Буковина: війна війною, а гроші комусь не дають спокою…

Навіть під час жорстоких бомбардувань і ракетних обстрілів українських міст, у Чернівцях, схоже, ніхто владні кулуарні ігри та бійки за владу рівня підворіття не відміняв.

Буквально три дні тому заступник голови тепер вже військової адміністрації області Богдан Ковалюк розпочав, здається так, черговий наступ на Агенцію регіонального розвитку Чернівецької області, за керівну посаду у якій війна точилася ще до війни.

Користуючись складною ситуацією, розгубленістю та невпевненістю багатьох, перший заступник губернатора, а тепер обласного воєводи, вирішив терміново зібрати позачергове засідання Наглядової ради Агенції регіонального розвитку, щоби доробити недороблене. Тобто поставити на Агенцію, у якій крутяться чималі українські та закордонні гроші, свою людину.

Поінформовані кажуть, що коронувати Богдан Ковалюк хоче… Богдана Ковалюка. Вірогідно сподіваючись, що під завивання сирен повітряної тривоги такий фінт пройде.

Схоже, пан Ковалюк взагалі переконаний, що війна багато що спише. І подібні кар'єрні схеми, і туманну та розмиту бухгалтерію масштабної гуманітарної допомоги, яка проходить через Чернівецьку область та значною мірою через руки самого Ковалюка, котрий швидко зорієнтувався і присів на цю тему.

Так влучно, що навіть СБУ, яка намагається розібратися зі зловживаннями у царині отримання, перерозподілу та відправки адресатам допомоги, що вимірюється у тисячах тонн необхідних воюючій країні товарів та мільйонах доларів, вчасно не встигла за маневром.

Громадськість, звичайно, шокувало, що пан Ковалюк, вірогідно, не поза увагою губернатора Осачука, притягнув до розподілу гуманітарки і колишнього голову Чернівецької облради Івана Мунтяна.

Того Івана, на якому до війни виразно висіла кримінальна історія з отриманням хабаря у 200 тисяч доларів США від буковинського підприємця, за врегулювання у раді передачі йому Брусницького бальнеологічного санаторію з унікальними лікувальними водами.

Можливо, попри звинувачення пред'явлені ДБР та судові розгляди, вважаючи, що колишнього голову облради з хабарем просто біс попутав, причому, не один раз, а у всьому іншому він кришталево чистий, як брусницька вода.

Так і є, люди причетні до корупційного цеху області, навіть з різних боків і у різних сегментах, дивним чином не вважають подібні діяння шокуючими. Інерція шліфує сумління.

Але повернемося до нашої Агенції регіонального розвитку, Наглядову раду якої пан Ковалюк скликає на зібрання, очевидно, з метою переобрати колишнього голову на себе. Дотепер головою Агенції, ой яке співпадіння, був, хто б ви думали? Правильно - Іван Мунтян.

Ось таку заготовлену рокировку, на думку організаторів схеми, мають погодити члени Наглядової ради Агенції регіонального розвитку Чернівецької області.

Ну і, звичайно, розглянути рідне шосте питання: "Про перерозподіл коштів обласного бюджету, передбачених на виконання заходів регіональної програми фінансової підтримки установи "Агенція регіонального розвитку Чернівецької області" на 2020-2023 роки".

Ну як же без цього за такого коленкору?

Такою є, як тепер прийнято казати, рекогносцировка і бойове завдання у рамках загальної стратегії нашої військової адміністрації на цій ділянці фронту.

Що ж, час покаже, як розгортатиметься цей маневр. А ми обов'язково повідомимо.

Влад СКИПАЛЬСЬКИЙ, спеціально для БукІнфо (с)

P.S. Редакція БукІнфо, зважаючи на воєнний стан, заретушувала в документі дату, час і місце проведення позачергового засідання Наглядової ради Агенції регіонального розвитку. Копії документу є в редакції.


Коментарі:
Більше новин по темі: