Із Артура Мунтяна зняли підозру у розкраданні гуманітарки, а Олега Чорного підозрюють у службовій недбалості - ЗМІ

Прокуратура відкликала звинувачення колишнього заступника голови Чернівецької ОВА Артура Мунтяна, якому раніше було повідомлено про підозру у справі про розкрадання "гуманітарки".

Як стало відомо BukNews із власних джерел, сьогодні Артура Мунтяна запросили до прокуратури, де повідомили про зміну статті у його справі. Якщо раніше екс-посадовцю Чернівецької ОВА інкримінували злочин, який передбачав покарання від 7 до 12 років з конфіскацією майна, то тепер можливе зловживання на посаді перекваліфіковано у службову недбалість та халатність. Покарання за цією статтею ККУ може бути умовним.

BukNews також стало відомо, що звинувачення за аналогічною статтею висунуто колишньому начальнику управління охорони здоров'я Чернівецької ОВА Олегу Чорному.

Що відомо про справу:

31 травня 2022 року заступникові голови Чернівецької ОВА Артурові Мунтяну повідомили про підозру у справі про розкрадання "гуманітарки".

У СБУ зазначили, що йдеться про справу зі привласненням карет "швидких", надісланих як гумдопомога з Італії.

Процесуальний прокурор звернулася до судді, зазначивши, що підтримує клопотання слідчого у цьому кримінальному провадженні, а саме про застосування до Артура Івановича Мунтяна запобіжного заходу у вигляді застави.

"У рамках розслідування кримінального провадження за ознаками кримінальних правопорушень 31 травня Артурові Мунтяну оголосили підозру у вчиненні розтрати ввіреного йому майна, а саме майна в особливо великих розмірах, шляхом зловживання своїми службовими обов’язками, розтрата вчинена в умовах воєнного стану.

Урядом Італії були відправлені 8 автомобілів швидкої медичної допомоги як гуманітарна допомога, а в подальшому також доставили ще 15 автомобілів швидкої медичної допомоги. При цьому урядом Італії зазначено у листі від 11 березня про те, що отримувачем 8 автомобілів є Артур Мунтян як представник ОВА.

14 березня ці автомобілі були доставлені на територію Буковини і отримані заступником голови ОВА Артуром Мунтяном, а також директором департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Олегом Чорним. Вказані автомобілі доставлені у Чернівці на територію обласної клінічної лікарні.

У подальшому частина автомобілів була зареєстрована на благодійну організацію "Невідкладна хірургічна допомога Буковини", засновником якої є Сергій Бродовський, був 12 березня цього року призначений на посаду гендиректора обласної клінічної лікарні.

Після чого автомобілі 26 березня, а також 2 квітня були зареєстровані Сергієм Бродовським за його благодійною організацією. У подальшому ці авто використовувалися Бродовським для власних цілей. Тобто на цих засобах, ввезених як гуманітарна допомога, надавалися платні послуги громадянам України, здійснювалося їхнє перевезення територією України.

Під час досудового розслідування всі ці обставини підтверджуються зібраними матеріалами, які є в матеріалах кримінального провадження. Вони свідчать про вчинення Артуром Мунтяном кримінального правопорушення, яке йому інкримінують", - зачитала прокурор матеріали справи.

За словами Мунтяна, він не підписував акту прийому-передачі машин швидкої, а з Бродовським навіть не знайомий. У залі суду він також звернувся до прокурорки:

"Прокурора у справі бачу вперше в житті. Хочу, щоб вона подивилася мені в очі, батьку трьох малолітніх дітей, якому зробила репутацію на всю країну, на весь світ. Бо всі говорять, що в Україні розкрадають швидкі", — сказав він.

Його адвокат Іван Мар'ян вважає підозру необґрунтованою, а звинувачення прокуратури — помилкою.

Артур Мунтян на засіданні суду. Фото з відкритих джерел

За словами Мар'яна, обвинувачення не надало доказів, що машини швидкої за документами були передані саме Мунтяну. Також він каже, що прокурорка посилається на митні декларації автівок, які є несправжніми — у підозрі йдеться про машини інших марок.

Мар'ян говорить, що один з автомобілів, зазначений в підозрі, нібито завезений в країну Василем Проданом, нині депутатом міської ради Чернівців.

"Продан сказав, що такого автомобіля ніколи не ввозив. Почерк та підпис у декларації не його. Через це він звернувся із заявою до ДБР. Другу машину нібито завіз батько Артура Мунтяна — Іван Мунтян. Але він також це спростовує", — каже адвокат.

Пізніше начальник Чернівецької ОВА Сергій Осачук назвав звинувачення у бік ОВА щодо причетності окремих чиновників у розкраданні гуманітарної допомоги "надзвичайно спекулятивними та маніпулятивними", а також "безпідставними та недоведеними в суді".

А також назвав це політичним тиском на себе, обурився "розкішним життям правоохоронців" та назвав СБУ "службою заробітчан".

Прокурор звернувся до суду з проханням обрання Артурові Мунтяну запобіжного заходу.

Провадження щодо ексзаступника голови Чернівецької ОВА Артура Мунтяна та ексдиректора обласної лікарні Сергія Бродовського передали до Національного антикорупційного бюро. Їх підозрюють у розкраданні гуманітарної допомоги.

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 27 грудня, пише Суспільне.

Артур Мунтян і Сергій Бродовський

Детектив НАБУ подав до ВАКСу клопотання про продовження строку розслідування справи. Вищий антикорупційний суд продовжив розслідування до 2 лютого 2023 року.

Обом підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі.

Артуру Мунтяну оголосили підозру за однією статтею. За версією слідства, Мунтян привласнив дві машини швидкої, які були передані з Італії як гуманітарна допомога.

Загалом уряд Італії передав 23 машини, отримувачем восьми яких зазначався Мунтян, як представник обладміністрації, говорить прокурорка Наталія Малик. Всередині березня машини привезли на територію обласної лікарні в Чернівцях — їх отримав в тому числі Мунтян.

Згодом дві машини ймовірно зареєстрували на громадську організацію "Невідкладна хірургічна допомога Буковини". Її директором та засновником був керівник лікарні Сергій Бродовський.

Загалом у Сергія Бродовського підозри за чотирма статтями. Окрім платного перевезення пацієнтів каретами швидкої, Бродовського підозрюють у привласненні психотропних ліків у особливо великому розмірі.

Мунтян говорить, що винним себе не вважає, а оголошення підозри було політичним рішенням.

Мунтяна зобов'язали носити електронний браслет, прибувати до слідчого судді за першою вимогою, не виїжджати з місця проживання, утримуватися від спілкування з іншими учасниками провадження та інше.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації