Тимошенко вибачиться і піде в опозицію, якщо після перерахунку голосів переможе Янукович

Керівник виборчого штабу кандидата в президенти Юлії Тимошенко, перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов заявляє, що БЮТ на чолі з лідером цієї політичної сили Тимошенко піде в опозицію в разі визнання перемоги лідера Партії регіонів Віктора Януковича за результатами президентських виборів.

Про це Турчинов заявив в ефірі телеканалу Інтер в п'ятницю ввечері, 12 лютого.

"Я ніколи не говорив Юлії Тимошенко, що треба йти там з кимось домовлятися, зокрема, з Партією регіонів. Коли будуть офіційні результати, які сьогодні хоче визнати Центральна виборча комісія, і ми не зможемо захистити свою позицію - ми будемо в опозиції і до пана Януковича, і до його команди. Ми вибачимося і підемо в опозицію. Крапка ", - сказав Турчинов.

Команда Тимошенко визнає результати виборів, якщо їх підтвердить перерахунок голосів у східних регіонах

Турчинов також заявив, що Юлія Тимошенко і її команда визнають результати виборів на користь Віктора Януковича лише за умови їх підтвердження на основі перерахунку голосів у східних регіонах України.

"Якщо наш політичний опонент, або Центральна виборча комісія, або суд погодяться провести перерахунок голосів у Донецькій і Луганській областях, будь ласка, ми готові з власної ініціативи допомогти ініціювати перерахунок у будь-яких інших регіонах. І цей перерахунок покаже об'єктивність результату - ніяких питань щодо визнання результатів тут не буде ", - сказав Турчинов.

Турчинов виключає коаліцію ПР-БЮТ

При цьому він зазначив, що Блок Юлії Тимошенко не має наміру формувати коаліцію разом з Партією регіонів. "Я офіційно заявляю, що ми ніяких форматів не передбачаємо для себе з Партією регіонів і з паном (Віктором) Януковичем, тобто з його командою", - сказав він.

Турчинов підкреслив, що в позиціях ПР і БЮТ існує маса принципових розбіжностей, зокрема щодо євроінтеграції, статусу російської мови і змін до Конституції.

Зміна Кабміну можлива за рішенням чинної коаліції

Тим часом, БЮТ готовий на переформатування нинішнього складу Кабміну у разі, якщо буде необхідне для цього рішення діючої парламентської більшості. "Коли відбудуться збори коаліції, діючої коаліції, і буде внесено пропозицію змінити склад уряду ми, безумовно, на це підемо, оскільки це є право більшості парламенту", - сказав Турчинов.

Раніше голова Верховної Ради України Володимир Литвин виступив за відставку Кабміну на чолі з Юлією Тимошенко, а також зазначив, що питання створення нової коаліції у парламенті має вирішуватися після інавгурації новообраного президента.

У свою чергу, депутат-регіонал Ганна Герман також закликала БЮТ не спекулювати на темі позачергових виборів Ради, і зазначила, що відразу після оголошення офіційних результатів виборів президента Віктор Янукович почне формувати нову владу.
 
 
 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації