Хочуть перетворити на власну годівницю, Або кілька фактів про те, для чого Ковалюк з Осачуком прагнуть перебрати у ручне управління Агенцію регіонального розвитку

Не так давно ми писали про заплановані кадрові перипетії в Агенції регіонального розвитку у Чернівецькій області, якими рулив головний заступник і радник Сергія Осачука - Богдан Ковалюк. Тоді запланована схема, із призначенням власне Ковалюка на управління Наглядовою радою Агенції, не прокрутилася. Занадто білими нитками шили оборудку, так, що навіть "свої" члени Наглядової ради Агенції взяти у ній участі не поквапилися. А допоки організатори фактичного перевороту чистили обскубане пір'я, ми спробували розібратися, що, зрештою, за цим усім стоїть.

І ви не повірите, як завжди - гроші. Пам'ятаєте, яким було передостаннє шосте питання у заготовленому за сценарієм документі про скликання позачергового засідання Наглядової ради Агенції, котре підписав і розіслав Богдан Ковалюк? (Читайте попередній матеріал: “Буковина: війна війною, а гроші комусь не дають спокою…” від 28 березня 2022 року)

Правильно - фінансове: "Про перерозподіл коштів обласного бюджету у 2022 році". Бо саме заради цього все і затівалося. І це є ключовим у намаганні Богдана Ковалюка очолити Наглядову раду Агенції регіонального розвитку Чернівецької області, що підтримує і голова ОВА Сергій Осачук.

Вони давно, як дві цукерки "твікс", в одному упакуванні, особливо, коли справи стосуються фінансів.

А тепер подивимося, кому ці кошти мали виділятися, хто ті фаворити, яких збирається озолочувати наша обласна влада? Хто взагалі там стоїть у черзі претендентів на державні гроші? Найперше, це, звичайно, ті ж члени Наглядової ради і структури, які вони представляють.

Це, наприклад, ГО "Асоціація аграрників", за якою виразно висвічується Артур Мунтян, законний син Івана Мунтяна та заступник того ж голови ОВА. Керівником цієї громадської організації де-факто є Софроній Іван Дмитрович, але контактний телефон у офіційних реєстраційних документах виставлений той, що належить Артуру Мунтяну. Щоб, вірогідно, усе не через другі руки. Його співзасновницею є Поп Ліліяна Георгіївна, запам'ятайте це прізвище.

Бо дивним чином телефонний номер того ж Артура Мунтяна фігурує і в установчих документах вже іншої організації - ГО "Туристичний розвиток Карпат". Де керівником організації теж є Поп Ліліяна Георгіївна. А чому б ні, якщо донині Агенцією регіонального розвитку області фактично керує тато Артура - сам Іван Мунтян. Більше того, серед засновників вже цієї організації фігурує Софроній Петро, теж Дмитрович. Як і той Софроній, що представляє ГО "Асоціація аграрників".

Не кажіть, майстерно «вишивав гладдю» Іван Миколайович та іже з ним, щоб оповити непробивною павутиною Агенцію регіонального розвитку, дуже дійну, на його розуміння, корову.

Обидві організації зареєстровані у цікавих місцях: ГО "Туристичний розвиток Карпат" у звичайній квартирі на Проспекті Незалежності, 91а, яка належить якомусь Мацьоцькому О. І.. Інша - ГО "Асоціація аграрників" за адресою офіс на Театральній площі, будинок номер 6. Знайти там «аграрників» наразі не реально. Бо їх там немає.

Проте це не заважає бути подібним ГО у Наглядовій раді Агенції регіонального розвитку цілої області.

Цікаво, що і у складі іншого представника Наглядової ради - ГС "Сучасні інноваційні стратегії", якою керує викладачка університету, відома юристка і насправді порядна жінка Галина Жаровська, дружина голови фракції "Слуг народу" в обласній раді Володимира Жаровського, фігурує Георгій Георгієвич Поп. Це родич тієї ж Ліліяни Поп, яка вже наглядає за Агенцією через "Туристичний розвиток Карпат", причому, теж очами Артура Мунтяна разом з його татом.

Династія Мунтянів. Фото Фейсбук Івана Мунтяна

Унікальний зразок кругової поруки і концентрації влади в одних руках. Колись жартували, що Іван Мунтян є резидентом румунської розвідки. Та з таким професіоналізмом він може бути резидентом усіх розвідок світу.

Цікаво, чи знає сама пані Галина та її чоловік - голова фракції "Слуг народу", що вони тримають у себе засланих козачків від Мунтяна?

З огляду на те, як їх обох намагаються ошукати ті, хто запланував оборудку з висуванням на голову Агенції регіонального розвитку Чернівецької області Богдана Ковалюка, схоже, не знають.

Навряд, чи у цій ситуації Ковалюк з Осачуком збираються ділитися з Володимиром Жаровським, особливо на тлі розмов (на рівні столиці про реальні претензії голови обласної фракції "Слуг народу" на губернаторство), які стають все голоснішими.

А навіщо, коли всі представлені у Наглядовій раді Агенції організації, крім структури Галини Жаровської, фактично на 100% належать Мунтяну? А це означає, що Осачуку та Ковалюку теж.

Їхню більшість у Наглядовій раді цементує і ГО "Інвестиції Буковини", де серед засновників фігурує Олександр Гапей, який є очима та голосом і другом дитинства того ж Івана Мунтяна. За котрим теж стоїть той же голова ОВА Сергій Осачук, ну і, ясне діло, Богдан Ковалюк.

Ось такий підібраний кворум, де тими, хто узурпував Агенцію, Жаровські розглядаються лише як демократична декорація.

Саме тому ці хлопці так зухвало і системно намагаються позбутися й іншого представника "Слуги народу" в Агенції - Олексія Грушка. До речі, єдиного компетентного фахівця у цій структурі, людину, яка довела, що може успішно приводити в область закордонні інвестиції.

Але закордонні інвестиції - це офіційні контрольовані кошти, а представники влади і колишнього голови облради Івана Мунтяна, схоже, налаштовані "розпилювати" в основному бюджетні гроші, котрі часами як водою наносить.

Чи може продовжуватися і під час війни така наруга над Агенцією та самою ідеєю регіонального розвитку Буковини? Відповідь на це запитання повинні дати і буковинці, і депутати обласної ради на чолі з їхнім головою Олексієм Бойко. Бо збоку виглядає, ніби вони вже махнули рукою на весь цей мафіозний шабаш, що коїться на Буковині.

Зрозуміло, що це лише кілька фрагментів, які вимагатимуть ретельного аналізу після закінчення війни. Як і поводження обласної виконавчої влади, а конкретно Богдана Ковалюка, з гуманітарною допомогою та операції владників з бюджетними коштами у цей нелегкий період.

Бо запитань виникає все більше. Але й більше стає впевненості у тому, що весь тіньовий масив рано чи пізно буде виведений на чисту воду.

Орест СПРАВЕДЛИВИЙ, для БукІнфо (с)


Коментарі:
Більше новин по темі: