У Чернівецькому Національному університеті урочисто відзначили 25-річчя Народного Руху України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

ЛЕГЕНДАРНИЙ РУХ /


Урочисто, піднесено, зворушливо, ностальгічно – такі, далеко не всі епітети можна підібрати, описуючи сьогоднішню святкову академію в Мармуровій залі ЧНУ імені Юрія Федьковича, присвячену (сказати тільки!) 25-річному ювілею з часу створення Народного руху України. Організації, яка стала могильником комуністичної системи і могутньої радянської імперії, заклавши наріжний камінь у фундамент відродження нашої Української незалежності.


Символічно, що урочистості відбулися саме в ЧНУ, який став першим і основним вузом Буковини, який також відіграв важливу роль у демократичних процесах нашого краю наприкінці 80-х початку 90-х років ХХ століття.

Сьогодні тут було багато гостей, ветеранів Руху, серед яких засновники НРУ на Буковині – професори Олег Панчук, Леонтій Сандуляк, Тарас Кияк, легендарні активісти Василь Бойчук, Микола Кушнір, Ігор Мельничук, Кость Катеринчук, Остап Юрійчук, незмінний і вічно юний шеф-редактор газети «Час» Петро Кобевко, народний депутат України трьох скликань, один із очільників місцевого руху Георгій Манчуленко, чимало учасників установчого з’їзду Руху, який відбувся у вересні в Києві 1989 року.

Перед гостями продемонстрували документальні відеокадри тих часів. Чимало рухівців не могли стримати сліз, упізнавши себе молодими. Як невблаганно біжить час…

Далі, як і годиться з такої нагоди, звучало на урочистостях чимало теплих слів, вручення грамот від різних гілок влади, музичні вітання від бандуриста, Заслуженого артиста України Василя Пиндика. Але не чутно було вітань від новітніх партій, які тепер клянуться у своїй державності та проукраїнськості. У горнилі виборчої боротьби вони чомусь «забули», хто стояв біля витоків нинішньої незалежної України… Але Бог їм суддя.


До вашої уваги – фоторепортаж Сергія Зарайського з цієї історичної події в ЧНУ ім. Юрія Федьковича.
 

БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації