Буковинські свободівці протестують проти введення в Румунії в обіг монет, присвячених "100-річчю окупації Північної Буковини і Бессарабії"
Чернівецька обласна організація ВО «Свобода» категорично заявляє про неприпустимість введення в Румунії в обіг монет, присвячених 100-річчю окупації Північної Буковини і Бессарабії.
Як повідомили у прес-службі у Чернівецькій обласній організації ВО "Свобода", Національний банк Румунії ввів у обіг ювілейні монети до 100-річчя румунської окупації українських земель – Північної Буковини і Бессарабії. На їхньому реверсі зображено напис румунською мовою «100 років від об’єднання Буковини з Румунією 28 листопада 1918». На аверсі – колишня резиденція митрополитів Буковини і Далмації, а нині центральний корпус Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, йдеться у заяві Чернівецької облорганізації ВО "Свобода".
Вказані історичні події відбулися проти волі мешканців Буковини і суперечили праву українців мати свою державу. Нагадаємо, що 3 листопада 1918 року в Чернівцях на Буковинському Віче зібралось понад 10 тисяч. представників краю, які ухвалили маніфест про своє прилучення до України, а найвищою владою визнали Українську Національну Раду. Однак, всупереч праву українців на самовизначення, в середині листопада 1918 р. Румунія розпочала окупацію Північної Буковини і Бессарабії, яка тривала понад два десятки років.
Розцінюємо випуск монети, присвяченої румунській окупації Північної Буковини і Бессарабії, як прояв провокаційної зовнішньої політики Бухаресту та намагання пропагувати імперське минуле, яке не сприятиме добросусідським україно-румунським стосункам.
- до МЗС України з проханням викликати посла Румунії та висловити йому протест щодо введення в обіг ювілейних монет до 100-річчя румунської окупації українських земель, а також скерувати ноту протесту з вимогою негайного припинення введення в Румунії в обіг ювілейних монет до так званого. 100-річчя «від об’єднання Буковини з Румунією 28 листопада 1918»;
- до Українського інституту національної пам’яті з проханням надати історичну оцінку подіям на Буковині у листопаді - грудні 1918 р.
-
Презентація книги «Змосковлення Буковини» Миколи Тимошика викликала справжній фурор у чернівецькій глибинці
-
У Топорівцях проведуть патріотичний захід, присвячений діяльності місцевого повстанського осередку ОУН-УПА, одного з найактивніших на Буковині
-
Ні могили, ні пам'яті. Як рідні сестри Степана Бандери провели у сибірському засланні майже 50 років. Як Оксану забрали додому
-
Напад Німеччини на СРСР 22 червня 1941 року: Радянська пропаганда всіляко приховувала ганьбу радянських прикордонників і придумала брехливі легенди
-
Сьогодні в Україні - день Героїв. Чому виникло це свято і кому присвячене?
-
Це було рівно 10 років тому. "Нах*я ми будуємо блокпости, бл*дь?!" - як генерал Москаль облаяв силовиків (ВІДЕО)