Румуномовні церковні громади Буковини запросили доєднатися до Румунського вікаріату ПЦУ

Для румуномовних громад Чернівецької області створили Румунський вікаріат Православної церкви України. Буковинці після переходу зможуть зберегти всі звичаї, традиції та мову богослужіння.

Про це під час пресконференції розповів єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност, передає канал С4.

За його словами, за основу вікаріату взяли статут вікаріату в Румунії, який у сусідній країні створили для українців.

Феогност закликав священників разом зі своїми парафіянами переходити до Православної церкви України. Водночас, з його слів, якщо парафія ухвалить відповідне рішення, а священник відмовиться, то в Чернівецько-Буковинській єпархії ПЦУ є священник, який володіє і справляє богослужіння румунською мовою.

Крім того, декілька буковинських священників мають намір вивчати румунську мову для кращого спілкування з парафіянами.

Відповідаючи на питання журналістів, що буде, якщо релігійні громади не захочуть приєднуватися до ПЦУ, єпископ Феогност сказав: «Треба визначатися, тому що Україна в нас одна, Бог у нас один. Ми сьогодні бачимо всі ті події, що відбуваються, і тому це дуже важливо. Сьогодні ми просимо прокинутися від цього сну, служити своїм інтересам. Якщо залишити, як воно є, то що буде далі? Які будуть плоди? Сьогодні ми робимо все, щоб було краще майбутнє, щоб наші діти не знали цієї біди, яку сьогодні ми з вами проживаємо».

Зазначимо, що напередодні в управлінні Чернівецько-Буковинської єпархії ПЦУ відбулися зміни згідно з сучасним адміністративним поділом області. На кожний адміністративний район Буковини призначили нових благочинних:

протоієрея Василя Угрина – благочинним Чернівецького району;
протоієрея Іллю Кигницького – благочинним Вижницького району;
протоієрея Дмитра Шору – благочинним Дністровського району;
протоієрея Миколая Занковича – благочинним міста Чернівці.
Духівником Чернівецько-Буковинської єпархії призначили протоієрея Дмитра Костащука.

Як зазначив під час пресконференції помічник керуючого єпархією Іона Чокалюк, Чернівецько-Буковинська єпархія стала першою у ПЦУ, яка розпочала адміністративну реформу і стала призначати благочинних за територіальним устроєм.

Нагадаємо, 2 лютого під час священного синоду ПЦУ ухвалили рішення створити на Буковині єдину Чернівецьку єпархію УПЦ (ПЦУ), в яку увійшли Чернівецько-Кіцманська, Чернівецько-Хотинська й Чернівецька єпархії.

9 лютого предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній завітав до Чернівців і представив нового єпископа об’єднаної Чернівецько-Буковинської єпархії Феогноста.

Фото: Тарас Піц, С4


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації