Інавгурація Януковича: цікаві деталі, про які дізнались журналісти...

Інавгурація Віктора Януковича буде скромною і її сценарій передбачає відвідини богослужіння в Києво-Печерській лаврі в цей день.

Про це повідомив народний депутат Микола Азаров, який очолював виборчий штаб кандидата в президенти Віктора Януковича, передає Інтерфакс-Україна. "Сценарій (інавгурації) є - передбачена скромна церемонія ", - сказав він у прямому ефірі телеканалу "Інтер" у п'ятницю ввечері, розповідаючи про плани церемонії.

"Що стосується відвідин Лаври то вони, безумовно, будуть, тому що Віктор Федорович дуже віруюча, глибоко віруюча людина, та й команда навколо нього, так би мовити, приблизно таких же переконань. Тому, безумовно, відбудеться богослужіння", - додав політик.

При цьому Азаров повідомив, що таким "серйозним і важливим питанням" як розробка сценарію церемонії займається "спеціальна група людей", а не він особисто. "Я з подивом щойно дізнався, що я займаюся інавгурацією ... Я запитаю у пані Герман (народний депутат, заступник голови фракції Партії регіонів Ганна Герман – ред.) з чого вона взяла, що я займаюся інавгурацією", - сказав він, відповідаючи на питання журналіста в студії.

Тим часом, від джерела в оточенні Януковича газеті "Сегодня" став відомий розпорядок Віктора Януковича на 25 лютого. Так, 25 лютого о 10 годині, як це і раніше затвердила Верховна Рада, має відбутися інавгурація Віктора Януковича.

Як зазначалося раніше, зранку Янукович помолиться у Києво-Печерській лаврі, а потім приїде до Верховної Ради, де прийме присягу. Його рука лежатиме на Євангелії. Після присяги Янукович відправиться на Банкову. Там на час прибуття вишикується рота почесної варти. Віктор Федорович у ролі Верховного головнокомандуючого прийме рапорт у начальника Генерального штабу Івана Свіди. Після пройде до президентських апартаментів, де в нього відбудуться двосторонні зустрічі з високими іноземними гостями.

Після Банкової Янукович поїде в Будинок з химерами, де буде ланч у вузькому колі, а далі дасть великий прийом в Українському домі. Гостей пригостять стравами з української та старослов'янської кухні. "Сало всіх видів планується подавати, а от ікри не буде. Криза на дворі. Треба економити. Що таке старослов'янська кухня? Ну, наприклад, розтягаї. Ні салютів, ні феєрверків не буде", - розповіло джерело в ПР.

Планується, що цей день Янукович завершить в Донецьку на Донбас Арені - буде дивитися матч Кубка УЄФА між "Шахтарем" і британським "Фулхемом".

Як відомо, 16 лютого Верховна Рада прийняла постанову про проведення 25 лютого інавгурації новообраного президента.
У цей же день Вищий адміністративний суд України прийняв до розгляду скаргу Юлії Тимошенко та призупинив рішення Центральної виборчої комісії зі встановлення переможця президентських виборів. Чинний президент України Віктор Ющенко не має наміру відвідувати церемонію інавгурації лідера Партії регіонів Віктора Януковича, однак зустріч із ним планує.

Як повідомлялося, на інавгурацію Віктора Януковича планує приїхати Патріарх Російської православної церкви Кирил.

Фодночас як повідомляє журнал "ФОКУС", Виктор Ющенко в последний раз встретит свой день рождения, 23 февраля, в статусе Президента. Такой своеобразный подарок преподнесла Виктору Ющенко Партия регионов, проголосовав за назначение инаугурации на 25 февраля, назвав это «чисто человеческим жестом нового Президента».

На данный момент денег на проведение инаугурации Виктора Януковича в казне нет, поскольку бюджет на 2010 год ещё не принят, и Украина продолжает жить с бюджетом на 2009 год, в котором на все официальные мероприятия с участием Президента предусмотрено 10 млн гривен. Финансирование торжества должны взять на себя Верховная Рада и Государственное управление делами, которое будет отвечать за приём послов и глав иностранных государств. В 2005 году инаугурация Ющенко обошлась стране в 4,3 млн гривен.

Виктор Янукович попробует заполучить на свою инаугурацию такое же количество высокопоставленных гостей, как это было пять лет назад. В 2005-м к Виктору Ющенко приехали 8 глав иностранных государств, 5 глав парламентов, 3 премьер-министра. Список почётных гостей тогда зачитывали около восьми минут.

Посвящение Януковича в Президенты ограничится официальными церемониями в Раде и Мариинском дворце и не будет играть роль шоу для народа.

Президент Янукович должен будет выполнить немало обещаний кандидата Януковича. Среди них: увеличение минимальной пенсии до 1200 гривен, а средней – до 2000, обещание за 10 лет построить 1 млн квартир для молодёжи, присвоение русскому языку статуса регионального в случае, если такое решение примут местные власти, снятие моратория на продажу сельскохозяйственных земель, введение выборности губернаторов.

Свою первую поездку в качестве Президента Янукович совершит, скорее всего, в Брюссель, заявили в Партии регионов незадолго до инаугурации. Но окончательное решение будет принято после церемонии вступления нового Президента в должность, отмечает "ФОКУС".

 

БукІнфо (с)

За матеріалами: NEWSru.ua, Обозреватель

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації