Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Проректор ЧНУ Тамара Марусик: “У 2015 році на виборах до міськради опоненти мені приписували шалений бізнес. Я запропонувала, якщо знайдуть - нехай нотаріус перепише все на них...” (ВІДЕО)

  • 7429

НАШ ЕКСКЛЮЗИВ /


Ще вісім років тому в Чернівецькому національному університеті навчалося близько 24 тисяч студентів, вже сьогодні ця цифра є значно меншою. Навчальна міграція української молоді до европейських вузів, загрожує тим, що студентське середовище втрачає найкращих та найобдарованіших, які після навчання на заході використовуючи певні переваги у процесі легалізації, без проблем отримують дозвіл на працевлаштування.


Польща сьогодні є тією країною де українці є найбільшою групою студентів-іноземців. Та й у самої молоді зацікавленість в навчанні в цій країні тільки зростає.

 

Як цьому процесу протистоїть Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, який вже десятиліттями утримується в першій десятці загальнонаціонального рейтингу серед класичних університетів України.

Тамара Марусик, проректор з навчально-виховної роботи заперечує будь-які прояви занепаду університету, погоджуючись з тим, що є певна низка проблем яких необхідно вирішувати швидкими темпами.
 
Університет сьогодні уклав більше 150 угод з навчальними закладами з різних країн світу, ми повинні адаптуватися до европейських вимог та стандартів, аби не втрачати майбутніх абітурієнтів - каже наш гість.

За словами проректора ЧНУ, вже цього року абсолютно всі випускники бакалаврату, які вступають на обрану спеціальність, здають тестування з іноземної мови. Це означає, що вступ в магістратуру буде прирівнюватися як до вступу в університет на перший курс.

Які кафедри перебувають на межі розпаду, чому відбувається скорочення викладачів на кафедрах, з якої причини університет погодився надати Мармурову залу для проведення молитовного сніданку голові облради Іванові Мунтяну, і які враження у проректора від цієї події; яка перспектива кредитно-трансферної освіти, яку підтримав вуз, про зарплати керівництва вузу, а також про проведення 9-го міжнародного фестивалю вокально-хорового мистецтва «Пісня буде поміж нас» та чи залишились у Тамари Марусик амбіції стати першою жінкою-ректором, дивіться в ексклюзивному інтерв’ю для БукІнфо, яке традиційно для нашого порталу взяв тележурналіст В’ячеслав Хабайло.

 

 

 

Фото і відео автора