Новий зашквар Богдана Ковалюка, або чому податкова і прокуратура впритул не бачать протиправних дій обласної влади?

ВЛАДНИЙ ҐАНДЖ

Шановні читачі! Ми продовжуємо знайомити вас з протиправною діяльністю Чернівецької ОДА на чолі з очільником області Сергієм Осачуком та його незмінною «правою рукою» - першим заступником голови облдержадміністрації Богданом Ковалюком. Цей «тренд» продовжуватимемо до належної реакції правоохоронних органів і, врешті, прийняття Президентом України відповідного кадрового рішення.

І саме за Богданом Ковалюком, як кажуть в народі, «поросли верби». Пригадуєте, приблизно тиждень тому ми повідомляли про розпорядження голови Чернівецької обласної державної адміністрації № 469-р від 27.04.2021 року, яким визначалося, хто саме і де матиме відремонтовані дороги, а де їх не буде. І «дивним чином» ми побачили, як у явних фаворитах виявилася Заставнівщина, село Вікно. Хоча було дивно не всім - бо хто знає, у Вікні народився і виріс нинішній заступник Сергія Осачука Богдан Ковалюк, а нинішнім головою Вікнянської ОТГ є його батько - Іван Ковалюк.

Ми тоді повідомили, що зі 54 млн. грн. всього по Чернівецькій області на ремонт доріг місцевого значення на дороги лише однієї Вікнянської ОТГ Сергій Осачук виділив… понад 45 млн.грн.

І от сьогодні нам став відомий новий «зашквар» команди Осачука - Ковалюка. Виявляється, за «дивним збігом обставин» ряд державних установ, розташованих у Чернівцях, платять ПДФО у Вікнянську ОТГ, не маючи на це жодних законних підстав! А це вже прямий злочин. Невже ці установи самі "чисто випадково" обрали для сплати податку цю сільську ОТГ?

Редакції БукІнфо з власних достовірних джерел стало відомо, що ПДФО у Вікнянську ОТГ платять:

1. Чернівецький прикордонний загін (в/ч 2195) - за 2021 рік близько 1300000 грн.
2. УСБУ в Чернівецькій області - за 2020 рік близько 1200000 грн.
- за 2021 рік також піде близько 1200000 грн.
3. Батальйон Коломийської 10 гірсько-штурмової Бригади ЗСУ, (котрий базується на території колишнього 300-го полку у Чернівцях) - близько 1500000 грн.

Хіба ж це не ПРЯМЕ ПОРУШЕННЯ бюджетної дисципліни і Податкового кодексу, не кажучи вже про корупційний ланцюжок, який знову тягнеться до заступника голови Чернівецької ОДА Богдана Ковалюка?! Вірний “запроданець”, таким чином, вирішив насолити новому міському голові Чернівців Романові Клічуку? Бо як по іншому це пояснити?

Адже, згідно чинного законодавства (ст.168 Податкового кодексу) юридичні особи платять ПДФО за місцем реєстрації і можуть платити в іншому місці, якщо на тій території є або філії, або відокремлені підрозділи чи відділення. Ні в прикордонників, ні в СБУ, ні у батальйону Збройних сил України у Вікнянській ОТГ філій точно немає.

Цікаво, чи знають про ці нові «зашквари» у наших податкових органах і чи не достойна уваги ця інформація обласної прокуратури з новим її очільником?! Чи може Ковалюк з Осачуком для них просто «святі й недоторкані»?

Скоро дізнаємося.

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)


Коментарі:
Більше новин по темі: