ОПОРА: Порушення в день виборів в Чернівецькій області

ВИБОРИ ПІД КОНТРОЛЕМ /

В Сторожинці спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував незаконну агітацію за кандидата на пост Президент України Анатолія Гриценка. Викликана міліція, написана відповідна заява до правоохоронних органів. 
 
 
***

В селі Топорівці Новоселицького району біля дільниці № 730270, на зупинці автобусній і на стовпах спостерігачем Громадянської мережі ОПОРА було зафіксовано агітаційні матеріали за кандидатів на пост Президента України Петра Порошенка, Анатолія Гриценка, Олега Тягнибока. 
 
***

В Банилові-Підгірному Сторожинецького району спостерігачем Громадянської мережі ОПОРА було припинено спробу незаконної видачі бюлетеня виборцю без пред’явлення документів, що передбачені чинним законодавством. Окрім того, після розмови з головою дільничної виборчої комісії Тамарою Чернявською стало зрозуміло, що такий випадок міг бути непоодинокий. Заява про порушення була написана спостерігачем, у відповідь голова ДВК написала заяву проти спостерігача, що він перешкоджає роботі комісії.
 
 
***

Як повідомляла Громадянська мережа ОПОРА, кандидат на посаду Чернівецького міського голови Олексій Каспрук ще в ніч з 23 на 24 травня у своєму профілі в соціальній мережі facebook написав про те, що конкуренти розповсюджуватимуть нібито від нього агітацію, хоча сам він і його штаб до розповсюдження цієї агітації відношення ніякого не мають. 

Одну з таких листівок, на яких зображені Олексій Каспрук та Юлія Тимошенко і де містяться вихідні дані (друк ПП Климюк І.Р., Зам.1480, Відповідальний Петрюк О.А., тираж 25 тисяч примірників), спостерігач ОПОРИ знайшов по вул. Гагаріна. Олексій Каспрук також повідомив ОПОРІ, що він 24 травня подав заяву в УМВС в Чернівецькій області, аби там розібрались хто і навіщо виготовляв, розповсюджував ці листівки. Він переконаний, що це “підстава”.

Вже 24 травня ввечері було виявлено приміщення, звідки розповсюджували листівки. Тільки 25 травня після обіду за рішенням суду вдалось отримати доступ до вказаного приміщення по вулиці Занькавецької, 23. Вказані листівки таки були виявлені в приміщенні, яке орендує Інга Маковецька. Працівниками правоохоронних органів проводяться слідчі дії. 
 
***

Як повідомив Громадянській мережі ОПОРА Григорій Тіміш, довірена особа Порошенка в 206 окрузі, біг-борди з надписом “Навіщо олігархам влада? Щоб житувати по-новому. Не зрадь майдан!” були зафіксовані з 4 по 9 вечора 23 травня. Всього було зафіксовано три біг-борди – три в Тарашанах, один в Чагрі (Глибоцький район) та два на Новоселиччині.

- Це зробили конкуренти з метою дискредитації нашого кандидата. Вчора, 24 травня, направили до Глибоцького РВ УМВС Чернівецької області відповідну заяву. В той же день отримали відповідь, біг-борди на Глибоччині були зняти. Так само заяву написали заяву до Новоселицького РВ УМВС Чернівецької області. Відповіді так і не отримали.

Нагадаємо, біг-борд не містить вихідних даних. Зважаючи на те, що в тексті, котрий міститься на біг-борді, перефразовано лозунг виборчої кампанії кандидата на пост Президента Петра Порошенка “Жити по-новому”, можна вважати розміщення такого біг-борду передвиборною агітацією не голосувати за кандидата. Нагадаємо, що згідно ст. 64 закону України про вибори Президента: п. 16. "Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів".
 
 
***

В Хотині наразі відбуваються окрім президентських вибори міського голови. Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, в Хотині двічі передруковували бюлетені на мерські вибори через технічні помилки. Тільки в 7 ранку 25 травня дільничні виборчі комісії отримали бюлетені на вибори Хотинського міського голови.
 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації