Як голова ОДА Осачук вирішив "підшити" культурний довгобуд у Сокирянах до "великого будівництва" Зеленського за рахунок ПрАТ «Укргідроенерго»

КОМУ ПОТРІБНА ЦЯ КЛОУНАДА? / 

Сьогодні, на сторінці Народного депутата України попереднього скликання Максима Бурбака, був опублікований лист очільника Чернівецької ОДА Сергія Осачука до Голови правління ПрАТ «Укргідроенерго» Ігоря Сироти, з проханням передбачити 101,5 млн.грн. на завершення будівництва районного будинку культури з залом на 500 місць в місті Сокиряни.

Цікаво, що це подається в рамках програми «Велике будівництво» за ініціативи Президента України до 30-річчя Незалежності України... На це нахабство і цинізм просто необхідно відреагувати та пояснити, що насправді відбувається.

Отже, відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України розпорядження від 20 березня 2006 року № 156-р «Про затвердження проекту завершення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС», передбачені кошти на дольову участь у фінансуванні об’єктів соціального призначення (коротко з хронологією та перебігом фінансування можна ознайомитися у відповіді ПрАТ «Укргідроенерго» на лист Осачука, нижче)

Загалом на об‘єкти соціального призначення міста Новодністровськ (тепер Новодністровська громада) та Сокирянський район (тепер Сокирянська громада) сума фінансування складає 275 725,621 тис. грн., що при розподілі 50/50 становить 134 729,960 тис. грн. кожній з громад. 

Варто зауважити, що ці кошти, це не якась субвенція з державного бюджету, а дольова участь у фінансуванні об‘єктів соціального призначення саме від ПрАТ «Укргідроенерго» і до фінансування програми «Велике будівництво» не має жодного відношення. 

Розподіл не кожен рік був рівномірним з різних причин, тож на сьогодні Сокирянська громада профінансована на 123 244,895 тис. грн., а Новодністровська на 89 755,105 тис. грн., залишок складає 56 459,92 тис. грн. Шляхом простих математичних дій, цілком зрозуміло, що левова частина залишку, згідно договору, має бути профінансована саме на Новодністровську громаду, так як Сокирянська громада вже отримала значно більше фінансування. 

 

 

Однак, виходячи з даного листа, голова ОДА Сергій Осачук намагається позбавити Новодністровську громаду фінансування взагалі, адже пропонує весь залишок спрямувати на Сокирянську громаду, а саме на будівництво будинку культури. 

 

 

Тож, якщо раніше ми говорили про щиру лояльність Сергія Осачука до Василя Козака, вказуючи на формування громад в колишньому Сокирянському районі саме в форматі, за який ратував багаторічний очільник району та на масове зайняття топ-посад по всій області людей з пулу Козака і не розуміли причин, то тепер все стає на свої місця. 

Поясню: на будівництво Будинку культури в Сокирянах вже освоєно 65 млн. грн., в листі вказано, що потрібно ще 101,5 млн.грн. 

На сайті Чернівецької ОДА неодноразово звітували про інспекції даного будівництва, де зазначали: « На об’єкті виконано роботи з влаштування покрівлі та вентильованих фасадних систем, облицьованої композитними панелями з утепленням з мінвати, мурування внутрішніх стін та перегородок, підсилення фундаментів, колон та балок, частково виконані роботи по внутрішньому оздобленню стін та перегородок, влаштовані всі зовнішні двері та вікна з металопласту. Також виконано роботи по прокладанню зовнішніх та внутрішніх мереж водопроводу, каналізації.». 

Тож виходить, що майже всі зовнішні та окремі внутрішні роботи вартували 65 млн. грн., а роботи в середині потягнуть на 101,5 млн. грн. Виникає закономірне питання: «Що ж там має бути в середині за такі гроші??? Репродукція знаменитої Хонки Януковича???».

 Тепер цей довгобуд стане рекордсменом Ченівецької області, обійшовши такий легендарний Перинатальний центр. І даний факт, на мою думку, якось вже проливає світло на гешефти Осачука з Козаком. Як то кажуть: «Читайте матчасть».В цій історії є ще один ньюанс, на який пан Осачук вирішив не звертати уваги але у відповіді ПрАТ «Укргідроенерго» йому на це делікатно натякають.

Йдеться про те, що Новодністровськ є невід‘ємною частиною договору і такі маневри без нашої згоди до уваги не приймаються, а ні керівництво громади міста енергетиків, а ні депутатський корпус на таке не підуть, бо це означатиме повну здачу інтересів громади і ще один крок до здійснення мрій «місцевого князька». Адже він не приховує інтересу до включення міста Новодністровськ до «великої і щасливої» Сокирянської громади, бо це направить всі кошти від електростанцій з податками і соціальною складовою у одні надійні руки! А дії Чернівецької ОДА свідчать про всебічну підтримку цих починань...

 

 

Зверну увагу і на другу частину листа, яка на повірку виявляється ще більш абсурдною. В ній Осачук просить ще 45 млн. грн. (бо ж 56,5 не вистачить) з дольового фінансування будівництва «Дністровської ГАЕС» в складі будівництва четвертого гідроагрегату, яке ще тільки узгоджується. А сторонами нової угоди вже будуть чотири учасники. До Новодністровської та Сокирянської громад долучаються ще й Муровані Курилівці та Могилів-Подільський і, за попередніми розрахунками, мова йде про додаткових 80 млн.грн., тобто по 20 млн. кожній з сторін. Звідси виходить, що тут вже голова ОДА не тільки Новодністровськ бажає залишити без фінансування, а і зазіхає на 5 млн. сусідів з Вінницької області! 

Певно таки є дуже велика необхідність як найшвидше освоїти кошти на так званому «Великому будівництві» Сокирянщини, що не страшно панові Осачукові "киданути" і вінницьких колег!

І на завершення. 

Цікаво, чи справді Президент Зеленський зацікавлений в даній добудові такою ціною? Чи це просто Сергій Дмитрович таким чином додає політичної ваги таким цинічним проектам, переслідуючи якісь власні цілі? 

І як на такі ходи Осачука відреагують інші топ посадовці будинку з левами, які при обранні на посади клятвенно запевняли, що працюватимуть на благо всіх, без виключення, громад області, а не на інтереси місцевих князьків? Чи справедливо, що і перспективним планом і такими фінансовими маніпуляціями Новодністровську громаду намагаються викреслити, як адміністративну одиницю з мапи області?

 

 

Варто висловити велику подяку від нашої громади керівництву ПрАТ «Укргідроенерго» та особисто Ігорю Григоровичу Сироті, за чітку і логічну позицію у справедливому розподілі фінансування і підтримки наших громад в такий складний час! Бо на мою думку, якщо такі дії Чернівецької ОДА і справді підтримують в Офісі президента, то не виключено тиск на правління ПрАТ... Так було з формуванням громад, так може статися і тепер... Тож час покаже.

Ігор НАЖИГА, депутат Новодністровської міської ради
Спеціально для БукІнфо (с)


Більше новин по темі:
Коментарі: