ОУН-УПА ТА ІНШІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОФІЦІЙНО ВИЗНАНО БОРЦЯМИ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ В ХХ СТОЛІТТІ
ІСТОРИЧНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ /
Верховна Рада ухвалила закон про визнання організацій, які боролись за незалежність України у ХХ столітті. За відповідний закон (№2538-1) авторства Юрія Шухевича проголосував 271 народний депутат.
Усі люди, які боролись за незалежність у збройних, парамілітарних, підпільних, політичних організаціях чи вели цю боротьбу індивідуально, визнаються борцями за незалежність України.
Законом передбачається визнання таких організацій, як Союз визволення України, УСС, УНР, Гетьманат, ЗУНР, партизанські і повстанські загони Наддніпрянщини, Карпатську січ, УПА, ОУН, Сойм Карпатської України, Українська Гельсінська спілка тощо.
"Держава визнає, що борці за незалежність України у ХХ столітті, які визначені у статті 1 даного закону, відіграли головну роль у відновленні української державності, яка проголошена Актом 24 серпня 1991 року, що є основною передумовою надання правового статусу та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті", - йдеться в законі.

Довідка
Українська повстанська армія (УПА) - підпільна збройно-політична формація, створена на заході України у червні 1941 року представниками уряду Української Народної Республіки в екзилі; у жовтні 1942 року назву перейняло ОУН(б). Головне завдання УПА: оборона та звільнення українського населення як і від німецької, так і від радянської окупації.
УПА діяла до 1953 року, коли активні її дії вже було припинено, але окремі осередки спротиву діяли впродовж 1950-60-х років. З 1943 по 1950 роки Головним Командиром УПА був генерал Роман Шухевич, з 1950 до 1954 р. - Василь Кук.
З 2005 року в Україні офіційно святкують річницю створення УПА (14 жовтня 1942) - на свято Покрови.
Зазначимо, традиційно 14 жовтня в найбільших містах України проводяться Марші героїв, присвячені пам'яті козаків, бійців УПА, а з 2014 року - загиблих воїнів АТО.
Фото УНІАН
Більше новин по темі:
-
Це було рівно 10 років тому. "Нах*я ми будуємо блокпости, бл*дь?!" - як генерал Москаль облаяв силовиків (ВІДЕО)
-
У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася експозиція "Міський побут австрійської епохи"
-
На Прикарпатті негода повалила дерево, а під ним знайшли архіви УПА. ВІДЕО
-
Історик Василь Мустеца про повстанські листівки, присвячені Великодню
-
З історії Чернівців: чому церкву Святої Параскеви називали «митною» і що зробили з нею комуністи у совєтські часи
-
Театр і пароплави на Калічанці, міст на Цецино і повітряний потяг до Садгори: як понад століття тому уявляли нинішні Чернівці