Україна обирає Президента, а Чернівці - мера

З БОГОМ! /

Сьогодні, 25 травня, в Україні проходять вибори президента. Виборчі дільниці працюють із 8:00 до 20:00.


У бюлетені будуть прізвища 21 кандидата, четверо з яких заявили про своє зняття з перегонів. Зокрема, Зорян Шкіряк, Олександр Клименко, Петро Симоненко, Василь Цушко. Але у ЦВК пояснили, що голоси, які віддані за кандидата, котрий захотів припинити свою діяльність у виборчих перегонах, будуть зараховані за нього і будуть відображені в протоколі ЦВК про вибори президента України.

Також нагадаємо, що загалом до Центральної виборчої комісії свої документи подало 23 кандидати. Однак Наталя Королевська і Олег Царьов ще до завершення встановлених законом термінів зняли свої кандидатури.

Згідно із результатів опитування, проведеного на замовлення ТСН компанією ГФК Юкрейн 6-8 травня, 54,6% респондентів відповіли, що знають, за кого віддадуть свій голос, а 45,4% поки не визначилися. На цих виборах очікують високої явки виборців.

Також 25 травня відбудуться вибори не лише президента України, але й низки міськрад і мерів Києва, Чернівців, Черкас, Сум, Василькова тощо.


Слід зазначити, що ці вибори проходять у складних внутрішніх і зовнішніх обставинах. Так, у Донецькій і Луганській областях вибори можуть бути зірвані проросійськими терористами, які захопили адміністративні будівлі і погрожують мирному населення терактами.

При цьому в цих двох регіонах триває антитерористична операція, що дозволяє на звільнених від бойовиків територіях провести вільне волевиявлення.

Також ситуація ускладнюється зовнішньою агресією Росії, яка неодноразово заявляла про нелегітимність виборів. Але в останній своїй заяві президент РФ Володимир Путін сказав, що з повагою ставиться до голосування українців 25 травня.

У свою чергу, до України прибула рекордна кількість міжнародних спостерігачів, які слідкуватимуть за процесом голосування. Так, генеральний секретар парламентської асамблеї ОБСЄ Спенсер Олівер не бачить підстав для визнання президентських виборів в Україні нелегітимними.

Дізнатися перші неофіційні результати можна завдяки екзит-полам, які оприлюднять дані після закриття дільниць о 20:00. Організаторами виступили "Національний екзит-пол" та всеукраїнський телевізійний екзит-пол.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації