15 лютого Православна Церква відзначає одне з дванадцяти найбільших свят – Стрітення Господнє

15 лютого Православна Церква відзначає одне з дванадцяти найбільших свят – Стрітення Господнє. Це останнє велике свято перед Пасхальним постом, воно завершує сорокаденний різдвяний цикл, присвячений прославленню появи у цьому світі Сина Божого – Господа Ісуса Христа.

Свято Стрітення є унікальним за своєю богослужбовою традицією, адже воно водночас присвячене прославленню і Спасителя, і Його Пречистої Матері, - йдеться на сторінці Православної церкви України у Фейсбук.

Свято Стрітення – це свято зустрічі, зустрічі Бога. В історичному сенсі згадуємо євангельську подію, коли на 40-й день після Різдва Ісуса Христа, виконуючи тогочасний закон, Богородиця та праведний Йосиф Обручник принесли Богонемовля до храму, щоби посвятити Його Богові і віддати за Нього символічну жертву (плату).

Земних батьків Господа Ісуса Христа на порозі єрусалимського храму зустрів праведний старець Симеон, якому «було провіщено Духом Святим, що він не побачить смерти, доки не побачить Христа Господнього» (Лк. 2: 26). Також свідком тієї історичної події стала праведна пророчиця Анна: «Прийшовши тієї години, вона славила Господа і говорила про Нього всім, хто чекав спасіння в Єрусалимі» (Лк. 2: 38). Саме тому свято це назване Стрітенням – бо воно засвідчує в особі Симеона і Анни зустріч старозавітного людства із Месією, Який ще прабатькам був обіцяний Богом як Визволитель від смерті для всіх людей.

В ширшому розумінні Стрітення – це зустріч кожного з нас із Богом, яка відбувається в нашому серці, в нашій душі, в нашому храмі духовному.

Свято Стрітення Господнього – одне з найдавніших. З’явилося воно в Єрусалимській Церкві близько IV cтоліття. Згодом із Єрусалиму перейшло в інші Церкви. До України звичай особливих молінь на свято Стрітення прийшов, швидше за все, з Візантії, ще з часів святого рівноапостольного князя Володимира.

Стрітення – останнє велике свято перед Великим постом, яке завершує сорокаденний різдвяний цикл. Це свято є унікальним за своєю богослужбовою традицією, адже воно водночас присвячене прославленню і Спасителя, і Його Пречистої Матері. Серед богослужбових особливостей – Чин малого освячення води, а також Чин освячення свічок, який був запроваджений Київським митрополитом і святителем Петром Могилою у XVII столітті.

Зустрічаймо Бога у своєму серці!


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації