Аудит встановив збитки на КП «МіськШеп» у сумі 8,5 мільйонів. Клічук обурений сплатою ПДФО чернівецькими структурами у Вікнянське ОТГ

КРАЛИ, АЖ ГАЙ ШУМІВ…

Сьогодні за участі міського голови Чернівців – Романа Клічука відбулася пресконференція, щодо результатів аудиту, який був проведений на підприємстві КП «МіськШеп». Хід перевірки затягнувся, адже керівник підприємства позивався до суду щодо, мовляв, незаконної перевірки. Врешті решт перевірку таки провели. Аудит виявив численні порушення на загальну суму, що перевищує 8 млн грн. Якщо точніше, то тільки за основними порушенням, цифра становить 8 552 184 грн. Збитки зокрема привели до затримки із запуском асфальтного заводу, відсутності техніки для вчасного і швидкого ремонту дорожнього полотна і т.д.

Перевіряли два місяці

Начальник відділу контрольно-перевірочної роботи міськради Денис Круглецький повідомив, що перевірка КП «МіськШеп» розпочалася у середині березня і тривала до кінця травня.

- Термін є досить тривалим, він пов’язаний з тим, що на початку перевірки було досить складно знайти спільну мову з працівниками підприємства. Документи не були надані у ті терміни, про які ми просили. Навіть приходилося писати офіційні листи. Але навіть попри це, документи не були надані вчасно і в тому об’ємі, у якому вимагалося. Наразі аудит завершений, матеріали підбиті і далі йде реалізація матеріалів цієї перевірки, - зазначив посадовець.

Денис Круглецький повідомив, що перевірка КП «МіськШеп» розпочалася у середині березня і тривала до кінця травня.

Шалені збитки і списання пального

Роман Клічук поділився, що на результати аудиту чекали з нетерпінням. Адже комунальні підприємства міста перебували у незадовільному стані.

Роман Клічук поділився, що на результати аудиту чекали з нетерпінням. Адже комунальні підприємства міста перебували у незадовільному стані.

- Результати перевірки показали, що на КП «МіськШеп» становлять крали практично все. Починаючи від щебеню і закінчуючи паливом, нестача якого становить пів мільйона гривень. Втрачені кошти, а це понад 8,5 млн. грн, ми могли б витратити на закупівлю нової техніки для прибирання міста, чи асфальтування, - зауважив Роман Клічук.

Роман Клічук: “На КП «МіськШеп» крали практично все…”

Директор Департаменту ЖКГ Григорій Прохоренко повідомив, що основні порушення, які зафіксував аудит становлять наступні факти: Списання палива в значних кількостях без підтвердження, факти безпідставного списання солі та піщано-соляної суміші, надання послуг з переробки асфальту по занижених цінах на користь окремих контрагентів, значна кількість договорів, які заключені поза системою «Prozorro» тощо.

Григорій Прохоренко зауважив, що збитки призвели до того, що наразі є значна заборгованість підприємства перед постачальниками, відсутність обігових коштів. І взагалі – підприємство може зупинитись в будь-який момент без належної фінансової підтримки.

– Також маємо застарілу техніку, значна кількість якої знаходиться в технічно несправному стані. Тобто був антураж, що «МіськШеп» має багато всього, а по факту цього немає. Тож потрібний і час, і зусилля, щоб вивести підприємство на нормальний рівень, - зауважив посадовець.

Григорій Прохоренко: “Збитки призвели до того, що підприємство може зупинитись в будь-який момент…”

Списання палива й піщано-сольової суміші

Таким чином аудит встановив, що у 2019-2020 роки в «МіськШепі» було використано 47 111,0 л. дизельного пального, 7 579,0 л. бензину та 29 028,0 м3 газу на автомобілі з неробочим спідометром. В той же час, на більшості з цих автомобілів була встановлена система стеження GPS-трекери. – В результаті порівняння даних трекерів з даними шляхових листів, виявлені значні розбіжності. Так, до прикладу, в окремі дні, автомобілі які по даних GPS системи не проїхали жодного кілометру, по даним підприємства активно використовувались, і під час їх експлуатації навіть списували піщано-соляну суміш і сіль в зимовий період, - зазначив Григорій Прохоренко. На підставі вищенаведеного, було виведено збитки від перевитрат пального на суму 263 802,17 грн та необґрунтованого списання піщано-сольової суміші на суму 319 475,97 грн. Загальна сума збитків – 583 278,14 грн.

Посадовці у Ратуші шоковані об’ємами оборудок на КП МіськШЕПі

Цікаво про асфальт

Григорій Прохоренко наголосив, що асфальтний завод не тільки виготовляв асфальтну суміш для міста, а й надавав послуги по переробці асфальтно-бетонної суміші стороннім організаціям по занижених цінах.

– Ми виявили такий цікавий факт, що дві ідентичні калькуляції показали різні ціни. І для контрагентів сума була значно нижчою. Власне ці цифри є коштами, які недоотримав “МіськШЕП”, - пояснив посадовець.

Отож, внаслідок надання послуг з переробки шляхом заниження витрат на виготовлення 1 тонни асфальтно-бетонної суміші лише за 2020 рік “МіськШЕП” було завдано шкоди в розмірі 823,15 тис.грн (перероблено 16 351,75т) та додатково 678,6 тис.грн у вигляді недоотриманих коштів в результаті не включення в ціну обслуговування обладнання.

Таким чином, сукупна заподіяна діями керівництва "МіськШеп" шкода у формі упущеної вигоди від переробки асфальтно-бетонної суміші на давальницькій сировині для ТОВ «Будторгінвест» та ТОВ «Скорпіон-15» лише за 2020 рік склала близько 1 501,75 тис.грн.

Купували матеріали по завищених цінах

Григорій Прохоренко повідомив, що у 2019-2020 роках «МіськШеп» закуповував річковий пісок за ціною, що значно перевищує середню ціну на річковий пісок по Чернівецькій області. Так підприємство понесло не раціональних витрат на загальну суму 3 409,78 тис.грн. – Є ще такий факт, що на підприємстві є у штаті юрист, але чомусь «МіськШеп» заключав у свій час договори на послуги адвоката на суму, яка є допороговою по тендерах. Це 134 998 грн – на послуги, які є аналогічними тим, що надавав штатний юрист. І таких фактів є багато, - повідомив Григорій Прохоренко. Чиновник додав, що є порушення, які стосуються укладання договорів без застосування «Prozorro».

Далі над результатами аудиту працюватимуть правоохоронні органи.

- Сподіваємося що розслідування будуть проведено оперативно. Адже мова йде про великі суми, які просто нагло й тупо вкрадені, - зазначив Роман Клічук.

Новопризначеному керівникові міськШЕПу нині не позаздриш…

Новопризначений керівник КП «Міськшеп» Володимир Урсулян розповів, що серед низки завдань і розв’язання проблем будуть працювати й над кадровим питанням: «Та кількість управлінців, яка є для наявної кількості працівників є завеликою. І зараз ми над цим працюємо, щоб вивести необхідну кількість фахівців.

Роман Клічук: “Всі підприємства, які зареєстровані у Чернівцях, повинні сплачувати податки у Чернівцях, а не у Вікнянській ОТГ”

Роман Клічук, у коментарі «БукІнфо» розповів про подальші дії щодо оприлюдненої нами інформації про сплату ПДФО у Вікнянську ОТГ кількома чернівецькими установами.

– Ми обурені цим фактом. По-перше, це незаконно, адже всі підприємства, які зареєстровані у Чернівцях, повинні сплачувати податки у Чернівцях, а не у Вікнянській ОТГ. Я звернувся вже з листом до керівника податкової, щоб вони посприяли у наведенні порядку. Також звернувся до керівника районної адміністрації (мова про голову Чернівецької РДА Дмитра Козарійчука, який нині перебуває під слідством, оскільки підозрюється в отриманні хабара особливо великих розмірах, - БукІнфо) він мені пообіцяв, що вони повернуть сплату назад у міський бюджет (у цьому випадку ПДФО Чернівецька РДА сплачує “чомусь” у Заставні, звідки родом Дмитро Казарійчук - БукІнфо). Які це суми, зараз не можу сказати. Чесно кажучи для нас це було здивування, яке просто у голову не поміщається, – зазначив міський голова Чернівців Роман Клічук.

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Фото авторки


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації