Вони були першими: Яценюк і випуск юридичного факультету ЧНУ (1991-1996 роки)

ЗАФІКСОВАНО ІСТОРІЄЮ / 


Лідер парламентської партії "Народний фронт" і екс-прем"єр-міністр України, народний депутат - голова комітету ВРУ, голова правління Ощадбанку, головний військовий прокурор України, 7 суддів(різних судів) і 6 прокурорів (різних рівнів), 5 викладачів вишів (кандидатів наук), 4 банківські юристи, 3 адвокати, 2 нотаріуси, юристконсульти, працівники СБУ, МВС, Мінюсту, підприємці, тимчасово не працюючі і ще 4 юристи, що праюцють у США, Канаді Женеві і Сочі (повний список додається) - всі вони випускники (спеціалісти) ПЕРШОГО випуску юрфаку ЧНУ, якому рівно 20 років.

Арсеній Яценюк, Андрій Іванчук, Андрій Пишний, Анатолій Матіос і ще 49 їх однокурсників є випускниками нашого юридичного факультету, гордістю університету, політичними і державними діячами України.
 

Це був період розпаду Радянської імперії і початку творення нової держави - України. Не було Конституції – як єдиного цільного і Основного Закону України. Кожного року вносились зміни і доповнення, бувало, що вчили по старій, а здавали іспити по зміненій. Як цільний і Основний Закон - Конституцію України прийняли разом із врученням дипломів у 1996-му. Це був час, коли і студенти і викладачі і по-віку (різниця 25-30 років) і ментально (не заскорузлі консерватори) «были молодими и чушь прекрасную несли…», але з досвідом викладання і знанням життя навчали студентів і вчилися у них.

 

Катастрофічно не вистачало викладачів і підручників, а особливо українською мовою. Факультет працював на базі однієї кафедри, двох аудиторій і деканату. Зате студентам першого випуску читали лекції практично всі кращі професори і доценти юрфаків Київського і Львівського національних університетів про приїзд яких в Чернівці зміг домовитись декан. Це був період, коли рівень сприйняття корупції на факультеті був найнижчим, а про хабарництво – як явище ще говорили пошепки. І студенти, і викладачі паралельно із роботою і навчанням починали шукати себе в прикладних сферах (адвокатура, юридичне консультування, підприємництво).

 

За час моєї роботи на факультеті (1991-2013 рр.) такого випуску не було і, мабуть, не буде. Безвідносно до того, як студенти вступили на навчання: чи за порадою батьків, друзів і знайомих ( а реклами не було жодної) чи спрацювало «сарафанне радіо», практично всі вони були надзвичайно цілеспрямовані і вмотивовані – отримати знання, уміння і навички, диплом і почати працювати. А в державі відчувався тотальний дефіцит юридичних кадрів саме нової формації. Практично всі студенти першого випуску, відбулися в житті як самодостатні, професійно підготовлені і такі, що зробили себе самі «self-made man».

 

 

Система цінностей і оцінок, а, особливо, юристів(суддів і прокурорів), політиків і державних мужів настільки змінилась, що багато що із вищевикладеного і раніше сказаного може здатись не зовсім доречним. Але надзвичайно радісно бачити всіх Вас, хто відгукнувся і приїхав на зустріч, хто не зміг та пам»ятає про свою Alma Mater і прислали вітальні адреси, -живими і здоровим і побажати словами давнього лицарського девізу: «Робіть те, що слід, і нехай станеться те, що статися має!» - це і буде для всіх нас найкращим дороговказом у такій потрібній, щоденній і не зовсім безнадійній роботі!
 
 
 


Ярослав КУРКО, доцент кафедри теорії та історії
держави і права, викладач курсу «Політологія»,
1991-1996 рр. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації