Влада намагається порушити кримінальну справу проти сільського голови Динівців, який став на захист законних прав громади села проти свавілля Банченського монастиря

МОВОЮ ОРИГІНАЛУ / 

 

Заява щодо незаконного вилучення Новоселицькою районною державною адміністрацією з користування Диновецької сільської ради, земельної ділянки, водного дзеркала, гідротехнічної споруди, на користь Свято-Вознесенського чоловічого монастиря «Банчени» та наміри влади, порушення кримінальної справи проти Диновецького сільського голови , якій став на захист законних прав громади села Динівці

22 квітня на вашому інформаційному порталі (БукІнфо) було опубліковане колективне звернення громади села Динівці, в якому громада вказує на проблему незаконного захоплення її території, та план дій захисту своїх прав та інтересів.

Так, згідно зазначеного плану, 12 травня, відбулась сходка села Динівці, де голова ініціативної групи Георгій Степанович Кондря в своєму виступі про боротьбу проти незаконних дій Новоселицької районної адміністрації, був підтриманий одноголосно односельчанами, з остаточним рішенням громади села, пройти всі судові спори з позовом на кримінальні дії Новоселицької РДА, та понад усе ,відстояти те,що по праву належить Диновецькій громаді.

Враховуючи серйозність порушених питань в колективному зверненні та не поодинокі випадки захвату території громад та підприємців всієї області саме для Банченського монастиря, на сходку села були запрошені лідери майже всіх опозиційних партій області, де, на жаль, тільки партія ВО «Свобода» з депутатами обласної та районної ради знайшла час вислухати людей, з метою підняття цього важливого питання на сесії Чернівецької обласної ради, з метою припинення такого неадекватного та злочинного керування, що істотно шкодить не тільки авторитету органів влади і церкви, але і розвитку територіальних громад, які втрачають можливість бути господарями на своїй землі.


З повагою, Олег ІСТРАТІЙ
Помічник-консультант
Народного Депутата України


Фото зі сходки жителів с.Динівці - автора

 

*** 

 

На Буковині влада відібрала ставок у сільської громади і віддала його московській церкві

 

У громади села Динівці Новоселицького району Чернівецької области рішенням місцевої райдержадміністрації, без згоди людей, відібрано ставок, площею майже 12 гектарів. Водне плесо передали в підпорядкування Маршинецької сільради, а далі права власності на частину ставка разом із дамбою, як стверджують достовірні джерела, передано у довгострокову оренду Свято-Вознесенському Банченському чоловічому монастиреві Московського патріархату. Про це на загальних зборах села місцеві мешканці повідомили голову Чернівецької обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Віталія Мельничука.

Прикметно, що на збори громади села Динівці не з'явився жоден представник виконавчої влади, тому мешканці так і не змогли з'ясувати, хто, як і чому позбавив сільську громаду водного об'єкта. Від депутатського корпусу районної та обласної ради на сході були присутні лише депутати від ВО "Свобода" Іван Попадюк та Віталій Мельничук.

У своєму виступі депутат Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук зазначив, що територія ставка, за яку бореться територіальна громада Динівців, розташована за межами села і, за чинним законодавством, введеним внаслідок "реформ" Януковича, не є у прямому підпорядкуванні сільради.

"Попри всі обставини, найперше необхідно з'ясувати, на підставі чого без відома територіальної громади Динівців право власності на 12 гектарів ставка "перекочувало" через Маршинецьку сільську раду до Банченського Свято-Вознесенського чоловічого монастиря, який розташований у Герцаївському районі і жодного стосунку до сіл Динівці та Маршинці немає. Окрім цього, необхідно отримати від прокуратури правову оцінку таких дій", – наголосив націоналіст.

Віталій Мельничук додав, що проблему мешканців села Динівці свободівські депутати шляхом депутатських запитів винесуть на чергові сесії районної та обласної рад. Окрім цього, з'ясування обставин захоплення власності територіальної громади села Динівці Новоселицького району перебуватиме під контролем народного депутата України від ВО "Свобода" Руслана Зелика.

 

***

 

Нагадаємо, що нещодавно у Новоселицькому районі громада села Динівці повстала проти намірів Банченського монастиря забрати у людей 12 гектарів місцевого ставку. Десятки селян звернулися до Олега Істратія з "Колективним зверненням" щодо незаконного вилучення Новоселицькою районною державною адміністрацією з користування земельної ділянки, водного дзеркала, гідротехнічної споруди (ГТС), на користь Свято-Вознесенського чоловічого монастиря «Банчени». 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації