До Дня пам’яті жертв політичних репресій 15 травня буковинська влада рекомендує обмежити святкові заходи
НАША ПАМ'ЯТЬ /
Чернівецька обласна державна адміністрація звертається до представників громадських організацій політичних партій, керівників установ, підприємств організацій обмежити проведення розважально-концертних заходів, спортивних змагань у неділю, 15 травня, у зв’язку із відзначенням в Україні Дня пам’яті жертв політичних репресій.
Про це повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА.
Указом Президента України від 21 травня 2007 року №431 "Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років" установлено відзначати щороку у третю неділю травня День пам'яті жертв політичних репресій.
Відповідно до розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 12 травня 2016 року № 275-р "Про відзначення в Чернівецькій області Дня пам'яті жертв політичних репресій" 15 травня 2016 року на будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій буде приспущено Державний Прапор України, у храмах області проводитимуться панахиди за жертвами політичних репресій.
В цей день будемо згадувати тих наших співвітчизників, які були позбавлені власного дому, закатовані у сталінських тюрмах і концтаборах. Жертвами комуністичного режиму стали тисячі людей різних національностей, які проживали на території України.
Дослідники історії Буковини зазначають, що за перший період “радянізації” в краї було репресовано майже 11 тис. громадян, з яких, за далеко неповними даними, майже півтори тисячі осіб загинули.
У зв’язку з цим, просимо обмежити проведення та участь у концертно-розважальних заходах в неділю, 15 травня.
Більше новин по темі:
-
Військовий поблизу білоруського кордону знайшов зуби мамонта
-
Презентація книги «Змосковлення Буковини» Миколи Тимошика викликала справжній фурор у чернівецькій глибинці
-
У Топорівцях проведуть патріотичний захід, присвячений діяльності місцевого повстанського осередку ОУН-УПА, одного з найактивніших на Буковині
-
Ні могили, ні пам'яті. Як рідні сестри Степана Бандери провели у сибірському засланні майже 50 років. Як Оксану забрали додому
-
Напад Німеччини на СРСР 22 червня 1941 року: Радянська пропаганда всіляко приховувала ганьбу радянських прикордонників і придумала брехливі легенди
-
Сьогодні в Україні - день Героїв. Чому виникло це свято і кому присвячене?