Мешканці Банилова поставили ультиматум обласній владі: або газ у домівках, або масові протести (ДОКУМЕНТИ)

На сході села 21 жовтня 2021 року мешканці Банилівської ОТГ заслухали сільського голову Василя Соломка щодо відсутності газопостачання у 4 селах громади, яке припинилося майже півтора року тому.

На жаль, послухати губернатора люди змоги не мали, він, схоже, так далеко не заїжджає, а його пустопорожні обіцянки з кабінету у будинку з левами взимку точно не нагріють.

У результаті дебатів було прийняте консолідоване рішення, яке підтримав і голова Василь Соломко, поставити керівництву буковинської влади жорсткий ультиматум: або вона робить усе, щоб за 10 днів розпочати роботи з відновлення обірваної паводком нитки газового переходу "Джурів-Банилів", щоби громада могла перезимувати, або ж мешканці вдадуться до масових акцій протесту з перекриванням доріг міждержавного значення.

Фото з відкритих джерел

У конкретному переліку ключовою є вимога за 10 днів відновити подачу газу до всіх домогосподарств Банилівської ОТГ, а це, крім самого Банилова, ще й Коритне, Бережонка, Бережниця.

Крім того, люди вимагають до 1 листопада встановити 5 розвантажувальних електропідстанцій для вирівнювання напруги, щоби вони могли підстрахуватися на випадок нових аварій на газогоні.

Як бачимо, вимоги насущні, ніяких «манн небесних» від Сергія Осачука вони не вимагають. Вимагають одне, щоб керівник області чесно виконував свої обов'язки, щоб у проблемах, які виникають, не ховав голову у пісок і не імітував діяльність на тлі повного завалу справ у Чернівецькій області.

У разі, якщо команда Осачука і цього разу не дослухається до громади, її мешканці розпочнуть з 1 листопада безстрокові акції протесту. Крім того, буде надіслане колективне звернення до ДБР щодо притягнення до відповідальності усіх посадових осіб, які допустили таку бездіяльність у питанні відновлення газопостачання у їхні села.

Селяни вважають, що мають повне право згідно з ч. 1 ст. 11 Європейської Конвенції "Про захист прав людини та основних свобод" від 1950 року та згідно зі ст. 39 Конституції висловлювати рішучий протест такій ганебній поведінці влади. І тих, хто конкретно відповідає за ліквідацію аварії, яка сталася через паводок 28 червня 2020 року.

І мова йде, наголошують громадяни у заяві щодо пікетування та мітингів, про тисячі споживачів газу, включно зі школами, дитсадками, медичним закладами на тлі суттєвого погіршення ситуації з коронавірусом.

Люди, численні звернення яких Сергій Осачук досі ігнорував, заявляють: вимагаємо повної заміни газопроводу на території сіл Банилів-Джурів повністю і негайно! Вимагаємо забезпечити безперебійне газопостачання всіх домогосподарств сіл Банилова, Бережниці, Коритного, Бережонки на час ведення необхідних руслорегулюючих робіт! Досить годувати нас обіцянками! У разі невиконання цих справедливих вимог громада з 1 листопада перекриватиме дорогу з 8:00 до 19:00 години.

Анонсоване місце проведення акції траса Івано-Франківськ - Чернівці на пішохідному переході села Дубівці. Акція буде забезпечена автомобільною технікою, сиренами, мегафонами іншим необхідним інструментарієм, вирішили люди.

Цю позицію мешканці Банилівської ОТГ виклали і у сповіщенні про пікетування та мітинги голові Вижницької РДА Михайлові Чорнею, голові Вижницької райради Михайлові Андрюку, начальнику ТОВ "Чернівцігаззбут" Олександрові Рогатиновичу, начальнику Вижницької поліції Олексієві Киселиці та, звісно, голові ОДА Сергієві Осачуку.

Крім того, люди вимагають від газівників припинити абсурдні грабіжницькі нарахування за транспортування газу, бо вже другий рік, не маючи блакитного палива у домівках, платять за повітря.

Що ж, це вже третя "жовта" картка голові ОДА після того, як недовіру йому висловили депутати Чернівецької райради та Банилівської ОТГ Вижницького району за шокуючу бездіяльність та безпорадність, за ознаки корупційних діянь з боку його та підлеглих, за байдужість та відсторонення від людських проблем. У футболі замість другої "жовтої" вже показують "червону". Але тут після двох попередніх "гірчичників" у формі актів недовіри Сергій Осачук відбувся лише легким переляком. Чернівецька обласна рада відтермінувала висловлення йому своєї недовіри. Схоже, спрацював політичний шантаж, адмінресурс, а подекуди і фінансові важелі.

Як буде тепер, і чи не позичатимуть очі у Сірка обласні депутати, ми побачимо дуже скоро.

Зрозуміло одне, вижницькі люди таку зухвалу зневагу з боку команди Осачука і їхні постійні брехні та обіцянки більше терпіти не будуть.

Влад СКИПАЛЬСЬКИЙ, спеціально для БукІнфо (с)

P.S. Уряд може виділити понад вісім мільйонів гривень на ремонт газопроводу "Джурів-Банилів" Вижницького району. Проєкт розпорядження винесуть на найближче засідання Кабміну. Про це заявив заступник голови облдержадміністрації Богдан Ковалюк на засіданні Вижницької райради, пише Суспільне. За його словами, міністерство фінансів погодило виділення грошей, тому проєкт розпорядження винесуть на засідання уряду. Раніше цього не зробили, адже у Кабміні вважали, що газопровід має робити "Чернівцігаз", який бере гроші за ремонт та обслуговування труби.

Наприкінці минулого року з державного бюджету виділили понад шість мільйонів гривень на ліквідацію наслідків торішнього паводка, зокрема ремонту газопроводу "Джурів-Банилів". Втім гроші не освоїли та повернули у держбюджет.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації