ЦВК сьогодні оголосить результати виборів в Україні

ПІДСУМКИ ВИБОРІВ / Центральна виборча комісія відмовила у задоволенні скарг ВО "Батьківщина" щодо перерахунку голосів виборців на низці дільниць Юлія Швець зазначила, що все, що відбувається сьогодні на засіданні ЦВК, є поза законом. "Це імітація розгляду скарг", - зазначила вона. Її підтримала заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна

Центральна виборча комісія приступила до встановлення офіційних результатів президента України. У засіданні беруть участь 14 членів ЦВК з 15-ти, відсутній заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна (до перерви вона брала участь у недільному засіданні ЦВК), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Члени ЦВК зачитують результати голосування кожного з регіонів, за якими вони закріплені як куратори. При цьому на засіданні присутні більше 50 народних депутатів фракції Партії регіонів. Через деякий час Усенко-Чорна також приєдналася до членів ЦВК.

При цьому ні народних депутатів, ні уповноваженого представника кандидата в президенти Юлії Тимошенко у ЦВК на засіданні Центрвиборчкому немає.

Члени ЦВК від БЮТ відмовляються зачитувати дані за підсумками голосування на закріплених за ними дільницях.

Члени Центральної виборчої комісії від Блоку Юлії Тимошенко відмовляються зачитувати дані за підсумками голосування на президентських виборах в тих регіонах, де вони є кураторами. Член ЦВК Юлія Швець заявила, що вона не мала можливості за перерву в 30 хвилин ознайомиться з матеріалами, які були їй надані, тому їй потрібен додатковий час, щоб звірити дані про підсумки голосування в округах з тими, які внесені до протоколу. Швець зажадала додатково оголосити перерву, мінімум на одну годину.

Центральна виборча комісія сьогодні оголосить офіційні результати виборів Президента України.

"За" внесення третім питанням до порядку денного засідання ЦВК про встановлення і оголошення офіційних результатів другого туру виборів Президента України проголосували 10 членів комісії. "Проти" – 1, утрималися - 4. На даний час у засіданні комісії оголошено перерву на 30 хвилин, після чого комісія розгляне питання про встановлення офіційних результатів виборів, повідомляє УНІАН.

Центральна виборча комісія відмовила у задоволенні скарг ВО "Батьківщина" щодо перерахунку голосів виборців на низці дільниць.

За таке рішення проголосували 10 членів Центральної виборчої комісії, "проти" - 4 та один - утримався. ЦВК мотивувала своє рішення тим, що скарги були подані до Центральної виборчої комісії пізніше встановленого законом терміну, коли ці скарги могли подаватися.

Крім того, на засіданні зверталася увага, що суб’єкта подання цих скарг - уповноважену особу політичної партії ВО "Батьківщина" Марину Гайдай – було поінформовано про розгляд цього питання на засіданні ЦВК, але вона на сьогоднішнє засідання не з’явилася. Загалом серед членів ЦВК виникла дискусія щодо рішення про відмову у задоволенні скарг “Батьківщини”. Перед голосуванням з цього питання член ЦВК Юлія Швець зазначила, що все, що відбувається сьогодні на засіданні ЦВК, є поза законом. "Це імітація розгляду скарг", - зазначила вона. Її підтримала заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

Як повідомлялося, Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” подало до ЦВК більше 50 скарг про порушення на низці виборчих дільниць в день голосування 7 лютого. 7 лютого в Україні пройшов другий тур виборів глави держави. За президентський пост боролися керівник Партії регіонів Віктор Янукович і лідер БЮТ, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. За результатами опрацювання 100% електронних протоколів, за Януковича проголосували 48,95% виборців, за Тимошенко - 45,47%. Не підтримали жодного кандидата 4,36% виборців. Вчора, 13 лютого, Тимошенко заявила, що не визнає перемогу Януковича і оскаржуватиме результати президентських виборів у судах. Згідно з законом про вибори, ЦВК має встановити офіційні результати виборів у 10-дений термін з дня голосування.
 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації