Чернівецькі підприємці мітингували у столиці через касові апарати. Під Верховною Радою сталися сутички

Чернівецькі підприємці приєднались до мітингу ФОПів під Верховною радою. Вони вимагають скасувати закони, за якими підприємці зобов'язані використовувати касові апарати.

Про це Суспільному сказав голова профспілки Калинівського ринку Степан Кукурудзяк.

У мітингу взяла участь профспілка та підприємці Калинівського ринку. За словами Кукурудзяка, з Чернівців до Києва приїхали понад 50 людей. Вони йшли урядовим кварталом з плакатами "РРО — це знищення малого бізнесу". Підприємці бояться штрафів від податкової за те, що не купили або не правильно використовують касовий апарат, повідомив голова профспілки ринку Кукудзяк. Відтак хочуть, аби парламент скасував закони про запровадження РРО.

"Це фінансові затрати. По-друге, не всі можуть встановити програмне забезпечення. На ринку працюють здебільшого підприємці старшого віку, вони навіть не мають смартфонів, щоб встановити програмне РРО", — каже Кукурудзяк.

ДО РЕЧІ:

ФОПи штурмували Раду, відбулися сутички мітингувальників і поліції

Описание: https://novynarnia.com/wp-content/uploads/2022/01/akcziya-fopy-2.jpg
Фото: РБК-Україна

Під будівлею Верховної Ради учасники руху SaveФОП під час акції “Владо, приймай або йди геть!” прорвали паркан. Відбулася сутичка між протестувальниками та поліцейськими. Про це передає Укрінформ.

У акції, що спрямована проти тотальної фіскалізації, бере участь близько двох тисяч людей, на охорону порядку влада скерувала кілька сотень поліцейських.

Між мітингувальниками і правоохоронцями періодично відбувалася штовханина.

Учасники акції руху SaveФОП запалили фаєри під Верховною Радою зі сцени, яку вони встановили раніше.

Перед будівлею парламенту в кілька рядів вишикувалися правоохоронці. Між лініями поліцейських опинилися близько 30 мітингувальників, їх почали звідти виштовхувати. Поліцейські прибувають, деяких учасників акції почали затримувати.

Мітингувальники також запалили димові шашки.

Описание: https://novynarnia.com/wp-content/uploads/2022/01/akcziya-fopy-1.jpg

Сьогодні під будівлею українського парламенту розпочалася акція руху SaveФОП “Владо, приймай або йди геть!”, учасники якої протестують проти тотальної фіскалізації, тобто використання касових апаратів.

Описание: https://novynarnia.com/wp-content/uploads/2022/01/akcziya-fopy-3-900x675.jpg
Фото: “Укрінформ”

Згідно з законодавством, із 2022 року майже усі ФОПи зобов’язані використовувати касові апарати. Зокрема, 1 січня 2022 року завершився термін відтермінування дії закону про обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО), так званих касових апаратів, для ФОП, які є платниками єдиного податку другої-четвертої груп. Його відтермінували у грудні 2020 року після акцій протестів підприємців, які скаржилися на неможливість вести бізнес з використанням касових апаратів під час карантинних обмежень. Тоді депутати прислухалися до вимог підприємців.

Водночас 17 грудня 2021 року депутати провалили голосування за те, щоб відтермінувати обов’язкове застосування касових апаратів. “За” відповідний законопроєкт № 6376 проголосували лише 102 депутати при необхідних 226.

Довідково:

Рух SaveФОП – український громадський рух, учасники якого виступають за зменшення фінансового навантаження на малий та середній бізнес шляхом продовження для приватних підприємців спрощеної системи оподаткування.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації