ЦВК хоче зменшити кількість виборчих округів в Україні з 225-ти до 202-х: скільки їх буде в Чернівецькій області?

Центральна виборча комісія пропонує скоротити кількість територіальних виборчих округів з 225-ти до 202-х.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ЦВК, пише molbuk.ua

ЦВК розробила та виносить на громадське обговорення проєкт переліку нових територіальних виборчих округів (ТВО), які повинні бути утворені відповідно до статті 27 Виборчого кодексу для належного адміністрування виборів з урахуванням зміни адміністративно-територіального устрою України.

На сьогодні для проведення загальнодержавних виборів територія України розділена на 225 ТВО, такий поділ буде діяти до закінчення повноважень депутатів Верховної Ради 9-го скликання і буде використовуватися під час проміжних виборів депутатів Ради в мажоритарних виборчих округах.

Новий поділ на округи почне застосовуватися на наступних загальнодержавних виборах, які пройдуть за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Висування кандидатів у депутати Ради відбуватиметься за списками політичних партій, які будуть формуватися у виборчих регіонах та повністю збігатимуться з межами областей.

Територіальні виборчі округи будуть використовуватися тільки для адміністрування виборів.

У представленому для обговорення проєкті пропонується поділ на 202 ТВО, з них 13 – на тимчасово окупованих територіях Східної України (7 – Донецька, 6 – Луганська області), 9 – у Криму, 8 – у Києві, 1 у Севастополі.

При такій кількості ТВО середня кількість виборчих дільниць на округ становить 165, середня кількість виборців – 168 тис. осіб.

84 округи збігаються з межами районів, в яких розташовуються, ще 7 охоплюють всі громади району, крім районного центру, 2 округи об'єднують по два суміжних райони – Тячівський та Рахівський (Закарпатська область), Косівський і Верховинський (Івано-Франківська область), 28 округів розміщуються в одному місті або частини міста.

У запропонованому розподілі 19 ТВО мають перевищення середньої кількості дільниць більш ніж на 30%, також у 18 ТВО навпаки – кількість дільниць менше середнього на 30%.

До найбільших ТВО за кількістю дільниць належать райони: Івано-Франківський (з Івано-Франківськом включно) – 251 ділянка, Хмельницький – 248, Маріупольський – 244, Лубенський – 239 виборчих дільниць.

За кількістю виборців найбільшими є: два округи в Дніпрі – 373 і 360 тис., Маріупольський район – 349 тис., Миколаїв – 348 тис., два округи в Одесі – 334 і 354 тис., три округи в Харкові – 319, 340 і 369 тис., Подільський і Шевченківський райони в Києві – 317 тис. виборців.

ЦВК приймає пропозиції щодо нових округів до 22 червня включно.

Як повідомляли Українськi Новини, Верховна Рада прийняла Виборчий кодекс із пропозиціями президента Володимира Зеленського в грудні 2019 року.

У липні 2020 року Верховна Рада створила 136 укрупнених районів замість 490.

Скільки округів буде у Чернівецькій області

Згідно з оприлюдненим проектом, на Буковині буде чотири територіальні виборчі округи. Два з них будуть з центрами у Чернівцях, ще один – з центром у Кельменцях. А четвертий округ буде з центром у Вижниці.

ЦВК пропонує затвердити номери цих округів – 175, 176, 177 та 178.

ЦВК хоче зменшити кількість виборчих округів в Україні: скільки їх буде в Чернівецькій області

До складу 175 виборчого округу увійдуть всі громади Вижницького району, а до складу 176 округу – всі громади Дністровського району.

177-й виборчий округ матиме такі межі: Герцаївська міська громада, Новоселицька міська громада, Сторожинецька міська громада, Глибоцька селищна громада, Красноїльська селищна громада, Боянська сільська громада, Ванчиковецька сільська громада, Великокучурівська сільська громада, Волоківська сільська громада, Кам’янецька сільська громада, Кам’янська сільська громада, Карапчівська сільська громада, Магальська сільська громада, Острицька сільська громада, Петровецька сільська громада, Сучевенська сільська громада, Тарашанська сільська громада, Тереблеченська сільська громада, Чагорська сільська громада, Чудейська сільська громада.

А до складу 178 виборчого округу увійдуть такі громади: Заставнівська міська громада, Кіцманська міська громада, Чернівецька міська громада, Кострижівська селищна громада, Неполоковецька селищна громада, Веренчанська сільська громада, Вікнянська сільська громада, Горішньошеровецька сільська громада, Кадубовецька сільська громада, Мамаївська сільська громада, Ставчанська сільська громада, Топорівська сільська громада, Юрковецька сільська громада.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації