У Чернівцях суд не скасував підозру ексзаступнику начальника ОВА Мунтяну у справі про розкрадання гуманітарки

У Чернівцях Шевченківський районний суд не задовільнив скаргу щодо повідомлення про підозру у справі ексзаступника начальника ОВА Артура Мунтяна. Посадовець зі своїми адвокатами просив визнати підозру в розкраданні гуманітарної допомоги, а саме швидких з Італії, недійсною.

Таке рішення ухвалив суд під час засідання 24 лютого, пише Суспільне.

Адвокат Мунтяна Іван Мар'ян говорить, що підозра його підзахисному за статею 191 Кримінального кодексу України щодо розтрати майна зі зловживанням службовим становищем є необґрунтованою.

За його словами, щоб оголосити таку підозру машини мали бути у віданні Мунтяна або ввірені йому.

"У матеріалах кримінального провадження немає жодних доказів щодо передачі Мунтяну майна. Сторона захисту не погоджується з рішенням та буде подавати апеляцію", — каже адвокат.

Також сторона захисту каже, що експосадовець не підписував акти прийому-передачі машин швидкої.

Сам Мунтян називає оголошення підозри та справу щодо себе "переслідуванням".

Прокурорка Наталія Малик говорить, що підозру за статею розтрати оголошували, бо в листі від уряду Італії експосадовець вказаний отримувачем частини швидких.

"Мунтян діяв не як фізична особа, а саме як представник обласної військової адміністрації. При передачі швидких він представляв саме ОВА, яка є уповноваженою щодо гуманітарної допомоги", — каже прокурорка.

Також, за версією обвинувачення, на Мунтяна в митних деклараціях записані дві швидкі.

За даними слідства, Мунтян разом з іншими посадовцями ОВА та головою благодійного фонду розтратили частину автомобілів швидкої, які передали як гуманітарну допомогу. За інформацією СБУ, машини з Італії використовували для надання приватних послуг. Торік у травні експосадовцю повідомили про підозру.

Провадження щодо ексзаступника голови Чернівецької ОВА Артура Мунтяна та ексдиректора обласної лікарні Сергія Бродовського передали до Національного антикорупційного бюро. Їх підозрюють у розкраданні гуманітарної допомоги.

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 27 грудня, пише Суспільне.

До НАБУ передали справу Артура Мунтяна і Сергія Бродовського

Детектив НАБУ подав до ВАКСу клопотання про продовження строку розслідування справи. Вищий антикорупційний суд продовжив розслідування до 2 лютого 2023 року.

Обом підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі.

Артуру Мунтяну оголосили підозру за однією статтею. За версією слідства, Мунтян привласнив дві машини швидкої, які були передані з Італії як гуманітарна допомога.

Загалом уряд Італії передав 23 машини, отримувачем восьми яких зазначався Мунтян, як представник обладміністрації, говорить прокурорка Наталія Малик. Всередині березня машини привезли на територію обласної лікарні в Чернівцях — їх отримав в тому числі Мунтян.

Згодом дві машини ймовірно зареєстрували на громадську організацію "Невідкладна хірургічна допомога Буковини". Її директором та засновником був керівник лікарні Сергій Бродовський.

Загалом у Сергія Бродовського підозри за чотирма статтями. Окрім платного перевезення пацієнтів каретами швидкої, Бродовського підозрюють у привласненні психотропних ліків у особливо великому розмірі.

Мунтян говорить, що винним себе не вважає, а оголошення підозри було політичним рішенням.

Мунтяна зобов'язали носити електронний браслет, прибувати до слідчого судді за першою вимогою, не виїжджати з місця проживання, утримуватися від спілкування з іншими учасниками провадження та інше.

Наразі слідство триває. Наступне засідання суду відбудеться 27 лютого.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації