошти!!! Ви ж об‘єдналися у велику потужну і спроможну громаду і обрали мудрого управлінця собі, то вперед1 Подавайтеся на міжнародні проекти, на кошти ДФРР, гранти іноземних донорів!!! А от кошти Новодністровської громади залишаться в нашій громаді!!!

І ми не винні, що ваші діти змушені проявляти свої таланти у приміщеннях колишніх царських конюшень, з цим питанням до того, хто по господарськи очолював ваш район останні 20 років! В підтвердження правдивості моєї статті та справжніх намірів тандему Козак - Осачук, навожу вам лист від 06.04.2021 року, за підписом Богдана Ковалюка.

В цьому листі, керівництво Чернівецької ОДА хоче змусити Новодністровську владу підписати договір в новій редакції, де як бачите, пропонують виключити Сторону 3 (Новодністровська міська рада) взагалі з договору. Це означатиме, що Чернівецька ОДА буде розподіляти кошти від ПрАТ «Укргідроенерго» в ручному режимі і одноосібно.

А куди вони мають намір їх спрямувати, вам уже відомо!

Тож шановні мешканці нашої громади, коли ви розповсюджуєте цинічну брехню Василя Козака про те, як він виступає за підтримання дружніх добросусідських стосунків і належний рівень розвитку Новодністровської громади та не збирається в нас нічого «відхапати», то ви робите «ведмежу послугу» самі собі. Адже вищим чиновникам дуже стане в нагоді, якщо ми будемо вірити цій брехні та почнемо воювати між собою. Вигідно виставити владу Новодністровська в нехорошому світлі і спробувати в цій метушні залишити нас без копійки.

Так, в нас ці кошти не вкладалися в багатомільйонний об‘єкт щоб хизуватися перед високим керівництвом, а вкладалися в інфраструктуру міста: покрівлі, мережі, спорт, освіту, медицину!!! Бо комусь наші ліфти і криші до голої дупи, а нам тут жити!!! Тож зараз нам всім важлива саме ваша підтримка та розуміння!!! Аналізуйте інформацію, не поширюйте бездумно все, що хтось десь пише. Дивіться документи, вони не брешуть.

А ми, в свою чергу, обіцяємо боротися за наші права до кінця і не піддатися на тиск ОДА.

З вашою підтримкою та допомогою!

Ігор НАЖИГА, депутат Новодністровської міської ради
допис у Фейсбук


Коментарі:
Більше новин по темі: