У Новоселицькому районі громада села Динівці повстала проти намірів Банченського монастиря забрати у людей 12 гектарів місцевого ставку

SOS! / МОВОЮ ОРИГІНАЛУ / 


Помічнику-консультанту
Народного депутата України
Істратій О.В.
Голова ініціативної групи с.Динівці.
Кондря Георгій Степанович.
вул. Перемоги 16. м.0663743403


Колективне звернення

 

(щодо незаконного вилучення Новоселицькою районною державною адміністрацією з користування земельної ділянки,водного дзеркала, гідротехнічної споруди (ГТС), на користь Свято-Вознесенського чоловічого монастиря «Банчени»)

Шановний Олег Володимирович!

Звертаюсь до Вас від всієї громади села Динівці, з проханням про допомогу та захист від корупційних та анархічних дій Новоселицької районної державної адміністрації, яка в супереч всім законам землекористування, без не яких законних підстав, відібрала майно села, фальшуючи та спотворюючи архівні документи, не звертаючи уваги на законні права громади села, відібрала територію більше 12 гектарів землі, водне дзеркало, гідротехнічну споруду ставка, яка була побудована для потреб села Динівці ще в комуністичному 1972 році, і частково за кошти тодішньої сільської ради та колгоспу Карла Маркса, що підтверджується всіма необхідними правовстановлюючими документами, свідками, дієвими особами будівництва,до яких я особисто маю пряме відношення, та відповідно в наш несправедливий час представляти на основі цих фактів інтереси громади села в цьому колективному зверненні.

Так, свій трудовий шлях я розпочав в 1962 році в колгоспі Карла Маркса,простим зоотехніком, віддаючись повністю роботі будівництва колгоспного господарства, та розвитку нашої громади, очолював групу народного контролю села, та добре знав всі проблеми того часу, які дійсно вирішувались на користь нашої громади. В 1969 році на Чернівецьку область обрушилася катастрофічна повінь яка спричинила серйозні руйнації та підтоплення які навіть неможливо порівняти з паводками наших днів 2008-2010 років. Відтак на початку 70х років для запобігання підтоплення. та не повторення в майбутньому масштабних природних катастроф на території Новоселицького району були побудовані ставки які за своїм задумом мали збирати дощову воду, щоб не дати їй переповнити річки, та в разі надмірного заповнення, воду зі ставків потроху скидали створюючи тим самим регулювання та контроль за водними катаклізмами за допомогою спеціальних гідротехнічних споруд та греблі.
 

Більшість цих ставів збудували саме в Новоселицькому районі,не так через те, що вони тут потрібніше, як з причини наявності у районі вільних земель. В кінці 1970 року першим секретарем Новоселицького району 18.11.1970 були скликані всі сільські голови, з метою пропозиції знайти на своїх землях місце для планування вищезазначеної програми водовідведення та будівництва ставків з гідротехнічними спорудами. На цьому ж засіданні був присутній Шпірка Максим Іванович (председ .колгоспу Карла Маркса ) якій запропонував будівництво Диновецького ставу на землях його громади доводячи многогранність цього проекту саме в підтримці сільського господарства .так як запропоноване ім. місце будівництва мало велику кількість водних джерел які протикали на протязі півтора кілометра, саме до села даючи можливість орошати колгоспні землі та риборозведенню для підняття сільського господарства громади села Динівці. Саме нашою ревізійною комісією до якої я особисто входив, були визначені основні об’ємно-планувальні характеристики водного об’єкту з довжиною дамби в 224 метри,шириною 3 метри, площею забудови з земельною складовою в 672 метра квадратних.

 

Ці розміри були визначені із-за наших розрахунків, де вся територія будівництва разом з гідротехнічною спорудою знаходилась саме на нашій території господарювання, з метою задоволення потреб сільського господарства, включаючи право на забір води, скидання стічних вод, та повний моніторинг аналізу про стан об’єкта з прибережними захисними смугами які максимально можливо були під лаштовані і під відпочинок для громади (пляжна зона) із-за зручного уклону плит дамби,та завозу великої кількості піску,проведення польової дороги з сторони села що теж була пропозицією та роботою голови нашого колгоспу. В процесі проектування межі ставу та гідроспоруди на місцевості, саме на місце будівництва уточнювалися межі водного об’єкту та прибережної території з представниками суміжних сільських рад, а саме колгоспу Строїнців та Маршинців які погодили межі будівництва ставу відповідними підписами. На основі розпочатих робіт був розроблений проект про передачу в постійну експлуатацію ставка села Динівці який був виготовлений Чернівецьким ОКП «Укрпровхоз»,і вже 12 січня 1972 року рішенням виконкому обласного скликання депутатів, саме колгоспу імені Карла Маркса був затверджений акт передачі в постійну експлуатацію ставка, з гідротехнічною спорудою що підтверджується робочим проектом за( №305-69-п ) де майже на кожному листі документу вказується територіальна приналежність водного об’єкту загальним розміром .37 га в повному керуванні колгоспом Карла Маркса села Динівці, де відповідно був розроблений проект формування території і встановлення меж Диновецької сільської ради з затвердженням Чернівецьким філіалом інституту землеустрою. Такий проект був виготовлений першочергово для створення територіальних умов та самостійного вирішення сільською радою питань місцевого значення, в тому числі в галузі регулювання земельних відносин,виходячи з інтересів населення, що проживають біля цієї території, та використовують на благо свого господарства.

 

Також в процесі складання проекту були проведені польові обстеження адміністративних меж Диновецької сільської ради включаючи водний об’єкт, де в обстеженні приймали участь голови сільських рад які межують з територіальними межами села Динівці, при участі в обстеженні головного спеціаліста інженера – землевпорядника Новоселицького району Стуса І.Т. В ході уточнення погодження меж між селами, були складені відповідні акти, та графічні креслення проекту встановлення адміністративних меж, де водне плесо,гідроспоруда, прибережна територія була закріплена за Диновецькою сільською радою.

 

При зазначеному погоджені меж з суміжними сільськими радами, розбіжностей в підході до встановлення меж не було виявлено,також територіальних претензій один до одного не було, фактом цього є акт польового обстеження складений між Маршинецькою та Диновецькою сільськими радами про погодження територіальних меж від 30 січня 1992 року де протяжність межування 5.2 км.,з них :2.1 по струмку ширина.6 метрів, 1.0 км вздовж лісу, 2.1 км по правому урочищу, де вході підписання акту не виникло спірних питань та узгодилась обома сторонами з підписами:


1 Головою Диновецької сільської ради Істратій В.Г.
2 Головою Маршинецької сільської ради Унгуряном В.П.
3Головним інженер-землевпорядником Стусом І.Т.
4 Представником Чернівецького філіалу «УкрНДіземпроект» Рудник П.І.

В зазначеному акті не яким чином не вказувався став та гідроспоруда, а тільки межові землі, але частина ставка зазначається в акті між селом Строїнці та Динівці.

В складі вищезазначеної комісії та сільським головою с.Строїнці Ротар Л.М. був затверджений такій ж самий акт на затвердження меж, де Строїнецька сільська рада звернулась з проханням до влади району виділити в натурі частину ставу з закріпленням за Строїнецькою сільською радою та веденням також, як і в нашому селі поліпшеної господарської діяльності за рахунок водного господарства Ця пропозиція голови Строїнецької сільської ради була почута першим секретарем обкому, і нам як керівництву колгоспу села Динівці запропонували надати частину ставу в користування Строїнецької сільської ради а саме : 1.1 км, по ставу протяжністю 2.0 км, загальною протяжністю 3.1 км. З чим ми і погодились,та підписали відповідний акт, якій надав можливість користуватись частиною ставу і Строїнецькій сільській раді з іі сторони межування.

Вся зазначена документація стала фундаментом користування сільською радою водним об’єктом, гідроспорудою, та земельною ділянкою де Диновецькою сільською радою було прийнято рішення «Про визнання права власності на гідротехнічну споруду» та користування ставом.

Вся ця фактична інформація щодо документальної правдивості нашого законного господарювання та безпосередньої участі в будівництві водного об’єкту, розкриває сутність піднятих питань та кримінальних дій влади Новоселицького району та області, які грубо порушуючи земельне законодавство, не дивлячись на повноваження та інтереси органу місцевого самоврядування, з великою кількістю архівно-правових документів які доказують та підтверджують наше правовстановлююче господарювання, незаконно вилучили земельну ділянку з гідротехнічною спорудою та водним об’єктом на користь Маршинецької сільської ради яка в свою чергу без відповідних правових документів надала став в оренду на 25 років Свято - Вознесенському чоловічому монастирю «Банчени» без єдиного пояснювального повідомлення свого рішення, що тим самим обурило всю громаду села Динівці яка втратила своє право користування майном що належить громаді села.

Новоселицька районна державна адміністрація в самовільному порядку без відповідної земельно-технічної документації на водний об’єкт, посилаючись на тимчасове положення обласної ради «щодо надання в оренду земельних ділянок з розташованими на них водними об’єктами та гідроспорудами» приєднала нашу споконвічну територію, гідроспоруду, водне дзеркало, до Маршинецької сільської ради без акту прийому передачі, та цілого ряду інших важливих документів що мають істотне юридичне та правове значення в проекті зазначеного формування території якій, не ким не скасований та іншого проекту межування між сільськими радами не існує.

Обговорюючи в селі, цю несправедливу та ганебну діяльність Новоселицької районної адміністрації, де Диновецька сільська рада,яка представляє громаду, зазнала несприятливих наслідків та фактично втратила право мати прибуток та надавати умови відпочинку та риборозведенню на користь та розвиток саме нашої громади. Дуже багато ще потрібно зробити в селі, та не дивлячись на не найкраще фінансування, наші депутати, сільський голова, всі небайдужі односельчани, облаштовують та створюють комфортні умови для життя наших людей та мають в планах залишити для села те, що було побудовано саме для громади, та з кожним роком вкладати кошти зароблені риборозведенням саме на потреби нашого села, так як ставок в нас один, і просто віддати його Свято-Вознесенському чоловічому монастирю «Банчени» в якого чисельність ставків перевищила воду в «Чорному морі» не хто не збираються, так як ці дії, є повністю незаконні та корупційні, що викликали хвилю обурення не тільки нашої громади,а майже всього району на який обрушилась сучасна «Золота Орда» яка забирає все на своєму «божьєму» шляху, в руках якої суд,прокуратура,міліція, Новоселицька районна адміністрація, Чернівецька обласна рада, та прямий дзвінок до президента України Віктора Федоровича Януковича.

Така могутність церкви яка стала вже давно «Обласним Ватіканом» повністю зруйнувала поняття справедливості та добропорядних відносин що забезпечуються Конституцією України та законами для людей, на які вже давно не хто не звертає уваги.
 
На останній сходці села, сільській голова повідомив нас, що його як сільського голову, звинуватили в корупції в заяві голови Новоселицької державної адміністрації Нікітовіч Г.І. до Новоселицької районної прокуратури від 26.03.2013 на підставі того що він подає судовий позов проти дій адміністрації та в категоричній формі відмовився підписувати документи по ставу, на які йому не дали пояснень, фактично примушуючи відмовитись від ставу, гідротехнічної споруди, земельної ділянки що належіть громаді села.
 
Після цих подій до села з’їхались всі контролюючи служби району на проведення позапланових перевірок з метою знайдення навіть не суттєвих порушень для психологічно-примусового тиску з головною метою не чинити опору справжньому захопленню нашої території та заспокоїти людей в селі, які вимагають шукати справедливості в великої кількості незадоволених, не тільки нашої громади, але і інших сіл району та області в яких відібрали майно саме в такий спосіб, зухвало та небезпечно для шукачів правди які відстоюють народні інтереси не дивлячись на персон які їх порушили.

Знаючи як в цьому випадку буде діяти судова система та правоохоронні органі, шансів на повернення нашої території в нас немає. Але ми твердо вирішили іти до кінця, та об’єднатись з іншими великими громадами які залишились без ставів, землі, та відвідати нашу столицю з надією що будемо почуті особисто президентом, так як маємо намір, мирно мітингувати з плакатами та гучномовцями приміщення в якому працює президент України, з проханням зупинити діяння що підривають не тільки авторитет церкви, але і державну владу що об’єдналась з всіма іі підрозділами в кругову поруку на захист неправомірних та злочинних рішень що поступово доводять громаду цілої області до морального колапсу зневіри та відчаю в правосуддя, покращення, державні органи управління, які таким керуванням знищують саму державність та надію в майбутнє.

Просимо Вас як повноправна громада села Динівці Новоселицького району Чернівецької області, що має інтереси захисту своєї територіальної цілісності та майбутнього економічного розвитку за рахунок збереження наших територій, захистити наші права від посягань на майно громади, та надати правову оцінку таким діянням через засоби масової інформації, та звернення до народних депутатів, президента України, для негайного припинення церковно-олігархічної диктатури та відкритого знущання над законодавством та простими людьми.

З повагою та вірою в справедливість
Голова ініціативної групи
Георгій Степанович Кондря


Додатки:

Підписи громади села Динівці щодо підтримки Колективного звернення голови ініціативної групи «Захисту інтересів села» Кондрі Г.С.

(Дивіться у розділі фотосервіс)


* * * * *


Новоселицька районна партійна організація «Реформи і порядок»
Президенту України
Віктору Федоровичу Януковичу
вул. Банкова, 11
м. Київ. Інд.01220

Помічник-консультант
Народного депутата України
Істратій Олег Володимирович

22.04.2013
№220413


Звернення до Президента

Шановний пане Президенте !
 

Звертаюсь до Вас, як до гаранта Конституції України за дорученням виборців, від територіальної громади с.Динівці, Новоселицького району Чернівецької області, які звернулись в Колективному зверненні від 19.04.2013р.(що додається), з проханням захистити права села, та зупинити антиконституційні дії, що знайшли місце в діяльності Новоселицької районної державної адміністрації, яка грубо порушуючи територіальні межі села Динівці, без єдиного законного документу, відібрали майно громади, фальшуючи та спотворюючи архівні документи, самоправно змінили проект формування території меж, між сільськими радами, тим самим, віддавши право на користування 12 гектарів землі, (водний об’єкт, гідротехнічна споруда, прибережна територія) Свято-Вознесенському чоловічому монастирю «Банчени».

 

На підґрунті незаконних рішень влади та соціально-економічної несправедливості що цими діями зазнала громада села, ініціативною групою було прийнято рішення відстоювання інтересів громади, в судових інстанціях, що одразу викликало справжнє придушення в формі численних перевірок та попереджень сільському голові про відповідальність та корупцію, яка вбачається в такій непокорі не тільки керівникам району, але і настоятелю Свято-Вознесенського чоловічого монастиря Михайлу Жару. Знаючи ваше духовне та дружелюбне ставлення до єпископа Лонгіна, особисто ваші благодійні внески з заробітної плати, гонорару за написаних вами книжок, та обов’язкове відвідування монастиря коли ви перебуваєте на Буковині, важко уявити перемогу громади в цій справі, без вашого втручання та впливу гарантованого конституційного права яке ви можете забезпечити не дивлячись на постаті та заслуги перед державою чи особистими дружніми стосунками які мають місце в цій справі.

 

На жаль, такі відбирання та захвати територій різних громад, та підприємців, проходять по всій території Чернівецької області, де Свято-Вознесенський чоловічий монастир «Банчени» має в користуванні лісні угіддя які збільшуються з кожним роком, стави, водойми, бази відпочинку, фруктові сади, господарські городи, вільні земельні ділянки, що в багато разів перевищує територію не тільки сільської ради а і районного центру.

 

Прошу Вас, від громади села Динівці, та багатьох населених пунктів Чернівецької області що потрапили в схожу та безвихідну ситуацію, підприємців Новоселицького району, взяти на особистий контроль інформацію колективного звернення громади села, та прийняти вірне законне рішення щодо уникнення в прямому сенсі масштабного «бунту» проти незаконних дій влади та церкви які мають місце в Чернівецькій області.

 

Ви наш Президент ! І ми є вашою громадою, яка дійсно в цей важкий для країни час, змучена несправедливістю та зухвалим нахабством керівників, які не дивлячись на закони для людей та думкою потрапити в «рай», банально обкрадають цілі громади в « дар до церкви» так як знають ваше ставлення до дитячого будинку в монастирі, вашої особистої віри єпископу Лонгіну, тому без вагань порушують всі закони,змінюючи тим самим негативно, думку людей в органи державної влади, церкви, де дійсно втрачається надія на справедливість і гарант Конституції, яку ви маєте за честь представляти.


З надією в справедливість
Олег Істратій



БукІнфо (с)

Фотоколаж з мережі Facebook


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації