Протестуватимуть працівники Буковинської державної с/г дослідної станції. Відома причина

МОВОЮ ОРИГІНАЛУ

Президенту НААН
академіку Гадзалу Я.М.

Директору Інституту сільського
господарства Карпатського
регіону НААН Стасіву О.Ф.

Весняне клінічне загострення перед запровадженням ринку землі.

Минулого та позаминулого року колектив Буковинської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН боронив насінницькі посіви озимої пшениці, яка вже викидала колос, від її знищення. Однак, комерційна структура все ж переорала 34 гектари, і ніхто тоді дослідну станцію не захистив.

Сьогодні колектив наукової установи з гордістю насолоджується плодами своєї роботи. У відмінному стані після ранньо-весняного підживлення відновлюють вегетацію насінницькі посіви озимих зернових і технічних культур. Завдяки оптимальним термінам сівби, внесенню необхідної кількості добрив перед сівбою та під час сівби і якісному обробітку грунту та якісній сівбі з явилися дружні сходи ранніх ярих зернових культур. Вчасно, під весняний теплий дощ, висаджено близько 30 сортів картоплі. Проведено закриття вологи та розпочинається передпосівний обробіток грунту, як власними технічними засобами, більшість яких закупила дослідна станція за останні роки, так і технічними засобами юридичних організацій, які надають послуги згідно проведених через прозоро тендерів.

Через кілька днів буде проведено внесення добрив і сівбу пізніх зернобобових і технічних культур. Буде здійснено сівбу на селекційних та демонстраційних полях і ділянках гібридизації зернових та зернобобових культур.

Наукова установа протягом 80 років функціонування впроваджує свої наукові розробки у виробництво, забезпечуючи господарства різних форм власності насінням сортів сої, квасолі та гібридів кукурудзи власної селекції, а також насінням інших сільськогосподарських культур сортів селекції провідних наукових установ мережі НААН. В окремі роки гібриди кукурудзи селекції дослідної станції висівали на площі близько восьми мільйонів гектарів угідь в республіках колишнього Радянського союзу.

Однак, через клінічне весняне загострення у окремих осіб, зацікавлених у знищенні даної наукової установи, в користуванні якої є земельні угіддя ще досі державної власності, напередодні запровадження ринку землі на керівництво станції чиниться тиск з боку комерційних структур та державних органів влади, а в останні дні – і з боку НААН з вимогою поступитися місцем керівника наукової установи людині, яка не має ніякого відношення до сільськогосподарської науки та с.-г. виробництва і є близькою до комерційної структури, яка минулого року переорала посіви майбутнього хліба і ніхто за це не поніс відповідальності.

Пропонуємо спогад про те, як колектив боронив своє майбутнє, і просимо не бути байдужими до ситуації яка відбувається навколо наукової установи. Якщо у нас існує правова держава – допоможіть захистити наукову установу від рейдерського захоплення і подальшого її знищення.


Поки наш директор повторно хворіє на Ковід- 19, справами Буковинської дослідної станції, особливо кількістю наявних земель, як на станції, так і в її мережі, активно цікавиться колишній заступник голови Заставнівської районної адміністрації, а заступник Президента НААН з питань наукового розвитку експериментальної бази терміново незважаючи на те, що Чернівецька область перебуває в червоній зоні, коли в Чернівцях не проводиться посадка пасажирів на поїзд до Києва, викликає на службову нараду посадових осіб станції і не дозволяє останнім прийняти участь в народі в режимі онлайн, яке зараз практикується в світі, в Україні та НААН зокрема, щоб доповісти інформацію, яку вимагає Академія.

Якщо найближчим часом нашого директора, законно обраного 100% кількістю голосів колективу, буде відстронено від посади і призначено в.о. директора дану особу, яка до с.-г. науки немає ніякого відношення, тоді ми зрозуміємо, що верховенства права в нашій державі не існує.

Звертаємось до Президента НААН Гадзала Я.М., Президента України Зеленського В.О., інших посадових осіб держави: просимо по мірі своїх повноважень вжити заходів щодо припинення тиску на керівництво дослідної станції та недопущення рейдерського захоплення державної установи та державних земель, які на праві постійного користування належать дослідній станції.

Трудовий колектив
Буковинської ДСГДС ІСГКР НААН

*****

Шановний Ярославе Михайловичу!

Шановний Олеже Федоровичу!

У січні 2020 року колектив дослідної станції на зборах науковців на конкурсній основі одноголосно обрав директором установи Осадчука Василя Дмитровича, який своєю наполеглевою працею, організаторським здібностями та людським відношенням до працівників заслужив велику повагу та довіру в колективі.

Дослідна станція прийнята Осадчуком В.Д. в 2014 році, знаходилась у важкому виробничому та фінансовому стані. ДПДГ «Центральне», знаходилось у стані банкрутства. Господарським судом Чернівецької області з метою санації господарства було залучено ряд інвесторів, які практично не турбувалися погашенням його заборгованості, а навпаки нарощували її.

Зусиллями Осадчука В.Д. та висококваліфікованих юристів в судах всіх інстанцій було виграно всі справи по земельних і майнових спорах.

Проте, претензії людей, які були в договірних стосунках з ДПДГ Центральне та інших комерційних структур продовжували вишукувати багаточисельні можливості незаконного захоплення земельних ділянок. Тільки у минулому і позаминулому роках колектив Буковинської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН ІСГКР боронив насінницькі посіви озимої пшениці, яка вже викидала колос, від її знищення. Однак, комерційна структура все ж переорала 34 гектари, і ніхто тоді дослідну станцію не захистив. Сьогодні колектив наукової установи задоволений плодами своєї роботи. У відмінному стані після ранньо-весняного підживлення, відновлюють вегетацію насінницькі посіви озимих зернових і технічних культур. Завдяки дотриманню оптимальних термінів сівби, внесенню необхідної кількості добрив перед сівбою та під час сівби і якісному обробітку грунту та своєчасній сівбі з’явилися дружні сходи ранніх ярих зернових культур. Вчасно, під весняний теплий дощ, висаджено близько 30 сортів картоплі. Розпочаті роботи з підготовки до посіву сої, квасолі та кукурудзи. Проведено закриття вологи та розпочинається передпосівний обробіток грунту, як власними технічними засобами, більшість яких закупила дослідна станція за останні роки, так і технічними засобами залучених організацій, які надають послуги згідно проведених через прозоро тендерів.

Дослідна станція вже 82 роки веде науково-дослідні роботи в галузях землеробства, рослинництва та тваринництва, проводить апробацію та впроваджує свої завершені наукові розробки у виробництво, забезпечуючи господарства різних форм власності насінням сортів сої, квасолі та гібридів кукурудзи власної селекції, а також насінням інших сільськогосподарських культур сортів селекції провідних наукових установ мережі НААН.

За період її існування науковцями створено: 33 гідриди кукурудзи, 17 сортів сої, 7 сортів квасолі, виведено два типи молочної та один тип м’ясної худоби, 2 внутрішньо породні буковинські типи овець. Розроблено цілий ряд технологій в галузях землеробства, рослинництва і тваринництва. Всі ці розробки наших науковців впроваджуються у виробництво не тільки в області, але і за її межами. В окремі роки гібриди кукурудзи селекції дослідної станції висівали на площі близько восьми мільйонів гектарів угідь в республіках колишнього Радянського союзу.

За осанні роки станцією створено 4 батьківських компоненти та 3 гібриди кукурудзи, 1 сорт сої, 1 сорт квасолі. Науковці дослідної станції мають науковий і практичний досвід роботи в аграрному секторі, постійно надають сільгоспвиробникам консультаційні послуги та проводять і приймають участь у навчанні кадрів керівників та спеціалістів агроформувань.

Однак, через клінічне весняне загострення у окремих осіб, зацікавлених у знищенні даної наукової установи, в користуванні якої є земельні угіддя ще досі державної власності, напередодні запровадження ринку землі, на керівництво станції чиниться тиск з боку комерційних структур та державних органів влади, а в останні дні – і з боку НААН з вимогою поступитися місцем керівника наукової установи людині, яка не має ніякого відношення до сільськогосподарської науки та с.-г. виробництва і є близькою до комерційної структури, яка минулого року переорала посіви майбутнього хліба і ніхто за це не поніс відповідальності.

Гірше того, поки наш директор повторно хворіє на Ковід-19, справами Буковинської дослідної станції, особливо кількістю наявних земель, як на станції, так і в її мережі, активно цікавиться перший заступник голови Чернівецької РДА, а заступник Президента НААН з питань наукового розвитку експериментальної бази терміново незважаючи на те, що Чернівецька область перебуває в червоній зоні, коли в Чернівцях не проводиться посадка пасажирів на поїзд до Києва, викликає на службову нараду посадових осіб станції і не дозволяє останнім прийняти участь в нараді в режимі онлайн, яке зараз практикується в світі, в Україні та НААН зокрема, щоб доповісти інформацію, яку вимагає Академія.

Крім того, повідомляємо, що в грудні 2020 року в нашій установі органами поліції був проведений обшук, під час якого вилучено всі комп’ютери, флешки, паперову документацію у бухгалтерії, заступника директора та відділі кадрів. З того часу жодних слідчих дій з працівниками дослідної станції не проводилося, підозр нікому з наших працівників не пред’явлено.

Сама кримінальна справа мотивована нібито нецільовим використанням земель, які на праві постійного користування належать Буковинській ДСГДС, однак слід зазначити, що на сьогоднішній день в судах скасовано всі без винятку приписи ГУ Держгеокадастру в Чернівецькій області як не законні та необгрунтовані.

Шановний Олеже Федоровичу! Доводимо до Вашого відома, якщо найближчим часом нашого директора, законно обраного 100% кількістю голосів колективу, буде відстронено від посади і призначено в.о. директора особу, яка до с.-г. науки немає ніякого відношення, тоді ми зрозуміємо, що верховенства права в нашій державі та в НААН не існує.

Тому, просимо Вас у міру своїх повноважень вжити заходів щодо припинення тиску на керівництво дослідної станції та недопущення рейдерського захоплення державної установи та державних земель, які на праві постійного користування належать дослідній станції і залишити на посаді директора Осадчука В.Д.

Акція протесту запланована на 23 квітня 2021 року на 8.00 год. ранку

Від імені трудового колективу,
голова профспілкового комітету
К.М. Меленко

м.Чернівці, вул. Богдана Крижанівського, 21-а
Буковинська державна сільськогосподарська дослідна станція НААН


Коментарі:
Більше новин по темі: