Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Популярний історик і публіцист Ярослав Грицак влаштував у Чернівцях аншлаг на презентації своєї нової книги (ДОДАНО ВІДЕО)

  • 2140

ЦЕ БУЛО ЦІКАВО / 


На презентації книги "Нарис історії України" за участі автора - історика, популярного публіциста Ярослава Грицака, котрий сьогодні відбувся у літературному центрі Пауля Целана, - незважаючи на червневу спеку, яблуку ніде було впасти!

 

Люди (переважно студентська молодь) стояли в проходах, а хто не міг потрапити в приміщення (були й такі), щось там, краєчком вуха, через причинені двері прислухалися з вулиці до приглушеного тембру науковця. Дуже цікава і змістовна вийшла розмова. Майже дві години в забитому, як оселедці в банці приміщенні, і ніхто й не пискнув про неручності.

 

''Історію, яку тримає у руках шановний читач, можна назвати «історією без брому». Її підставовою тезою є ствердження принципової нормальності української історії. Це не означає, що вона має на меті замінити гіркий наркотик солодким. Українство було і залишається ураженим тяжкими хворобами. Нормальність української історії полягає у тому, що всі ці хвороби не є смертельними, вони є радше хворобами росту національного організму'', - каже Ярослав Грицак.

 

 

 

Автор був явно задоволений, що презентація викликала такий інтерес у чернівчан, особливо серед молоді (це й мене приємно вразило). Ярослав спочатку напівжартома представив свою нову роботу, власне, сам "Нарис історії України" (але то не переповідається, то треба чути), а потім залюбки відповідав на всі запитання присутніх.
 
Це так захопило всіх, що Грицак ледь не запізнився на потяг.
 

Пощастило й мені задати кілька питань історикові. Видно вони сподобалися панові Ярославу, бо він подарував мені останній з присутніх на столі екземпляр своєї книги (інші розійшлися, як гарячі пиріжки) з пам"ятним автографом і кількома теплими персональними словами...

 

Словом, була феєрична презентація, котра гармонійно доповнила вчорашню зустріч з Вахтанг Кіпіані (котрий, до слова, також був присутнім у залі). 


Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, БукІнфо (с)

фото автора